• کد خبر: ۱۲۳۸۵
 • ۱۳۹۹-۱۱-۱۲ - : ۱۲:۰۳

برادر زنِ وزیر رفاه مدیر شرکت تابعه شد

براساس اخبار به دست آمده عبدالرضا لوائی که برادر همسرِ محمد شریعتمداری وزیر رفاه است به عنوان “مدیر پشتیبانی و رفاه” شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و رییس هیات مدیره دو شرکت تابعه که همگی از زیرمجموعه‌های شستا و وزارت رفاه هستند؛ منصوب شده است.

به گزارش پایگاه خبری “اقتصاد سالم“، اصولا انتصاب بستگان و آشنایانِ مقامات در سمت‌های مدیریتی در همان مجموعه اگرچه برخلافِ قانون نباشد، اما امری برخلاف عرف و غیراخلاقی است زیرا شائبه اعمالِ نفوذ و سواستفاده مقام مسوول از جایگاه و مقام دولتی و اختیارات و امکانات بیت‌المال را برای ایجاد رانت و تبعیض برای اقوام و دوستانش؛ ایجاد می‌کند.

در چنین شرایطی شنیده شده که فردی به نام عبدالرضا لوائی که برادرِ همسرِ محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی است در یکی از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین شرکت‌های تابعه این وزارتخانه یعنی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان “مدیر پشتیبانی و رفاه” منصوب شده است.

این وضعیت در حالی‌ست که مدیرعامل فعلی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز منصوب شریعتمداری وزیر رفاه است.

بنابراین، این پرسش مطرح است که برادر همسرِ وزیر رفاه به غیر از نسبتِ فامیلی با شخصِ وزیر؛ براساسِ کدام تحصیلات، شایستگی، احراز صلاحیت و مصلحت به عنوان یکی از مدیران ارشد شرکت تابعه وزارت رفاه منصوب شده است!؟

در انتظار شفاف‌سازی و توضیحات وزارت رفاه و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران درباره این انتصاب هستیم.

البته گذشته از این انتصاب موارد دیگری درباره کارنامه عبدالرضا لوائی، فرایند قانونی استخدام در کشتیرانی، شبهه در برخی ماموریت‌های خارجی وی و … وجود دارد که به زودی به آن پرداخته خواهد شد.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=12385
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

 1. علوی گفت:

  دمتون گرم
  اون … یه م…د هست
  یه زمان توی کشتیرانی برای حفظ پست حراست مجبور شده تیراندازی کنه تا مدیر جدید نیاد!!!!!

 2. جواد گفت:

  سلام
  اقا من تویه شستا هستم و الان پسربچه همین لوایی رو پست دادند و کردن مشاور
  این اقا رو تا وقتی شریعتمداری وزیر نبود…
  واقعا در جلسات چرت میزنه و سواد…
  فقط بخاطر شریعتمدار گذاشتنش مدیر

 3. زهیر گفت:

  درود به شرفتون .
  عبدالرضا لوایی رییس هیات مدیره شرکت جنوب خط کشتیرانی هست .
  اونقدر این اقا بی سواد هست که نگو

  … هم که هست

  اهل …
  کلا …

 4. جبلی گفت:

  ای ول
  برادر لوایی کیه دیگه؟!!!
  برید یقه شریعتمدار رو بگیرید
  الان مدیرعامل کشتیرانی رو گذاشتند کسی که هیچی نمیدونه
  ببینید چقدر زیان زده به کشتیرانی
  یه نمونه از مدیرانش میشه لوایی که سواد نداره بنده خدا
  شریعت رفته …

 5. فرشاد گفت:

  خیلی کارتون درسته
  داداش من شاهد هستم عبدالرضا لوایی به هزینه کشتیرانی تعطیلات میلادی و کریسمس رفته ترکیه به اسم بازرسی!
  سازمان بازرسی و حراست و اقای وزیر کجان برای جواب
  ؟!!!!!!!

 6. رضا فرزاد گفت:

  آدم خوبه در دشمنی هم مرد باشه و یادش باشه خدا ناظر اعمال و رفتار ماست و قطعا اگر به دروغ به بندگان خدا تهمت و افترا بزنیم بی شک مورد اهانت بدخواهان قرار خواهیم گرفت وجدان تنها محکمه ای است که نیاز به قاضی ندارد اگر به هر دلیل بد دیگران را میگویید حقیقت را هم بگویید
  هر عمل کز آدمی سر میزند
  آن عمل مزدش بزودی پشت در در میزند
  مردی که بد گوی وی شده اید ۵١ ماه سابقه حضور در مناطق عملیاتی و خنثی سازی بمب منافقین و هزاران برگ زرین دیگر در سابقه اش وجود دارد
  همکاران کشتیرانی این به مردانگی و دست گیر بودنش اذعان دارند او سدی است در مقابل زیاده خواهان اما کو انصاف که حقیقت را بگوید
  شک ندارم این متن را هم چاپ نمیکنید اما خدایی هم هست خدایی که آبروی مومن را بالاتر از تخریب خانه خدا میداند

 7. sameri گفت:

  باباجانم
  ببین هادی رضوی فامیل این ها هست پس حجت تمامه!
  همه جا جولانگاه لوایی و شریعتمداری هست در کشتیرانی.
  مدرس خیابانی داره تویه کشتیرانی برای اقای وزیر کار میکنه تا …

 8. مردانه گفت:

  سلام خدمت همه دوستان
  پیام ها جالب بود
  من در کشتیرانی هستم
  متاسفانه با مدیریت اقای مدرس خیابانی به دلیل انکه تخصصی ندارند و بناحق این پست را …
  اقای لوایی اگرچه مرد شریف هستند ولی بی شک هیچ تخصصی ندارند
  وجود امثال این عزیز در پست مدیریت باعث میشود …
  جبهه و جنگ و حضور در ان دلیل به عدم انحراف نیست و اگر شک دارید بروید تاریخ اسلام را بخوانید
  متاسفانه وجود افراد نادان امروز کشتیرانی را به قعر دوران خود رسانده
  البته بنده بیاد دارم اقای لوایی که انسان با تقوایی هستند در زمان داشتن پست مدیریت حراست کشتیرانی حاضر به تودیع و معارفه نشدند و در محوطه کشتیرانی با شلیک هوایی از تحویل صندلی ریاست خودداری کردند
  به اقای فرزاد توصیه میکنم بروند داستان طلحه و زبیر را بخوانند

 9. سهراب گفت:

  آدم نباید از حق بگذرد،آقای لوایی انسان شریف و پاکدستی است و وجود امثال این آقایان در هر سیستمی نعمت است،حالا می خواد فامیل هر کسی باشد.

 10. سوویا گفت:

  مخلوقات عجیبی هستیم…..
  برای گناهان خودمان وکیل هستیم و برای دیگران قاضی…
  ما اجازه قضاوت دیگران بصورت یکطرفه را نداریم.
  قبل از هر چیزی توی دنیای مجازی با هر رفتار و با هر اسم و مقامی که باشید میتوانید هر نوع دیدگاه و نظری در مورد دیگران بیان کنید(چه راست چه دروغ)ولی در مقامی هستیم که دیگران را قضاوت کننیم!!!؟؟؟بنده چندین سال است که ایشون را میشناسم و شاید به جرات بگم ایشون یکی از سالم ترین افرادی هستند که در طول خدمتم در کشتیرانی دیدم..ایشون بسیار دقیق و اداری به اموری که در اختیار دارند برخورد میکنند.یکی از دلایلی که در کارشون سختگیری میکنند بخاطر دور زدن و یا تنبلی در انجام قوانینی هستش که خیلی از افراد در مجموعه دوست دارن انجام بدن..ایشون فردی نیستند که سطحی نگر باشند،به جزئیات کاری که انجام میدهندبا ریز بینی کامل نگاه میکنند،صبح که از خواب پا میشید اگه دستاتونو میشویید حتما صورت و خصوصا چشماتونو هم بشویید،تا همه چیز رو خوب ببینید ما مردمی هستیم که خوب شعار میدیم ولی توی خلوت خودمون شعارهایی که میدیم رو قبول نداریم.واقع بین باشیم و همون جوری که دوست نداریم کسی در مورد ما قضاوت اشتباه کنه برای دیگران هم این حق رو قائل باشیم….
  (گنه کرد در بلخ آهنگری
  به شوشتر زدند گردن آهنگری)
  هادی رضوی چه ربطی به ایشون داره،شما نماز خون،برادر شما عرق خور،چون برادر شما عرق میخوره پس شما هم عرق خورین!!!!؟؟؟؟اگر شما قاضی دادگاه بودین و ایشون در جایگاه متهم باز هم به خودتون اجازه میدادین که سوالهایی که سند و مدرک نداره و سوالهای غیر کارشناسی و نامربوط بپرسین؟؟؟مطمئنا این کار انجام نمیشد چون دوست ندارین در مورد جایگاهی(قاضی) که دارین منتقدین و کسانی که با شما دشمن و یا رقیب کاری هستند،شمارو مورد تمسخر قرار دهند و به اصول کاری که شما به آن اعتقاد،اعتماد و احترام میذارین اشکال بگیرن…آیا حرفها و اتهاماتی که به ایشون میزنید اگر به خود شما میشد سکوت میکردید یا از خود دفاع میکردید….
  نتیجه:مطمئنا این نوشته نه از زبان ایشون بلکه از زبان کسانیه که مثل ایشون فکر میکنن،این نوشته فقط برای دفاع از شخص ایشون نیست بلکه دفاع از کسانیست که افکار ایشون رو دارند و دوست دارند از بریز و بپاش هایی که در مجموعه رخ میدهد جلوگیری کنند،اگر دلسوزی و ریز بینی که در مورد خانه و خانواده خود را در محل کار نیز پیاده کنیم.قطعا ایرانی گلستان خواهیم داشت….

  اگر بخواهی مردم را قضاوت کنی،هیچ فرصتی برای دوست داشتن آنها نخواهی داشت…
  یا حق

 11. خیابانی گفت:

  پوریا لوایی که همسر شریعتمداری میشه عمه ش یه جوان ۲۵ ساله باید بشه عضو هیات مدیره شرکت پتروشیمی و پست بالا در شستا!!!!!!
  چون شوهر عمه جانش وزیر هست
  والله این خاندان را باید محاکمه کنند
  هادی رضوی که داماد وزیره
  صالحی اختلاسگری که محاکمه شد به پشتوانه فامیل بودن با همین وزیر این همه رانت داشت
  لوایی هم که دوستانش وصفش کردن!!
  مدرس هم در کشتیرانی دربست در خدمت وزیر هست!!!
  انگار تنور انتخابات را باید دوستانش گرم کنند با این همه مال و ثروت که از همین راه ها بدست اورده

 12. بنده خدا گفت:

  اون کامنتی که در مورد حضور ایشون در جبهه هست شک نکنید خود آقای لوایی فرستاده، ادبیات خودشه!😂😂😂

 13. بهنود گفت:

  در شرایطی که کارکنان شرکت با مسائل و مشکلات معیشتی مواجه هستند، آقای … و سایر نورچشمی های ایشان شب ژانویه را به همراه خانواده در قالب ماموریت در ترکیه خستگی در میکنند!

 14. یک شهروند گفت:

  بنظر من باید اول نکات مثبت رو دید. زود قضاوت نکنیم.
  انتصاب مهم نیست مهم اینه که طرف از عهده مسئولیتی که بر دوشش گذاشته شده سربلند بیرون بیاد.
  پستی که به ایشون واگذار شده دشوار و پر از پستی و بلندیه و هرکسی از عهدش بر نمیاد ولی ایشون در مدت قبول این پست به خوبی از پس مشکلات بر اومده و عملکردشون بی نقص بوده و جلوی زیادی خواهی بسیاری ایستاده و همیشه طبق قانون عمل کرده نه کم نه زیاد که این نکته رو اطرافیون ایشون بهتر میدونن. خوبه که این نکات روهم ببینیم.
  آرزوی موفقیت برای همه ایرانیان عزیز.

 15. […] تاریخ یکشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ خبری با عنوان “برادر زنِ وزیر رفاه مدیر شرکت تابعه شد” در این پایگاه خبری منتشر […]

 16. […] تاریخ یکشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ خبری با عنوان “برادر زنِ وزیر رفاه مدیر شرکت تابعه شد” در این پایگاه خبری منتشر […]

دیدگاه شما