• کد خبر: 25868
  • سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

افزایش توان تخلیه و بارگیری محصولات پتروشیمی در بندرامام

با اتکاء بر توان و تخصص نیروهای بومی امکان تخلیه و بارگیری محمولات حاوی فرآورده‌های صنایع پتروشیمی به وسیله باکت مکانیکی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) فراهم شد.

 به گزارش اقتصاد سالم؛عادل دریس؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به بهره‌گیری از این امکان جدید تخلیه و بارگیری که با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی میسر شده است، گفت: در این شیوه‌ تخلیه و بارگیری با استفاده از باکت‌های مکانیکی و حمل آن به وسیله کشنده(تک ماستر) امکان بارگیری کشنده‌ها در هر نوبت مراجعه به انبار تا ٣٠ تن  افزایش پیدا می کند.

وی افزود: باکت‌‌های مکانیکی با گنجایش ۱۰ تا ۱۵ تن امکان حمل ۲۰ تا ۳۰ تن  محموله  را  در هر دستگاه کشنده فراهم کرده و در اثر آن ظرفیت بارگیری از محل نگهداری کالا در انبارهای بندر و حمل تا پای کشتی  و در نتیجه سرعت تخلیه و بارگیری ارتقاء خواهد یافت.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به آغاز بهره‌گیری از این روش در بارگیری یکی از کشتی‌هایی که به تازگی به قصد صادرات محصولات پتروشیمی در این مجتمع بندری پهلو گرفته است، خاطرنشان کرد: با افزوده شدن تعداد تجهیزات حمل مکانیزه به ۶۰ دستگاه در آینده‌ نزدیک توان تخلیه و بارگیری محصولات پتروشیمی بیشتر می‌شود.

لینک کوتاه : http://eghtesadsalem.com/?p=25868
نظرات کاربران :