• کد خبر: ۴۰۴۸۷
  • ۱۴۰۱-۰۲-۲۴ - : ۷:۱۶

کاهش تولید و صادرات نفت صحت ندارد

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: تولید نفت در کشور روند افزایشی دارد و این که برخی در این مورد شبهه می‌کنند، درست نیست.

 به گزارش اقتصاد سالم؛علیرضا دانشی گفت: شرکت مناطق نفتخیز جنوب متکفل تامین خوراک پالایشگاه‌های کشور و مبادی صادراتی نفت است؛ با تلاش‌هایی که در شش ماه دوم پارسال صورت گرفت، آمار رسمی گویای این است که افزایش تولید داشته ایم، هرچند که به علت شرایط امنیتی شاید نتوانیم اعداد و ارقام دقیق را بیان کنیم.

او می‌گوید: برنامه مفصلی را برای رسیدن به شرایط قبل از تحریم‌ها آماده کردیم و با برداشته شدن آن‌ها، آمادگی کامل را داریم که به شرایط قبل از تحریم‌ها برگردیم. اظهار نظرهای بسیار فراوانی در این حوزه صورت گرفته، اما این که می‌گوییم به شرایط قبل از تحریم بر می‌گردیم، به معنای آن نیست که مشکلی نداریم زیرا کم‌کاری‌های خودساخته فراوانی صورت گرفته است.

مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب گفت: ما توانستیم تولید را افزایش دهیم و صادرات هم داشته باشیم؛ این موضوع را مراکز علمی و رسمی دنیا نیز تایید کرده اند، اما برخی همچنان شبهه ایجاد می‌کنند. تحریم‌ها هنوز برداشته نشده و در همین شرایط، نفت فروخته می‌شود؛ پس شکی نیست که ممکن است میزان فروش نفت کم و زیاد شود ولی روند رو به افزایش است. در این رابطه آماده برگزاری هرگونه مناظره علمی هم هستیم؛ پارسال فقط نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان از بدهی‌های قبلی که روی میز ما بود، پرداخت شده که نشان می‌دهد برنامه‌ها در حال انجام است.

روز چهارم فروردین امسال، وزارت نفت اعلام کرد که وعده رسیدن ظرفیت تولید نفت به پیش از تحریم‌ها که از سوی آقای محسن خجسته مهر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت در اواخر بهمن مطرح شده بود، محقق شده و ظرفیت تولید نفت ایران به بیش از ۳.۸ میلیون بشکه در روز رسیده است.

  جواد اوجی وزیر نفت هم گفته است: کل درآمد آنچه که از نفت، میعانات و محصولات پتروشیمی فروخته ایم، هنگام سر رسید وصول شده؛ در سال ۱۴۰۰، وصول درآمد‌های نفت و میعانات، فرآورده‌های نفتی، محصولات پتروشیمی و خالص گاز صادراتی ۲.۵ برابر شده است.

طی هفته اخیر، شبهاتی در فضای مجازی منتشر شده بود که به علت کاهش صادرات نفت ایران در هفته‌های اخیر، تولید نفت نیز روند کاهشی گرفته است.

کد ویدیو

باشگاه خبرنگاران جوان  اقتصادی  اقت
لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=40487
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما