• کد خبر: ۱۳۱
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۲ - : ۱۰:۱۶

آغاز پرداخت وام اصناف از ۲۰ خرداد

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور گفت: به احتمال بالا، تسهیلات اصناف از بیستم خردادماه به تمام کارفرمایانی که از اسفندماه کارگر خود را بیمه و حفظ کرده باشند از ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان با بهره ۱۲ درصد و با تنفس سه ماهه تعلق خواهد گرفت.

به گزارشدنیای خبر، ابراهیم درستی  با بیان اینکه درحال حاضر فقط اصناف حوزه تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌های سنتی و گرمابه‌داران مجاز به ادامه فعالیت نیستند، گفت: توجه شود که فعالیت قهوه‌خانه‌های سنتی بلامانع بوده اما مجاز به سرویس قلیان به مشتریان نیستند که درواقع فعالیت این صنف بدون ارائه قلیان کاملا بی‌معنی است، و استقبال زیادی از این صنف نمی‎شود. اما تالارها اکیدا اجازه فعالیت درحال حاضر را ندارند.
وی درخصوص زمان آغاز فعالیت استخرها نیز گفت: برای این مناطق پروتکل‌های جدیدی از جمله مجاز به فعالیت فقط برای استخرهای روباز و دارای وضعیت سفید منطقه‌ای تعریف شده است و به زودی تکلیف این اصناف را نیز مشخص خواهیم کرد.
درستی درخصوص ارائه قلیان به قهوه‌خانه‌ها نیز گفت: مواردی از قبیل ارائه قلیان با شلنگ‌های یک بار مصرف و با رعایت فاصله اجتماعی و موازین بهداشتی مطرح است و امیدواریم به نتیجه برسد.
نماینده وزیر صمت در اصناف کشور با اشاره به وضعیت نامطلوب تالارداران گفت: امیدواریم تا هرچه زودتر پروتکلی آماده کنیم تا به وسیله آن تالارهای پذیرایی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند چرا که این صنف وضعیت بسیار سختی را سپری می‌کنند.
وی تاکید کرد: به عنوان نماینده وزیر در اصناف اعلام می‌کنم به دنبال کسب اجازه برای فعالیت تالارها هستیم، زیرا هرکدام از این تالارها حدود ۳۰ کارگر و خدمه دارند و باید بتوانند حقوق آنها را بپردازند. برای مثال؛ شاید بتوان در وهله اول تدبیری اندیشید که باغ تالارها که دارای فضای روباز هستند با رعایت پروتکل‌ها و نظارت‌های بهداشتی و با حداقل ۵۰ درصد ظرفیت پذیرش میهمان فعالیت خود را آغاز کنند.
درستی تاکید کرد: اولویت اول ما رعایت پروتکل بهداشتی و حفظ سلامت مردم است و هرآنچه که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کنند کسبه ملزم به اجرا هستند.
نماینده وزیر صمت در اصناف کشور درخصوص وام‌های حمایتی از اصناف نیز گفت: به احتمال بالا این وام‌ها از بیستم خرداد ماه به تمام کارفرمایانی که از اسفند ماه کارگر خود را بیمه و حفظ کرده باشند از ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان با بهره ۱۲ درصد و با تنفس سه ماهه تعلق خواهد گرفت.

منبع: ایلنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=131
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما