• کد خبر: ۴۱۴۶۴
  • ۱۴۰۱-۰۳-۰۴ - : ۷:۱۵

قیمت میوه ۱۰ درصد کاهش می یابد

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با عرضه انبوه میوه های نوبرانه پیش بینی می شود که این هفته قیمت میوه ۱۰ درصد کاهش یابد‌‌.

 به گزارش اقتصاد سالم؛مصطفی دارایی نژاد گفت: با توجه به عرضه انبوه گوجه سبز از پل ذهاب، شهریار، شیراز و ساوه قیمت هر کیلو محصول ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش داشته است.

او قیمت هر کیلو گوجه سبز را ۱۰ تا ۳۵ هزار تومان، زردآلو کاشان و شهریار را ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، زردآلو فلکه ای شیراز را ۶۰ هزار تومان، توت فرنگی را ۳۰ تا ۵۵ هزار تومان، هلو پیش رس را ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، خیار بوته ای را ۴ تا ۹ هزار تومان و خیار گلخانه را ۱۱ هزار تومان اعلام کرد.

محصول قیمت هر کیلوگرم
گوجه سبز ۱۰ تا ۳۵ هزار تومان
توت فرنگی ۳۰ تا ۵۵ هزار تومان
زردآلو کاشان ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان
زردآلو فلکه ای شیراز ۶۰ هزار تومان
هلو پیش رس ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان

  دارایی نژاد گفت: هم اکنون هر کیلو ملون با نرخ ۶ تا ۹ هزارتومان، جانا ۸ تا ۱۰ هزار تومان، طالبی ۸ تا ۱۲ هزار تومان، خربزه ۱۰ هزار تومان، هندوانه ۵ تا ۶ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی عرضه می شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان می گوید، نرخ کنونی هر کیلو موز ۳۰ تا ۳۱ هزار تومان و هر کارتن آناناس  ۹۰۰ هزار تومان است که پیش بینی می شود این هفته قیمت آناناس کاهش یابد و همچنین از ۱۰ خرداد انبه پاکستان در بازار عرضه شود.

محصول قیمت هر کیلوگرم
ملون ۶ تا ۹ هزار تومان
طالبی ۸ تا ۱۲ هزار تومان
خربزه ۱۰ هزار تومان
هندوانه ۵ تا ۶ هزار تومان
موز ۳۰ تا ۳۱ هزار تومان
هر کارتن آناناس ۹۰۰ هزار تومان

بنابر اعلام اتحادیه بارفروشان با عرضه انبوه میوه های نوبرانه پیش بینی می شود که قیمت در مقایسه با هفته گذشته ۱۰ درصد کاهش یابد.

بسیاری از مسئولان و دست اندرکاران میدان مرکزی اذعان می کنند که با توجه به فراوانی بار مشکلی در عرضه نداریم و برآوردها حاکی از آن است که با انبوه توزیع میوه های نوبرانه، قیمت کاهش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 
لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=41464
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما