• کد خبر: 13023
 • دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

سفر ۵ روزهِ برادر زنِ وزیر رفاه به ترکیه با هزینهِ بیت‌المال!

برادر همسرِ وزیر رفاه با هزینه یکی از شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه در تعطیلاتِ سال نو میلادی در ژانویه به ماموریتی ۵ روزه به ترکیه فرستاده شده است.

به گزارش پایگاه خبری “اقتصاد سالم”، چندی پیش خبر دادیم که شخصی به نام “عبدالرضا لوائی” که برادر همسرِ محمد شریعتمداری، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی است؛ در دورانِ وزارت وی ابتدا به سمتِ معاون رفاهِ شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سپس به عنوان رییس هیات مدیره ۲ شرکت دیگر از زیرمجموعه‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران منصوب شده است!

محمد شریعتمداری وزیر رفاه و برادر همسرش

این در حالی است که شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران یک هلدینگ تجاری بزرگ دولتی و از زیرمجموعه‌های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است.

در این رابطه اگرچه هنوز انتصاب بستگان و آشنایانِ مقامات و مدیران ارشدِ کشور در سمت‌های مدیریتی مخصوصا در همان مجموعه، ممنوع و برخلافِ قانون نیست اما مطمئنا امری برخلاف عرف و غیراخلاقی است زیرا شائبه اعمالِ نفوذ و سواستفاده مقام مسوول از جایگاه و مقام دولتی و اختیارات و امکانات بیت‌المال را برای ایجاد رانت و تبعیض برای اقوام و دوستانش؛ ایجاد می‌کند.

در چنین شرایطی مستندات جدیدی که اخیرا به دست این پایگاه خبری رسیده، نشان می‌دهد که همین شخص (عبدالرضا لوائی، برادر همسرِ وزیر رفاه که هم اکنون مدیر رفاه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است) حدود یک ماه پیش از سوی این شرکت دولتی در تعطیلاتِ سال نو میلادی در ژانویه به مدت ۵ روز به عنوان ماموریت به ترکیه فرستاده شده است.

در این رابطه این پرسش مطرح است که “مدیر رفاه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران” در تعطیلات ژانویه و آغاز سال نو میلادی برای چه ماموریتی با بودجه بیت‌المال و برای ۵ روز به ترکیه اعزام شده است!؟

این پرسش در دو هفته اخیر از روابط عمومی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران پیگیری شد که این شرکت علی‌رغم تماس‌ها و پیگیری‌های مکرر این پایگاه خبری، در نهایت از پاسخگویی و شفاف‌سازی در این رابطه خودداری کرد.

در این زمینه نکته مهم و قانونی این است که بنگاه‌ها، شرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ دولتی؛ امانتی در دست مدیران آن‌هاست و شرعا و قانونا این مدیران موظف به پاسخگویی و شفاف‌سازی دربارهِ ریال به ریال هزینه‌کردِ خود در این شرکت‌ها که از جیب بیت‌المال و کیسه مردم صورت می‌گیرد، هستند.

در این زمینه علی‌رغم امتناع این شرکت، همچنان منتظر شفاف‌سازی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و همچنین وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در این رابطه هستیم.

البته پیرامون “عبدالرضا لوائی” موارد دیگری وجود دارد که به زودی به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

لینک کوتاه : http://eghtesadsalem.com/?p=13023
نظرات کاربران :
 1. جبلی گفت:

  خسته نباشی
  مگه قبلی رو جواب دادن که دنبال موضوع جدید هستی برادر

 2. sameri گفت:

  سلام
  عزیزان این وزیر که پشت لوایی هست همون کسی هست که موقع وزارت صمت تا فهمید استیضاح میشه استعفا داد
  و راحت نشست وزارت کار و مجلس اون موقع دم نزد
  اخه مگه میشه این ها رو تکون داد
  این ها کشتیرانی که هیچ!! کل شستا و تامین اجتماعی…

 3. علوی گفت:

  مگه فقط این هفت تیرکش رفته
  من کارمند کشتیرانی هستم
  همه به خاطر اف رفتن اونجا لباس بخرن!!!!!!!!
  چیزی نیست که
  فقط روزی دویست دلار حق ماموریت دارن

 4. جواد گفت:

  گیر دادیا
  برو ببین میلیاردی میخورن کسی نیست جلوشون رو بگیره
  اومدی به ماموریت گیر میدی

 5. فرشاد گفت:

  علوی جان که نمیدونم کی هستی
  انگار نرخ ماموریت اینهارو نمیدونی
  انشالله مدیر میشی میفهمی

 6. زهیر گفت:

  اقای رییس سایت سلام
  لطف میکنی در خصوص قرارداد لوایی رییس هیات مدیره شرکت کشتیرانی جنوب خط که با یه پیمانکار در خرمشهر بسته و یکی در بندر عباس که حدود ۲۰۰میلیارد تومنه هم یه کنکاش کنی ببینیم این اخر عمری چقدر به جیب زده
  نا سلامتی اینا فامیل هادی رضوی هستنا

 7. معلم بیابانی گفت:

  سلام و درود به شما
  بخدا گیر ندید به ایشون
  قول میدم تا قبل از دولت بعدی بازنشسته ش کنم بره
  نذارید آبروی…
  ما هم در کشتیرانی مجبور به تحمل ایشان هستیم بخاطر اقای وزیر
  دوستانمون در شستا هم پوریا لوایی را تحمل میکنند
  در هر کجا یه لوایی و رزاقی و کبیری و رضوی و رضوانی فر… را داریم تحمل میکنیم
  کمی صبر سحر نزدیک است

 8. هاشمی گفت:

  سلام
  فعلا که مدرس خیابانی مدیرعامل کشتیرانی خودش با پارتی نشسته کشتیرانی و حالا مجبوره به فامیل های وزیر هم حال بده

 9. رضا فرزاد گفت:

  سلام مدیر محترم اقتصاد سالم بنظرم با اکاذیبی که پخش میکنید اسم اقتصاد کذاب بیشتر برازنده شماست خبر قبلی تون کاملا کذب بود این از اون کذب تر من همکار آقای لوایی هستم ایشون سال ٩٧ مدیر پشتیبانی شد در زمان دکتر سعیدی نه مهندس مدرس یه مدیر با سابقه ٣۴ سال خدمت چطور بی تخصص هست حالا از سر دشمنی هر کی هر چی میگه شما هم بدون بررسی چاپ میکنی ماموریت ایشون کاملا ضروری و در کمیته مربوطه تایید شده ضمنا این بنده خدا نسبت به حفظ بیت المال از همه حساس تره و این وصله ها بهش نمیچسبه آقا جون یک کلام برو تحقیق بکن و حرف راست بزن نشر اکاذیب برازنده تون نیست
  یا هو حق مددی

 10. رضا فرزاد گفت:

  سلام خیلی جالبه اگر اهانت و افترا بفرستی بدون بررسی صحت و سقم مطلب ارسالی را چاپ میکنید اما اگر

 11. رضا فرزاد گفت:

  جناب بیابانی خواب دیدی خیره شیر مردی مثل لوائی مرد قانونه اینو من که سالها باهاش دوستم و شماهایی که دوستان منافق صفتش هستین خوب میدونید نه اهل پارتی بازیه نه اهل دغل بازی بدون شک خدمتش تکمیل بشه با کمال افسوس برای شرکت خواهد رفت شما عددی نیستی که بخوای حرکتی بزنی خیلی کوچیکی مثال مگس و عرصه سیمرغ است من هنوز مدیری به تعهد تخصص تجربه و بزرگواریش ندیدم جالبه بدونی بهش گفتم شکایت سایت رو بخاطر تهمت و افترا زدن نمیکنی گفت بخدا واگذاز میکنم ولاغیر به این همه بزرگواریش غبطه خوردم
  کاش جسارت داشتین اینو چاپ میکردین چون فهمیدم فقط اهانت بکنیم چاپ میکنید

 12. علیزاده گفت:

  سلام و درود برشما

  دوستان کسانی که شما آنها را مقصر میدانید حسابشان کاملاً پاک است
  قضاوت غلط گناهی کبیره است کمی از خدا بترسید
  به اشتباه و سهواً انسان هارو مسئول کارهایی که نکرده اند ندانید.
  این عزیزان که می گویند میلیاردی و …. اینها همان آدم هایی هستند که نان به نرخ روز میخورند و اگر جایی برایشان صرفه داشته باشد حتی تا کمر هم جلوی این عزیزان تعظیم میکنند.

 13. بهنود گفت:

  متاسفانه مدیران ارشد فعلی کشتیرانی بر خلاف روال قبل سعی در برگزاری مجامع عمومی شرکت های خارجی در کشور محل آن شرکت از طریق حضور در آن کشور آنهم با زن و بچه می نمایند در حالی که در گذشته فقط دفتر خیلی مهم اینطور میشد، و مجامع سایر شرکت ها در تهران بصورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شد و این موضوع مستقیما شامل حال مدیران ارشد هلدینگ است

 14. جواد گفت:

  درود بیکران به انها که دست اختلاسگران و این دزدان بیت المال را رو میکنند
  اقای فرزاد که هر بی احترامی خواستی کردی
  راست گفتی شما که خیلی وقت هست با ایشون رفیقی
  و قطعا پست و جایگاهی که امروز از ایشون گرفتی لایق و شایسته ش نبودی بلکه بخاطر دوستی به همین صندلی رسیدی