• کد خبر: ۱۱۷۱
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۹ - : ۹:۱۹

لاکچری ترین عطرهای دنیا را بشناسید

دست کم دو عطر در جهان وجود دارند که برای خرید آن ها باید بالای یک میلیون دلار پول پرداخت کنید!

به گزارشدنیای خبر، همزمان با بالا گرفتن تب خرید کالاهای لوکس در جهان، قیمت برخی از عطرها نیز به سطوح بی سابقه ای رسیده است. در ادامه با ۱۰ عطر گران قیمت در جهان آشنا می شوید:

۱-شوموخ- نبیل

در حال حاضر گران ترین عطر جهان شوموخ نام دارد که توسط برند لوکس اماراتی نبیل و با همکاری برند آرمانی ایتالیا از آن رونمایی شده است. اجزای سازنده این عطر سری هستند اما گفته می شود در ساخت آن از ادویه های هندی گرفته تا گیاهان مدیترانه ای استفاده شده اند. هر شیشه از این عطر به قیمت باورنکردنی ۱.۳ مییلون دلار (حدود ۴.۷۵۲ میلیون درهم) قیمت گذاری شده است.

در ساخت جعبه و محفظه این عطر از الماس، مروارید، طلا و نقره استفاده شده و برای به دست آوردن فرمول نهایی عطر آن سه سال زمان پژوهشی و ۴۹۴ آزمایش ترکیب عضاره های مختلف صورت گرفته است.

این عطر ۱۲ ساعت روی پوست انسان ماندگاری دارد.

۲- گلدن دلیشس- دی کی ان وای

تا سال قبل گران قیمت ترین عطر جهان بود و تنها برای ساخت شیشه نگهدارنده عطر از ۲۹۰۹ خرده سنگ گران قیمت استفاده شده بود. قطعات مورد نیاز ساخت این عطر یک میلیون دلاری از کشورهای مختلفی از سری لانکا و برزیل گرفته تا استرالیا و آفریقای جنوبی تامین می شود.

۳- امپریال مژستی- کلیو کریستین

در ساخت این عطر از عصاره گیاهان مختلفی در سراسر جهان کمک گرفته می شود از  روغن گل روز گرفته تا یاسمن های اروپای غربی و وانیل تاهیتی در آمریکای جنوبی! و طبیعی است که با چنین ترکیباتی قیمت ۱۲ هزار و ۷۲۲ دلاری به ازای هر اونس از این عطر چندان عجیب نباشد! البته ازانجایی که شیشه این عطر معمولا از طلای ۱۸ عیار یا الماس ساخته می شود باید مبلغ خیلی بیشتری برای خرید یک شیشه آن پرداخت کنید.

۴- له لقمز سکخه دو تبز- بکرات

شاید حتی تلفظ کردن نام این عطر نیز خیلی آسان نباشد اما برای خرید هر اونس از این عطر که در شیشه هرمی شکل ساخته می شود باید ۶۸۰۰ دلار هزینه کرد!

۵- گرند اکستریت- شنل

برای خرید هر اونس از این عطر منحصر به فرد باید ۴۲۰۰ دلار بپردازید.

۶- نامبر وان- کلیو کریستین

شیشه های این عطر معمولا با طلای ۲۴ عیار ساخته می شوند و هر اونس آن نیز ۲۱۵۰ دلار قیمت دارد.

۷- فابورگ- هرمس

هرمس همواره یکی از مطرح ترین برندهای لوکس در زمینه مد و لباس بوده است و عطرهای گران قیمتی نیز دارد. تنها ۱۰۰۰ شیشه عطر از این نمونه که هر اونس آن ۱۵۰۰ دلار قیمت دارد عرضه شده است.

۸- کرون پواوق

دیگر برند فرانسوی حاضر در این فهرست که از سال ۱۹۰۴ تاسیس شده است. هر اونس از این عطر ۱۰۰۰ دلار قیمت دارد.

۹- جوی- جین پاتون

برند فرانسوی جین پاتون از سال ۱۹۲۹ برند جوی را خریداری کرده است و گران ترین عطر این مجموعه قیمتی معادل ۸۵۰ دلار در هر اونس دارد.

۱۰- بولت آف لایتنینگ- جر

برند JAR مستقر در پاریس فرانسه و متعلق به یک شرکت فرانسوی- آمریکایی است که گران ترین عطر آن به نام بولت آف لایتنینگ قیمتی معادل ۷۶۵ دلار به ازای هر اونس دارد.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=1171
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما