• کد خبر: 28666
 • دوشنبه 3 آبان 1400
حسن وفادار ینگجه کیست!؟

نماینده مجلسِ انقلابی مانع اخراجِ مدیر رانتخوار شد

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حمایت از یک مدیر رانتخوار و خورنده ی بیت المال در صنعت خودرو؛ مانعِ برکناری و برخورد با وی شده است.

چنین اقدامی در شان مجلسی که از سوی مقام معظم رهبری مفتخر به لقب “انقلابی” شده، نیست و می طلبد که دستگاه های نظارتی_امنیتی، سازمان بازرسی کل کشور، کمیسیون اصل نود مجلس و به ویژه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، مانعِ دخالت نمایندگان مجلس در امور اجرایی شرکتهای دولتی بویژه در عزل و نصب مدیران شوند.

اخیرا اسنادی به پایگاه خبری “اقتصاد سالم” رسیده که حکایت از تخلفات و سوءاستفاده ی یک مدیر ارشد دولتی از مقام و جایگاهش در یکی از شرکتهای بزرگ خودروسازی دارد.

این فرد با وجودِ تخلفات متعددش، بدلیل برخورداری از حمایتِ غیرقانونیِ یکی دو نماینده ی مجلس؛ تاکنون در حاشیه ی امن قرار داشته و از هرگونه برخورد، عزل و حسابرسی، مصون مانده است.

دلیل حمایتهای نماینده مجلس از این مدیر متخلف نیز این است که زمانی که این فرد مدیرعاملیِ یک شرکت بزرگ دولتی را برعهده داشت، حاتم طاعی وار و بسیار گشاده دستانه، به درخواستهای برخی از افراد ذی نفوذ از جمله نماینده ی مجلس پاسخ مثبت داده است…

در این شرایط شنیده ها حاکی از آن است که مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بدلیل تخلفاتِ صورت گرفته، چندین بار تصمیم به برکناری فرد نامبرده گرفته با این حال هر بار با دخالت برخی از همین افراد ذی نفوذ به ویژه یک نماینده مجلس، موضوع منتفی شده است.

اما این مدیر متخلف کیست؟

ایشان جناب آقای “حسن وفادار ینگجه”، مدیرعامل اسبق شرکت “چرخشگر تبریز” و عضو فعلی هیات مدیره شرکت “ایران خودرو دیزل” است.

مدارک رسیده به اقتصاد سالم نشان می دهد که “حسن وفادار” از سال ۱۳۹۲ تا اوائل ۱۳۹۸ که مدیرعامل شرکت چرخشگر تبریز از زیر مجموعه های شرکت ایران خودرو دیزل و گروه صنعتی ایران خودرو بوده، تخلفات متعددی را مرتکب شده است.

تنها در یک نمونه طبق یکی از اسناد رسیده، “خرید قطعات تقلبی همچون بلبرینگ گیربکس خودروی وانت نیسان آن هم به قیمتی چند برابر قیمت امروزی این قطعات!” از جمله تخلفات “حسن وفادار” در مدیرعاملی شرکت چرخشگر بوده، که ضرر و زیان کلانی را به گروه صنعتی ایران خودرو وارد کرده است.

بدیهی است که این ضرر و زیان در نهایت به سهامدارانِ خرد و کلان شرکت ایران خودرو و در نهایت بیت المال، مردم و خریداران خودروهای داخلی، وارد شده است.

البته فعلا از این موضوع می گذریم که خرید و استفاده از قطعات تقلبی در تولید خودرویی همچون وانت نیسان، باعث بروز چه خطراتی و سوانحی شده و جان چند نفر از هموطنان را به خطر انداخته و شاید به کام مرگ فرستاده است!؟

در این شرایط پایگاه خبری “اقتصاد سالم” طبق رسالت ذاتی خود، به ویژه فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری برای مبارزه با فساد، به نماینده یا نمایندگانی که از این مدیر رانتخوار حمایت می کنند هشدار می دهد دست از حمایت از فرد متخلف بردارند، در غیر این صورت اسناد تازه ای که حکایت از چرایی حمایت نامبردگان از این مدیر متخلف دارد، منتشر خواهد شد.

همچنین به زودی جزئیات عملکرد “حسن وفادار” در زمان مدیرعاملی شرکت چرخشگر تبریز، تخلفات و ضرر و زیان های وارده ناشی از عملکرد وی به مردم و بیت المال؛ طی گزارشی به اطلاع مردم بعنوان ولی نعمتان کشور خواهد رسید.

لینک کوتاه : http://eghtesadsalem.com/?p=28666
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

 1. قلی گفت:

  سلام وفادار به شرکت چرخشگر در زمان مدیریت خود خیلی خیانت کرد بخصوص به بیت المال مسلمین با کارهای بی حساب و کتاب و پولشویی و فروش خط های تولیدی و …. تعطیلی قسمتهای مختلف تولیدی شرکت و تولید محصولات شرکت چرخشگر در بیرون از شرکت به اسم چرخشگر و فروش در بازار آزاد و ….

 2. ناشناس گفت:

  باسلام
  ایشون در زمان عضویت در هئیت مدیره ایران خودرو با فشار به مدیران ایران خودرو دیزل باعث شد به پسرش به نام ابوالفضل وفادار با دو سال سابقه در ایران خودرو دیزل حکم رییس کلی واحد تحقیقات رو بدن.
  در صورتی که افرادی بودن که هم از نظر دانش فنی و هم از نظر سابقه از پسر ایشون بالاتر و شایسته تر بودن.
  ناگفته نماند برادر و خواهر زاده ایشون هم در دیزل استخدام هستن…

 3. سید احمد گفت:

  کمترین مجازاتی که برای وفادار میشود در نظر گرفت اخراج خفت بار این ناجوانمرد از ایران خودرو میباشد،
  دکترای او هم جعلی میباشد و با پول و رشوه دریافت کرده است.
  تخلفات و خیانتها و سوء مدیریت این آدم باعث شد تا اینجانب از مدیر عاملی شرکتی که از بخت بد من وفادار رییس هیات مدیره اش بود استعفا دهم و عطای ایران خودرو را به لغایش ببخشم و زودتر از موعد خودم را بازنشسته کنم.
  وفادار ملیجک بعضی از نمایندگان از جمله نماینده پیشین تبریز (ر) بود.
  الان نمیدانم ملیجک کدام نماینده است.

 4. یاشار گفت:

  با سلام‌
  ایشان برای بقای مدیریت خود چه حکم های مدیریت آنچنانی به افراد بی لیاقت و فاقد صلاحیت یا با سفارش های دوروبری خودی داد
  با مشاوره راننده بیسواد خود علی شادمان چه نفراتی دلسوز شرکت را از کار برکنار کرد و‌ مسائل حاشیه ای درست کرد
  چه وام های چند صد میلیونی به چند نفر داد
  پرسنل دفتر تهران بفلاکت کشاند
  چه جریمه هایی خدمات پس ازفروش را، با استفاده از قطعات بی کیفیت با قیمت کلان تحمیل شرکت کرد
  چه استفاده های شخصی ای از تمامی امکانات شرکت در رفاه خانواده خودش کرد
  تمام مزایای و حق و حقوق پرسنل دفتر تهران را پایمال کرد
  و و و
  مسائل فساد … هم با نفرات معرفی از طرف شادمان هم بجای خود
  وووو

 5. طاهره شریفی گفت:

  مدرک جعلی دکترای این فرد حقه باز از دفتر موسسه ای در میدان ولی عصر تهران خریداری شده، نه تز داده و نه مقاله ای داشته و وزارت علوم نیز از پذیرفتن کاغذ باطله ای که منشاء صدور آن کلاهبرداران ترکیه ای بوده اند امتناع کرد.
  حال چرا در ایران خودرو اجازه جولان این موجودات نالایق با هر عنوان و سمتی داده شده…

 6. اميني گفت:

  همکاران چرخشگر یادشان هست برای هزینه های درمان و مشکلات جدی با هزار مصیبت یعنی مدارک و کمیته وام و موافقت مدیرعامل فقط ۳ میلیون تومان وام می دادند در حالی که آقای وفادار به دفتردار دفتر تهران بنام خانم ا _ ف در چندماه اول استخدام بدون طی مراحل کمیته وام و با دستور مستقیم ۲۰ میلیون تومان وام داد و تاکنون وام مذکور تسویه نشده و حرف و حدیثها بماند.

 7. مهدی محمدی گفت:

  با خرید سازمان یافته بلبرینگ های چینی و پاک کردن نام و چاپ ناشیانه نام برند ناچی ژاپن روی لبه ی بلبرینگ های بی کیفیت طی ۶ سال چند میلیارد تومان به جیب زده و تبدیل به باغ در شهریار و شهرک خانه پرندک و آپارتمان در جنت آباد تهران کرده و بیش از ۱۰ میلیارد تومان خسارت گارانتی بابت تعمیرات زود هنگام دوره گارانتی به شرکت چرخشگر و ایران خودرو دیزل تحمیل کرده.

 8. عباسی گفت:

  ماجرای شرکت واسطه hyh چین چیست؟
  در خرید ckd گیربکس واگن هود بیش از یک میلیون یورو در عرض ۶ سال پول اضافه پرداخت شده است، چرا!؟
  چرا ckd فوق از تولیدکننده خریداری نمی شد؟
  خدا پدر آقای عباسیان (مدیرعامل بعد از حسن وفادار) را بیامرزد که با hyh کات (قطع همکاری) کرد و از تولیدکننده با یک سوم تخفیف خرید کرد.

 9. Ali گفت:

  با توجه به اینکه شرکت چرخشگر یک شرکت بورسی است، این یاوه گویان باید از سایت کدال خدمات ایشان را از سال ۹۲ به بعد که یک شرکت زیان ده را تبدیل به شرکت سودده کرد و سرمایه آن را از ۱۵ میلیارد تومان به ۹۵ میلیارد تومان تبدیل نمود، مشاهده کنند و بخاطر خصومت شخصی از نشر اکاذیب خودداری نمایند و…
  اگر دنبال فساد هستید ببینید که بعد از ایشان چگونه گیربکس های دسته دوم را خریداری کرده و به عنوان نو به مردم بیچاره فروختند…

 10. ديبا گفت:

  در سال ٩۶ حدود ۵٠٠٠ فرمان پراید از هنگ لانق به قیمت ۳۹۰ یوان خریده اند در حالیکه در همان زمان شرکت سازه گستر به قیمت ۲۸۰ یوان خرید کرده بود…
  شما حساب کنید ۵۰۰۰ ضربدر ۱۱۰ یوان به جیب چه کسی رفته است؟

 11. ساسان ابراهيمي ساعي گفت:

  بحث خرید خط مونتاژ گیربکس دستی خودروی ال ٩٠ به مبلغ ٣ میلیون یورو نیز از دسته گل های دیگر ایشان است که با وجود خط مونتاژ مشابه، بجای سرمایه گذاری در ساخت داخل و خودکفایی گیربکس ١۶ سرعته خودروهای سنگین، با حمایتهایی که بدان اشاره شده، خط مونتاژی به قیمت بسیار بالا به اصطلاح از ترکیه خریداری شد که برخی اقلام آن در داخل کشور ساخته شده و به نام ترکیه، وارد شرکت شد و مبالغ آن به صورت یورویی پرداخت شد!
  البته مورد توسط مدیر حراست وقت گزارش شده بود اما بدلیل حمایتهای مختلف ذکر شده، ترتیب اثری داده نشد. هم اکنون این خط بلااستفاده مانده و شرکت ایران خودرو دیزل نیازمند گیربکس ١۶ سرعته است…

 12. امامی گفت:

  انصافا آقای وفادار خیلی هنرمند است! باید یاد گرفت چگونه شرکتی که از سال ۹۴ تا ۹۷ حقوق پرسنل آن را تعاونی اعتبار ایران خودرو با وام ۲۸درصد می داد، چگونه صورتهای مالی آن سود ده می شد!؟
  پولهایی که مازاد بر حقوق به حساب برخی افراد گاها چند برابر حقوقشان واریز می شد بعدا چه اتفاقی می افتاد این پولها کجا هزینه می شد؟
  برداشتهایی که بدون اطلاع و رضایت کارکنان از حسابشان می شد بر اساس کدام مجوز و قانون بود؟
  لپ تاپها و موبایلها و تبلتها و تابلو فرشهای خریداری شده کجا هستند و سند مالی آنها چگونه پاس شده و در حال حاضر اموال کجاست.
  کارتهای هدیه میلیونی که از بانک توسعه تعاون از حساب شرکت صادر شده بود به چه منظور و به چه کسانی تحویل شده است؟
  حواله های خودرو که بنام کارکنان از ایران خودرو گرفته بودید به چه کسانی تحویل داده اید؟
  بیش از ۲۰۰ نفر استخدام کرده اید با مجوز چه کسی بوده است و چه کسانی را استخدام کرده اید؟
  و…

 13. چمنی گفت:

  گیربکسهای دست دوم دقیقا با اطلاع آقای وفادار خرید شده است (۱۴ فروردین ۱۴۰۰ در شرکت چرخشگر)

 14. Salar گفت:

  وفادار خیانت‌های بسیاری به چرخشگر انجام داد. خیلی باج‌ها به افراد مختلف داد، از باند رضا رحمانی بود و دستور داد آب را برای درختان چرخشگر که در واقع جنگل بود قطع کردند به بهانه اینکه نیروی خدمات نداریم و می خواهیم کاهش هزینه بدیم.
  کارگاه جعبه فرمان را از رونق انداخت. در زمان مدیریت این فرد نالایق بر چرخشگر چندین ماه به حساب ما پول واریز شد و بلافاصله برداشت شد که مصداق پول شویی هست و تخلفات بسیاری انجام داد. کاش محاکمه بشه و بره زندان تا بدونه دنیا دست کیه
  خدا ازش نگذره خدا به روز سیاه بندازه.

 15. علیرضا فتحی گفت:

  وفادار کریدور واردات قطعات و مجموعه از ترکیه رو در ایران خودرو دیزل راه انداخته بود و اجازه نمی داد برای محصولات خوب و با کیفیت داخلی تاییدیه صادر بشه.
  با همکاری یک دلال ترک به نام Emin chakmak میلیون ها دلار خرید خارجی از ترکیه از جیب شرکت انجام دادن و علاوه بر منافع مستقیم پولی که به جیب زد یه تور اختصاصی خانوادگی هم بطور مجانی دستخوش خیانت هاش به شرکت و خدمت به شرکت های ترکیه ای بهش رشوه دادن.

 16. سید گفت:

  یوشعی معاون مالی دغل باز وفادار که بعدها بر سر منافع با هم درگیر شده اند ،مخزن الاسرار خباثتها ،حساب سازی ها ،پولشوئیها و سوء استفاده های وفادار نالایق میباشد.

 17. اکبر گفت:

  خسته نشدید از این لجن پراکنی ها؟
  بدون هیچ مدرکی علیه یک مدیر حرف می زنید
  من با ایشان از نزدیک کار کرده ام مطمئنم حتما جلوی رانت و جلوی تکرار فسادهایی که افراد مامور از چرخشگر در بیمه دی و دانشگاه آزاد ببار آورده اند محکم ایستاده است.
  اینگونه از طرف تعداد معدودی که بصورت خانوادگی در حال کامنت دادن هستند مورد حمله ناجوانمردانه قرار می گیرد.
  ظاهرا این آقای وفادار مامور خرید، مسئول امور قراردادها، امور مالی و … نداشته است و خودش یک تنه در شرکت چرخشگر بدون سیستم، بدون کمیسیون معاملات و… کار می کرده که اگر هم اینها در چرخشگر بوده اند همه سالم بودند الا آقای وفادار!

 18. علی حسنی گفت:

  سلام وقت بخیر
  قطعا اگر همه مسلمانیم، که با این مطالبی که من در بالا خواندم و شناختی از آقای وفادار دارم. مسلمانی ما کمی جای سوال است. همه ما را داخل دو متر قبر خواهند گذاشت، پس بهتر است که برای خراب کردن یک فرد این همه دروغ و اهانت و .. نگوییم. ایشان اصلا برادری ندارند. ایشان فردی با ایمان بوده و دستگیر افراد بی بضاعت می باشند. ترا خدا بدون بررسی چیزی ننویسیم. ترا خدا خودتان را مدیون نکنید.

 19. مرد خدا گفت:

  سلام
  مخاطب من در این مطلب نهادهای قابل اعتماد نظام نظیر بازرسی بیت مقام معظم رهبری، بازرسی نهاد ریاست جمهوری دولت سیزدهم و سازمان اطلاعات سپاه می باشد.
  از موضوع این بنده خدا خیلی ساده نباید گذشت.
  حجم تخلفات ایشان در مراجع مختلف سالهاست در حال پیگیریه و اینکه چرا با وجود این حجم از تخلف مورد حمایت بوده و در سیستم دولتی سمت داشته بایستی بیشتر مورد توجه نهادهای امنیتی اصلی نظام مورد واکاوی قرار گیرد.
  چون طبیعتا با استعلام مثبت واحدهای حراست گروه ایران خودرو و حتی وزارت صمت به ایشان چنین مسئولیتهایی را به رغم تخلف واگذار کردند. ایشان حتی اردیبهشت امسال بعنوان نماینده ایران خودرو دیزل از سوی مدیرعامل این شرکت بعنوان رئیس مجمع شرکت چرخشگر معرفی شد. بنابراین در تخلفات این فرد که از طریق مراجع مختلفی در حال پیگیری است نمی توان نقش افراد و نهادهای حمایت کننده ای مثل همین نماینده مجلس یا مدیرعامل فعلی ایران خودرو دیزل و حتی حراست گروه ایران خودرو را نادیده گرفت.
  همه اطرافیان می دانند ایشان صراحتا اعلام می کند که من با آقای نیکزاد رفت و آمد خانوادگی دارم و شاید از طریق همین لابی گری ها توانست به خواسته توسلی مهر را در زدن نیروهای قدیمی دیزل عملی کند.
  نقش هیات مدیره چرخشگر که همگی در حلقه یاران و حلقه به گوشان ایشان هستند نیز برکسی پوشیده نیست.
  بنظر می رسد مهمترین مشکل کشور در برداشتن گام چهارم انقلاب مطابق خط مشی رهبری، حرس مدیریتی در دستگاه ها و نهادهایی است که حامی این افراد هستند. درواقع شناسایی و برخورد با این نماینده مجلس مهمتر از برخورد با این فرد خاطی است.
  والسلام

 20. علی حسنی گفت:

  البته درسته که گفتم مراقب باشیم تهمت زده نشه اما من هم اعتقاد دارم مالی که از مدرک دکترای جعلی کسب بشه حرام است و پستی که به واسطه عنوان دروغین دکترا بدست بیاد نامشروعه و اثر وضعی و بازتاب این همه نیرنگ و حق خوری یه روزی به خود فرد برمیگرده و آبرو و حیثت دروغینش رو میبره …
  شاید امروز همون روزیه که تو این دنیا باید ببینیم خوار شدن حرام خورها و بی باورهای به خدا و دین خدا رو
  و عقوبت نهایی پل صراط انشاالله

 21. علی حسنی گفت:

  فقط می توانم بگویم که خیلی بی وجدان و حرام … اید.

 22. فلانی گفت:

  چرخشگر بعد از مهندس محمدی و عباسیان دیگه مدیر عامل به خودش ندیده..البته از زحمات مهندس کریمی هم باید تشکر کرد..باقی همه دزد و سو استفاده های شخصی..وفادار رو که گرفتید استاد ایشون رحمانی رو هم بگیرید..فامیل بازی و حکم های الکی..ریاست دفتر های زمان وفادار رو باید اخراج کرد..

 23. مهدی گفت:

  آقای وفادار هر وقت اومدیم برای گلایه پیش شما با حدیث و روایت استقبال کردی ماشالله، و مارو محکوم میکردی به تهمت زدن بیجا.
  تمام ضربه هایی که به بیت المال و منافع کارگران زدی امیدوارم از حلقوم خودت و خانوادت بیرون کشیده شود.
  در سن ۶۰ سالگیت داری دنیای مادیت رو چراغانی میکنی!؟
  فردا اولاد و عروس بیان بخورن و تو زیر خاک بزنی بر سرت

 24. T گفت:

  آقایانی که در اینجا نشستید و الکی به مردم تهمت میزنید
  چه وعده ای به شما دادند که این همه راحت دارید تهمت میزنید
  پول، حکم و…
  من خودم آقای وفادار را میشناسم و چند سالی هم با ایشان کار کردم ، ایشان بسیار آدم دست پاکی است
  پس لطفا به خاطر پول یا حکمی و…که وعده اش را گرفتید الکی به مردم تهمت نزنید

 25. محمدی گفت:

  برادر خدا خیلی به تو فرصت داد ولی هر بار بیشتر از قبل همکاران را اذیت کردی لذا دیگر به آخر خط رسیده ای و کارت تمام است و مطمئن باش با این سابقه ای که تو به یادگار گذاشتی قطعا پسرهایت در دیزل و ساپکو از تو برائت خواهند جست.

 26. جواد گفت:

  بعد از برکناری مهندس کریمی زنگ زدم به ایشون و گفتم کریمی مدیرعامل خوبی بوده ، عملکرد خوبی داره ، کارگرا و پرسنل ازش راضی بودند چرا برش داشتین در جواب گفت هرکه با من در بیافته عاقبتش همینه، برادر اونروز نتوانستم بهت بگم آخه مرد مگه تو فرعونی که اینطوری میگی ، چرا فکر می کنی هرکار دلت بخواد می تونی انجام بدی . الانم بعید می دونم بره ، این وفاداری که من می شناسم خودش بره از طریق آدماش تو هیات مدیره چرخشگر و ایران خودرو دیزل کاراشو ادامه می ده. اصلا چرا باید امور چرخشگر را می دادند به همچین آدمی ، مدیرعامل ایران خودرو دیزل هم باید جواب بده بخاطر هیات مدیره چرخشگر و بخاطر ظلمی که در حق چرخشگر کرده…

 27. کیوان گفت:

  من یکی از کارگران چرخشگر هستم، تمام مطلب و کامنت ها را خواندم، خدا وکیلی یک عده خاص از دارودسته کریمی سنجری تهمت های ناروا به ایشان می زنند، چون به اهداف طراحی شده خود نرسیده اند و الا انصافا ایشان بسیار کارگر دوست و خود نیز کارگر خط تولید بوده اند و اگر در طول زمان حضورشان در ایران خودرو رشدی داشته اند حاصل سعی و تلاشان بوده است در این زمینه هیچکس تولیدات شروع اتوبوس گازسوز-مگاترانس و … در ایران خودرودیزل را فراموش نکرده اند. احسن به آقای توسلی مهر که از مدیران بسیار سالم و کاردانی هستند با عزل کریمی جلوی یکسری ناکارآمدیها را گرفت.

 28. رضا گفت:

  انگیزه شما از این همه تهمت، ناسزا چیست؟
  به نظر من این افراد حتما به افکار پلیدشان و نیت های بد خود نرسیده اند.
  اگر به این ها حکم داده شده بود و اجازه می دادند به رانت های خود در این صنعت ادامه دهند، حتما ایشان همانند دیگران قدیس بودند و او را ستایش می کردند!!!
  ای کاش کمی وجدان داشتید و خدا را هم بالا سر خود می دیدید.
  کسانی که این پیام ها را می زنند، امیدوارم در محضر خدا بتوانند پاسخگو باشند.

 29. Gholi گفت:

  بین این همه تهمت های الکی من روغن میفروشم اگر خواستید تماس بگیرید

 30. دوست كيوان گفت:

  کیوان جان درسته ما کارگریم ولی خدای نکرده بی عقل و شعور نیستیم که… همه می دونند وفادار کیه، جواب سلام کارگر رو نمی داد.
  فقط با اونایی که منفعتی براش داشتند، دوست بود.
  نیازی نیست ماها رو به باند و دسته ای حواله بدی!
  اگه مدرکی برعلیه کسی داری رو کن والا مغلطه نکن داداش

 31. مجید گفت:

  اگر تخلفات این فرد این قدر واضح و علنی هست، چرا قوه قضائیه ورود نمیکنه؟
  چطور یه قاضی محترم برای دزدیدن سه بسته بادام هندی برای یک نفر که سه تا بچه کوچیک داره، و بیکار هم هست ۱۰ ماه حکم صادر میکنه بعلاوه ۴۰ ضربه شلاق، ولی در مقابل این مدیر شاه دزد سکوت اختیار کردن!؟

 32. حسن گفت:

  در پاسخ به عوامل جیره خوار وفادار که برای نجات یک حقه باز دغل کار دست بکار شده اند و کامنت میگذارند باید گفت که؛ سال ۹۵ یا ۹۶ عزیزانی از بازرسی ایران خودرو، سوءمدیریت و موارد متعددی از تخلفات وفادار را بنا به اظهار خودشان جمع بندی و گزارش کردند، لیکن هیچ خبری از برکناری وفادار توسط مدیرعامل وقت ایران خودرو نشد، علت آن هم این بود که ملاحظاتی داشتند که مهمترین آن حمایت رضا رحمانی نماینده تبریز از ملیجک خود (وفادار) بود.
  وفادار به اتفاق معاونش یوشعی باید در دادگاه مفاسد اقتصادی محاکمه و مجازات شود.

 33. حسننن گفت:

  آقای وفادار به همراه آقای یوشعی چه خیانتهایی در حق پرسنل دفتر تهران کردن، بخاطر خود شیرینی خودش در گروه خودرو سازی از سال ۱۳۸۶ طرح طبقه بندی مشاغل رو انجام ندادن و هزینه مالی رو کمتر نشون دادن تا اینکه شرکت سود دهی داشته باشه، میبایست جوابگو باشن و حق و حقوق پرسنل رو بابد بدهند.
  اینا خیانتکار هستن و همچین آدمهایی مملکت رو به … کشیدن.
  خدا ازشون نگذره، لازم به توضیح است آدم فوق العاده بیسوادی هستش و من نمیدونم این مدرکهای کیلویی رو از کجا گرفتن.

 34. نظری گفت:

  شخصی به نام شادمان در کنار ایشان از تنخواه شرکت برای خرید و فروش ماشین در بازار آزاد میکردن،این شخص نیز خودش بیسواد هستش و مدرک رو از بازار آزاد خریداری کرده است و همه میدونن که با آقای وفادار و یوشعی چه سری دارند.
  فسادهای مالی در خصوص بلبرینگهای تقلبی با شراکت شخص دیگری که میلیاردها تومان ارزش دارد به شرکت چرخشگرو پرسنل آن هزینه نمودن.
  اینا باید مجازات بشن

 35. محمد گفت:

  از جمله مواردی که باعث شده کمتر توجه تیمهای بازرسی را متوجه عملکرد واقعی وفادار کند. موارد زیر بوده است:
  ۱- با جعل واقعیت ،فریبکاری و اهدای هدایای نفیس با پول چرخشگر (حساب سازی و گم کردن هزینه های غیر قانونی در لابلای سایر خریدها و پول شوئی وو)به کسانی که میتوانستند عناوینی و مدارکی برای او دست و پا کنند.
  عناوین و مدارکی که از ایشان چهره ای خدوم و نمونه معرفی کند ،با ریاکاری و دغل کاری و گول زدن نهادهای مردمی و پول پاشی و رشوه تحت عنوان هدیه.
  شرکتها و موسساتی هستند که با مدیران عامل شرکتها تماس میگیرند و میگویند ما شرکت شما را ارزیابی میکنیم و طی مراسماتی که با حضور مقامات عالیرتبه دولتی و وزارت صنایع برگزار خواهد شد هم شرکت را به عنوان نمونه معرفی میکنند و هم مدارک علمی و القاب دهان پر کن به مدیر عامل آن شرکت تقدیم میکنند و برای این کار خود مبالغ هنگفتی به جیب میزنند ، اگر مدیر عامل شرکت خداترس باشد حاضر نمیشود برای رسیدن به آن القاب و مدارک دهان پر کن دست توی جیب شرکت به نفع خود کند ، اما وفادار با پول ایران خودرو و چرخشگر تقریبا در تمامی اینگونه مدرک سازی ها حضور پیدا کرده و مدارک و عناوین زیادی دریافت کرده ،و درهیچیک از دروه های آموزشی مذکور حضور نداشته و مدارک را دریافت کرده ، وفادار باید پاسخ دهد مدارک مذکور را با چه مبالغ هنگفتی اخذ کرده و پولهای پرداخت شده به موسسات مذکور را چرا از منابع چرخشگر و.. پرداخت کرده است!؟ .وفادار ازاین دست القاب و عناوین فراوان برای نفوذ در دستگاههای نظارتی و حاکمیتی برای خود تهیه کرده است. سود آور نشان دادن چرخشگر داستان مضحک و غم انگیز دیگری است ،شرکتی که در دوران حضور نامبارک وفادار همیشه در فلاکت بسر برده است ،با پول شوئی ، حسابسازی و دورزدن حسابرسان و دغل کاری و زد و بند با هم دستان خود در …. سوددآور معرفی شده است و یوشعی معاون دغل کار مالی او از کم و کیف اینگونه اعمال وفادار کاملا مطلع میباشدو شریک اعمال وفادار میباشد .اولین کاری که یک دادگاه صالحه و یک قاضی عادل میتواند انجام دهد ،وفادار را احضار و اورا بابت القاب و عناوین و مدارک جعلی که با پول بیت المال و رشوه وو برای خود تهیه کرده است مورد محاکمه قرار دهد. تمام حقوق و مزایایی که بادکترای جعلی در این سالها دریافت کرده باید به حساب ایران خودرو بازگردانده شود.

 36. سید حق تو گفت:

  سلام. جدا ابروی افراد به چه قیمتی برده میشه .این مملکت نه قوه قضائیه داره نه بازرسی داره ؟اخه توهین به شعور ملت تا چه حد ؟آقای دکتر وفادار سالها درگروه ایران خودرو پلهای ترقی رو یکی یکی و بر مبنای لیاقت خودشون بالا رفتن. فقط موندم که این افرادی که اینجوری ابرو افراد رو هدف قرار میدن از خدا و پیغمبر و اون دنیا نمیترسن؟ فقط اسم شیعه امیر المومنین رو یدک کشیدن کافی نیست .عمل به رفتارهای اون بزرگوار کار میگویی هست .واقعا بدون مدرک و سند هر آنچه به زبان میاید رو میگیم؟ از خدا باید ترسید. یا علی

 37. بچه هاي چرخشگر منهاي بعضيا گفت:

  الله اکبر از این شکوه
  الله اکبر این همه جلال
  آقای دکتر مقیمی تشکر تشکر
  مهندس کریمی نبودی ببینی چرخشگر آزاد شد
  وفا دار رفت…

 38. مكافات عمل گفت:

  آقای دکتر حسن وفادار
  ضمن سلام و احترام تا آخر عمرت تو گوشت فرو کن
  از مکافات عمل غافل مشو چرا که
  گندم از گندم بروید جو ز جو
  واقعا صد حیف خداوند چندین بار به حضرتعالی فرصت داد ولی بیدار نشدی و از اعمال … دست برنداشتی انشاالله امروز با عزل از هیات مدیره دیزل از خواب غفلت بیدار شدی و حتما در اولین فرصت برو از مهندس کریمی حلالیت بخواه و گرنه با ظلمی که در حق ایشان کردی هرگز عاقبت بخیر نخواهی شد در خاتمه از مهندس توسلی مهر عزیز از بابت اقدام انقلابی و هوشمندانه در خصوص حذف این عنصر نامطلوب تشکر می کنم .

 39. ارسلان گفت:

  از آقای دکتر عمرانی می خواهیم مثل اقدام دکتر توسلی مهر ،دوست صمیمی و همدست عنصر نامطلوب دیزل را بنام حسین یوسف زاده معاون بازرگانی ٨ ساله شرکت که غیربومی هم هستند عزل نمایند در غیر اینصورت جبرا اسناد تخلفات نامبرده در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت

 40. اگر دین ندارید آزاد مرد باشید.سعی کنید دنبال رو افرادی نباشید که به خاطر پست و مقام حاضر هستند با آبروی انسانها بازی کنند.این مطالب که اینجا تایپ شده یقینن کار کارگران زحمت کش چرخشگر نیست و چه بسا افرادی این مطالب را نوشتند همگی نمک خورده آقای وفادار بودند ولی متاسفانه حالا نمکدان میشکنند.
  _ آیا کدام مدیر عامل بعد از دکتر داوودزاده سابقه بیشتری در مدیریتی چرخشگر دارند.(مدیریت عالی)
  _ کدام مدیرعامل پیمانکار را در چرخشگر حذف کرد و حتی رانندگان-کارکنان خدمات و آشپز خانه را تبدیل وضعیت به قرارداد چرخشگر کرد بدون در نظر گرفتن سن و مدرک.(حس انسان دوستی و طرفدار قشر زحمت کش)
  _ خط تولید و مونتاژ خودرو ال ۹۰ را بعد از ۱۴ سال افتتاح کرد که قرار بوذ این خط به اصفهان برود.(ارق استانی و ارتقاع صنعت)
  _ واحد نمونه کشوری که در سوابق چرخشگر بی سابقه است.(عملکرد)
  _ عقد قرارداد تولید گیربکس های سنگین و نیمه سنگین با بزرگترین تولید کننده گیربکس دنیا ZF(روابط خارجی در زمان تحریم)
  _ کدام مدیر عامل بعد از چرخشگر به پست بالاتری ارتقاع یافت.(نشان از لیاقت و کاردانی)
  _ اگر خریدی صورت گرفته و اختلاس و پولشویی شده باید ۱۰ نفر اعضا کمسیون جواب گو باشند چون مدیرعامل امضا آخر را میزند.
  _ اگر کارگری را میدید و سلام نمیداد پس چرا در تعطیلات نوروز وارد شرکت شده و به کلیه کارگران حاضر در شرکت عیدی داد.(ارزش دادن به مقام والای کارگر)
  _ در عرض شش سال حضور در چرخشگر هیچ کس نمیتواند هزینه بلیط هواپیما و هتل از ایشان دیده باشد.(محافظت از بیت المال)
  دوستان نمیخواهم حرف جلوی تهمتهایتان بزنم ولی همه میدانند هیچ یک از این پیامها مربوط به کارگران زحمت کش و قدردان چرخشگر نیست .اینها کاملا مشخص هست افرادی هستند که نتوانستند در مقابل حق و حقیقت باستند و افرادی کینه و بی جربزه هستند اگر این افراددارای مدارک و اسنادی بر علیه آقای وفادار داشتند حتما حتما تا حالا اقدامی کرده بودند.باز هم در آخر میگویم مرد باشید و با آبروی خانواده ای بازی نکنید خدا بزرگ و قاضی فقط اوست.انسانهارا به این راحتی قضاوت نکنیم واقعا سخت است.

 41. آزادگي به مدل آقاي ح . و گفت:

  عوام فریبی بس است و دیگر ریاکاری جواب نمی دهد
  ۱- اسناد میلیونی اقامت شما در هتل پنج ستاره کایا تبریز گاها با خانواده و با صرف غذا با برخی از نورچشمیها در امور مالی شرکت و هتل کایا موجود است .
  ٢- هزینه بلیط هواپیما هزینه اش خیلی کمتر از کارکرد میلیونی کیلومتر ماشین سوزوکی و صفر کردن شماره کیلومتر در زرین فناور و پرداخت بنزین و جریمه های متعدد بود
  ٣- اگر از منافع چرخشگر حاتم طاعی نمی کردی و لابیهای سنگین انجام نمی دادی شما را بعنوان کارشناس هم به ایران خودرو راه نمی دادند همانطور که بعد از عزل رضا رحمانی فورا از هیات مدیره کنار گذاشتند .
  ۴- دادن عیدی همان سالی بود که کارگران زحمتکش بجای استراحت و مسافرت در تعطیلات نوروز مجبور شدند برای پوشش کم کاری مدیرعامل ( کاهش پنجاه درصدی تولید گیربکس نیسان در ٩٧ یعنی ١٢٠٠٠ دستگاه ) مجبور شدند در ١۵ روز تعطیلات نوروز ٩٨ گیربکس اس شش نود تولید کنند و در صورتهای مالی ٩٧ محاسبه شود که این تخلف محرز بود ضمنا ارزش دادن پول دادن نیست با صداقت و امانتداری مدیریت کردن است
  ۵-عدم ارتقا مدیرعاملهای بعد از شما بخاطر زیرآب زنیهای جنابعالی و هیات مدیره های دست نشانده شما بود که هر دو مدیرعاملهای بعد از خودتان را ناکار کردید . و الحمدلله آقای عمرانی از شر شما خلاص شد .
  ۶- انعقاد قرارداد با zf برای شخص جنابعالی و یکی دونفر از نزدیکان بهانه مسافرت به آلمان بود برای چرخشگر حتی یک ریال عایدی نداشت .
  ٧- خط مونتاژ ال٩٠ جز از بین بردن سرمایه شرکت و ضرر و زیان تا حال هیچ چیز برای چرخشگر نداشته است و مدیرعامل وقت ایران خودرو با دوراندیشی حاضر به حضور در مراسم افتتاح نشد و خط تعطیل چندین میلیون یورویی مذکور لکه ننگی برای شما و مدیر پروژه خط است که مسایل و افتضاحات مالی بماند .
  ٨- آمارهای تولید شرکت در سالهای مختلف مدیریت شما نشان می دهد دلایل نمونه شدن شرکت نه بخاطر تولید و کارآفرینی بوده بلکه مسایلی است که خودتان بهتر از همه می دانید

 42. آری قضاوت عادلانه فقط از آن خداوند متعال است.
  تهمت زدن و قضاوت های ناعادلانه و یکطرفه واقعا” توی مملکت و شهر ما چقدر راحت شده و کسانی هستند که خیلی راحت به خودشون اجازه میدن در مورد آدمها تهمت های ناروا بزنند.
  البته اینهمه تبلیغات منفی در مورد بزرگانی همچون آقایان دکتر وفادار، دکتر رحمانی و آقای دکتر ف توسط تعداد اندک شمار افرادی صورت می گیرد که یه زمانی تنها افتخارشان گرفتن عکس یادگاری در کنار این بزرگان و انتخاب این عکسها برای پروفایلشان بوده و الان که منافعشان قطع شده، دست به تبلیغات دروغین علیه این بزرگان زده اند.
  واقعا” اینها نان به نرخ روز خور هستند و انشالله هرچه سریعتر به سزای اعمالشان خواهند رسید.
  قطعا” زمان ثابت خواهد کرد دکتر وفادار چطور مدیرعاملی برای چرخشگر بودند و آقای کریمی چطور مدیرعاملی بوده است!
  هرچند دیگه این روزها مشخص شده گیربکسهای دست دوم و جعبه فرمانهای استوک توسط چه تیمی وارد شرکت شده و الان گروه صنعتی ایران خودرو دیزل را با چه مشکلات عظیمی مواجه نموده است.
  البته ظاهرا” از رده خارج نمودن پرس چندین میلیاردی شاسی اتوبوس به خاطر منافع شخصی هم از دسته گلهای این تیم خیانتکار بوده است که خودشان بهتر میدانند…

 43. پرسنل چرخشگر گفت:

  بعد از سالها مهندس کریمی سنجری با آن سابقه و اعتبار به عنوان یک مدیرعامل باسواد و دلسوز در راس شرکت چرخشگر قرار گرفت که این آقا با سم پاشی باعث برکناری این مدیر ارزشی شد.
  پرسنل چرخشگر هیچگاه خدمات مهندس کریمی سنجری در دوره حضور کوتاه ایشان در شرکت چرخشکر را فراموش نمیکنند.
  یاشاسین آذربایجان یاشاسین مهندس کریمی

 44. رضا ايران خودرو ديزل گفت:

  حمایتی که بچه های چرخشگر در روز معرفی مدیرعامل جدید از مهندس کریمی کردند خودش گویای همه چیزه

 45. سینا گفت:

  اینا که نوشتی بعنوان آخرین کامنت. خودت خندت نگرفت؟ یا مدیر عامل ندیدی یا خودشی. فقط مرغ پخته خندش میگیره که بگی. این آدم مدیر عامل خوبی بوده.
  ما که کارگر چرخشگر بودیم خودمون دیدیم که چندنفر از اعوان و انصارش رو رسمی کرد و همینا هم تو برهه انتخابات وادارشون کرد تظاهرات کنن و کلی مشکل برا امنیت شهر و استان ایجاد کرد که چی؟ که گفتن لیاقت نداری برو. خوب تو اگر منافع نداشتی میرفتی تا الان هم داری سر و صدا میکنی. جدا چه خبر بوده که اینقدر سخت بوده جدایی از اون میز. راستی مردم رو چی فرض کردید!؟

 46. سینا گفت:

  جدی گفتی بالا ؟؟؟

 47. سیدجعفر گفت:

  سلام
  من خودم از پرسنل دفتر مرکزی چرخشگر هستم، آخه چرا به دروغ میاید حرفهایی که در شان خودتون و خانواده تون هست بهش میچسبونید
  خداییش اون بنده خدا مدیرعامل دلسوزی بود فقط اشکالش این بود که نون بر نبود اگه نون بر بود امثال شماها الان بدون مدرک نمی اومدید یه مشت حرف مفت واراجیف و چرت و پرت بگید
  بعدش اون بنده خدا که اصلا برادر نداره به جز اون چرخشگر ۴ سال بهترین و سود ده ترین شرکت تبریز شناخته شد تو کل تبریز
  خجالت بکشید جمع کنید خودتونو حتما جلوی دزدیهاتونو گرفته که اینطور پشت سرش به ناجوانمردی حرف میزنید
  بر همگان ثابت خواهد شد تمام این تهمتها.
  در ضمن اگه کسی حرفی داره چرا اینجا و بدون اسم و بدون هیچ چیزی یارو اسمشو زده بی نام و هزار تا اراجیف داره میبافه به نامردی ولی خدای بالای سر شاهده که آدم درستیه و نامرد نیست و مخالف صد درصد دزدیه خدا پدر و مادرشو بیامرزه

 48. جمال گفت:

  با سلام
  من موندم درموردیک انسان چقدرمیتونیدنظرمنفی بدید آقای وفادار اگر رانت خواری کرده میشه ازاموالش فهمید این چیزایی که نوشتید تهمت و تمام اونایی که این تهمتها زدن یه روزی سرشان میاد
  واقعا براتون متاسفم
  این داستانهایی که نوشتین معلوم سازماندهی شده هست و مطمئنا تهش درمیاد

 49. امیر منصور گفت:

  شرح حضور این فرد در مجموعه شرکت های گروه خودروسازی تداعی کننده معنای این بیت پر معناست:

  اسب تازی شده مجروح به زیر پالان
  طوق زریّن همه بر گردن “خر” میبینم
  .
  .
  .

دیدگاه شما