• کد خبر: 30683
  • شنبه 29 آبان 1400

مصطفی هجری، با فاطمه اسدی چه کرد

چند روز پیش استخوانهای باقیمانده از “فاطمه اسدی”؛ مادر ۲ فرزندِ خردسال که به دست “مصطفی هجری” به قتل رسیده بود، پیدا شد…

به گزارش پایگاه خبری “اقتصاد سالم”، سال ۱۳۶۳ گرماگرمِ تجاوز رژیم بعثی عراق به ایران و همزمان آشوب و تجزیه طلبیِ گروهک دموکرات کردستان، در غرب ایران است.

در چنین شرایطی، شاه محمد محمودی، همسرِ “فاطمه اسدی” یک چاه‌کن بود که قرار بود به درخواستِ سپاه حسین آباد واقع در شهر دیواندره از توابع کردستان، برای تامین آب روستای حسین آباد، در آن منطقه چاهی حفر کند که بدست نیروهای “مصطفی هجری”؛ از سرکردگانِ “گروهک دموکرات کردستان” به جرمِ کمک به سپاه پاسداران، دستگیر و زندانی می شود.

“مصطفی هجری” در حالِ آفتاب گرفتن و تفریح در منطقه ای ساحلی با پول های باقیمانده از رژیم بعثیِ عراق

“مصطفی هجری” در فاجعه ی کشتارِ مردمِ “نقده” نقش مهمی داشت و در ادامه فعالیت های خود با ارتقاء مقام به عنوان مسئول زندان مخوفِ «دوله تو» و سپس نماینده ی گروهک دموکرات کردستان برای مذاکره با “صدام حسین” برای دریافت کمکهای رژیم بعثی عراق به گروهک دموکرات کردستان، انتخاب شد.

مذاکره با “صدام حسین” رئیس جمهور وقت عراق در گرماگرمِ تجاوز به مامِ وطن، ایران

در همین رابطه “مصطفی هجری” در مصاحبه ای تلویزیونی با افتخار اعلام کرده است که گروهک دموکرات کردستان برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران، “از صدام حسین” (رئیس جمهور عراق در زمان حمله به ایران) کمک های قابل توجهی دریافت کرده است.

“مصطفی هجری” در دوران جوانی و همراهیِ رژیم بعث عراق در حمله به ایران

البته اخبار منتشره در سالهای اخیر، نشان می دهد که “مصطفی هجری” تمام پولهای دریافتی از “صدام حسین” را خرجِ مبارزه با ایران، نکرده و با پول های باقیمانده از رژیم بعثی عراق در حال حاضر علاوه بر نمایندگیِ خَلقِ کرد! مشغول تجارت نیز هست.

“مصطفی هجری” در موقعیتِ نظامی! و در حالِ سان دیدن از نیروهایش

در این رابطه یکی از رسانه های خارجی درباره وی نوشته است:” مصطفی هجری علاوه بر سیاست به تجارت نیز می پردازد… تجارت در فضای حاکمیت خاندان بارزانی (در اقلیم کردستان عراق)، قاچاق مشروبات الکلی به داخل کشور، باج گیری از کولبران مرزی و… از مهمترین منابع درآمدی وی است”.

اما “مصطفی هجری” به عنوانِ مسئولِ وقت زندان «دوله تو» در سال ۱۳۶۳، قاتل اصلی “فاطمه اسدی” است. مصطفی هجری برای آزادیِ همسر فاطمه اسدی درخواستِ ۲۰۰ هزار تومان پولِ نقد می کند و این زن نیز با فروش گوسفندان و وسائل خانه، پول را فراهم و برای وی می برد؛ اما مصطفی هجری نه تنها همسرش را آزاد نکرد، بلکه خود وی را نیز دستگیر و پس از یک ماه شکنجه، به قتل رساند.

“فاطمه اسدی”، شیر زنِ کرد که در راه نجاتِ همسرش از دست مدعیان نمایندگیِ خلق کرد، به شهادت رسید.

این شهادت در حالی بود که “فاطمه اسدی” ۲۲ ساله و صاحب دو فرزند خردسال بود اما در هشتم شهریورماه سال ۱۳۶۳ توسطِ مدعیانِ نمایندگیِ خَلقِ کردستان؛ به شهادت رسید و پس از او پسر شیرخوارش “بهاءالدین” هم، از دنیا رفت…

شکنجه، تعرض و قتلِ یک زن ایرانی و بانوی کرد، به دست یکی از سرکردگان گروهک دموکرات کردستان در حالی اتفاق افتاد که این گروهک مدعی بود “خَلقِ کُرد” را نمایندگی می کند!

قاتل فراری

روز ۲۵ آبان ماه امسال (۱۴۰۰) باقیمانده ی پیکر “فاطمه اسدی” شیر زنِ شهیدِ کرد، در جریان عملیات کاوش پیکر مطهر شهدا در ارتفاعات چهل چشمه ی کردستان، تفحص و یافت شد.

گروهک دموکرات کردستان با همراهی افرادی همچون “مصطفی هجری” از سال ۱۳۵۷ دست به اقدامات جنایتکارانه ای در ایران زد که قربانیان اصلی این جنایات، مردم بی گناه کردستان بودند.

لینک کوتاه : http://eghtesadsalem.com/?p=30683
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

  1. پوریا گفت:

    لعنت بر هجری و دارودستش،هرجا باشه گیرش میاریم ظالم هیچ جا نمیتونه فرارکنه

  2. علی گفت:

    انشاء الله این جنایتکار فاسد نیز پیش دبیر کل معدوم و نجس حزب آدم کش و ضدانقلاب خود (عبدالشیطان قاسملو لعنت الله علیه) فرستاده خواهد شد.

دیدگاه شما