• کد خبر: ۲۸۶۶۷
  • ۱۴۰۰-۰۸-۰۳ - : ۱۱:۲۹

تهران به ۸۰ جایگاه سوخت جدید نیاز دارد

معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران با بیان اینکه در شهر تهران حداقل ۸۰ جایگاه کوچک‌مقیاس نیاز داریم، گفت: در حال حاضر در کل استان تهران روزانه حدود ۲۵ میلیون فرآورده نفتی توزیع می‌شود که از این میزان حدود ۱۵ تا ۱۶ میلیون لیتر بنزین است.

به گزارش اقتصاد سالم؛سعید برخوردار  درباره لزوم احداث جایگاه جدید سوخت در استان تهران اظهار داشت: ما در استان تهران ۳۳۹ جایگاه سوخت داریم که از این تعداد ۲۱۲ باب داخل شهر تهران واقع شده است که با توجه به موضوع گرانی زمین در برخی مناطق شهر مثل شمال، شمال غرب، شمال شرق و بخشی از جنوب شرق متقاضی برای احداث جایگاه کم است، البته رویکرد شرکت در سنوات گذشته این بود که با همکاری شهرداری جایگاه کوچک‌مقیاس احداث کنیم که تاکنون ۲۴ باب جایگاه به این شکل احداث شده است.
وی با بیان اینکه ما به لحاظ توزیع سوخت در سطح استان تهران مشکلی نداریم، افزود: احداث جایگاه جدید فقط به این منظور است که هم خدمت‌رسانی به مردم سریع‌تر باشد و هم اینکه از به دردسر افتادن مردم برای سوخت‌گیری جلوگیری شود.
معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران گفت: در حال حاضر حدود ۲۵ جایگاه در سطح تهران تعطیل هستند که دلیل عدم فعالیت این جایگاه‌ها تنها به خاطر مشکلات و اختلافات حقوقی داخلی است و به هیچ عنوان به مشکل جایگاه‌دار و شرکت پخش و یا موضوع ضررده بودن جایگاه مربوط نیست و شرکت پخش هر گونه همکاری جهت اعطای مجوز لازم برای راه‌اندازی مجدد و فعالیت این جایگاه‌ها را خواهد داشت.
وی درباره تسهیل در شرایط احداث جایگاه خاطرنشان کرد: در گذشته تسهیلاتی از سوی بانک‌های عامل برای احداث جایگاه جدید داده می‌شد، اکنون تسهیلاتی داده نمی‌شود اما برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش به گونه‌ای است که به نیاز سوخت شهروندان پاسخ داده شود، مثلا با شهرداری برای احدث جایگاه کوچک مقیاس توافق شده، در فاز اول یک مزایده از سوی شهرداری برگذار شد و شرکت‌های صاحب ‌نشان زمین معرفی شدند تا در قالب قراردادهای BOT بتوانند جایگاه به بهره‌برداری برسانند که تاکنون بخشی از پروژه‌ها اجرا شده و بخشی هم متوقف مانده که شهرداری باید پاسخگو باشد.
برخوردار با بیان اینکه اکنون در شهر تهران حداقل ۸۰ جایگاه کوچک‌مقیاس نیاز داریم، یادآور شد: نیاز به احداث جایگاه جدید قطعا به این دلیل نیست که مشکل سوخت‌رسانی داریم، بلکه برای افزایش رفاه نسبی شهروندان است.
وی گفت: در حال حاضر در کل استان تهران روزانه حدود ۲۵ میلیون فرآورده نفتی توزیع می‌شود که از این میزان حدود ۱۵ تا ۱۶ میلیون لیتر بنزین است.

منبع: ایلنا

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=28667
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما