• کد خبر: ۱۰۸۱
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ - : ۱۱:۲۴

هوا در کشور گرم‌تر می‌شود

دمای هوا در کشور طی روزهای اخیر در حالی بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش یافته است که اوایل هفته گذشته در بسیاری از شهرها دمای هوا بیشتر از میانگین بلند مدت ثبت شد. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی می‌گوید که این روند کاهشی تا فردا (۸ تیر) ادامه دارد و هوا از روز دوشنبه به‌تدریج گرم خواهد شد.

به گزارشدنیای خبر،  صادق ضیاییان  ضمن اشاره به کاهش دمای هوا در کشور گفت: این کاهش عمدتا در شمال، شمال غرب، استان‌های حاشیه البرز و شمال شرق کشور رخ داده است و پیش‌بینی می‌شود تا فردا (۸ تیر) کاهش دما در برخی نقاط ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه این کاهش دما در نوار شمالی کشور بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد است، تصریح کرد: در تهران نیز حدود ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد نسبت به اوایل هفته گذشته کاهش دما داشتیم.
به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی میانگین دما در تهران طی اوایل تیر ماه حدود ۳۵ تا ۳۶ درجه سانتیگراد است. هفته گذشته دمای ۳۹ درجه‌ای نیز داشتیم که بیشتر از حد نرمال بود اما اکنون بیشینه دمای هوا به ۳۲ درجه سانتیگراد رسیده است که نسبت به میانگین بلند مدت حدود سه تا چهار درجه سانتیگراد کاهش داشته است.
ضیاییان همچنین گفت: از روز دوشنبه (۹ تیر) روند تدریجی افزایش دما در کشور آغاز می‌شود و به طور کلی بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی دمای هوا در تابستان امسال به طور میانگین «حدود یک درجه بیشتر از حد نرمال» خواهد بود.
وی در پایان با اشاره به اینکه روز گذشته (۶ تیر) استان‌های اربیل و لرستان به ترتیب با ۷ و ۸ درجه سانتیگراد پایین‌ترین دماهای ثبت شده را داشتند، اظهار کرد: استان‌های خوزستان و فارس در این روز با ۴۸ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرمترین استان‌ها بودند.

منبع:ایسنا

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=1081
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما