• کد خبر: 28259
  • دوشنبه 26 مهر 1400

استخراج ارزهای دیجیتال با انرژی‌های تجدیدپذیر

السالوادور، اولین کشوری که در جهان بیت کوین را ارز قانونی اعلام کرد، قصد دارد از چندین منبع انرژی تجدیدپذیر برای تأمین نیرو جهت استخراج ارزهای رمزنگاری شده استفاده کند.

به گزارش اقتصاد سالم؛دانیل آلوارز، رئیس کمیسیون دولتی هیدروالکتریک رودخانه لمپا (CEL) روز جمعه طی اظهاراتی گفت: اینجا امکانات بی پایان است و این موضوع فقط به اراده مربوط می شود و اینکه ما امکانات و توانایی شروع این پروژه ها را داریم.

وی افزود که السالوادور منابعی برای تولید برق به منظور فرآیند استخراج از طریق پروژه های برق آبی، خورشیدی، باد و جزر و مد دارد.

بر اساس این گزارش، استخراج ارزهای رمزنگاری شده نیاز به انرژی زیادی دارد که عمدتا از سوخت های فسیلی تامین می شود که این امر مورد انتقاد طرفداران محیط زیست در سراسر جهان قرار گرفته است.

با این حال، السالوادور تصمیم دارد این موضوع را تغییر دهد. ماه گذشته، دولت این کشور استفاده از انرژی زمین گرمایی را برای استخراج بیت کوین از کارخانه ای در دامنه کوه آتشفشان تِکاپا Tecapa آغاز کرد. این نیروگاه حدود ۱۰۲ مگاوات انرژی تولید می کند.

در خاک این کشور در آمریکای مرکزی ۲۰ آتشفشان وجود دارد و تقریباً یک چهارم کل تولید انرژی داخلی آن توسط انرژی زمین گرمایی تولید می شود.

در تاریخ ۱ اکتبر، السالوادور رسماً اعلام کرد که موفق شده است بخشی از اولین بیت کوین خود را با استفاده از نیروی زمین گرمایی آتشفشان تِکاپا استخراج کند. بر اساس بیانیه ای که در توییتر رئیس جمهور این کشور منتشر شد، این عملیات استخراج موفق به تولید ۰.۰۰۵۹۹۱۷۹ بیت کوین یا حدود ۲۶۹ دلار شد.

رویترز نیز در گزارشی اعلام کرد که در حال حاضر حدود ۱.۵ مگاوات از کارخانه تکاپا برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد و در یک محفظه حمل و نقل در نزدیک کارخانه نصب شده و دارای ۳۰۰ رایانه است که معاملات ارزهای رمزنگاری شده را پردازش می کند.

کنگره السالوادور پیشنهاد تصویب بیت کوین را به عنوان پول قانونی در ژوئن سال جاری تصویب کرد. در ماه سپتامبر، رئیس جمهور این کشور اعلام کرد که دولت او اولین دارایی ارز دیجیتال خود را به میزان ۴۰۰ بیت کوین خریداری کرده است.

لینک کوتاه : http://eghtesadsalem.com/?p=28259
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما