• کد خبر: ۴۷۸۹۵
  • ۱۴۰۱-۰۵-۲۹ - : ۱۵:۰۱

کشف پولشویی‌ ۶ هزار میلیاردی در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان از شناسایی و توقیف امول متهمان پرونده پولشویی به ارزش ۶ هزار میلیارد تومان در استان خبر داد.

 به گزارش اقتصاد سالم؛حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان در جمع خبرنگاران گفت: اموال متهمان پرونده پولشویی به ارزش ۶ هزار میلیارد تومان در استان با همکاری دادگستری و سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات گلستان شناسایی و توقیف شد.

وی افزود: املاک، شمش طلا، کد‌های بورسی، خودرو‌های سنگین و دو کارخانه مربوط به متهمان که همگی حاصل از جرم بود، از جمله اموال شناسایی و توقیف شده در استان است.

آسیابی گفت: ۳۰ متهم این پرونده با برداشت هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان در قالب ۲ هزار و ۳۵۰ حساب بانکی از منابع بانک مرکزی، به اخلال عمده در نظام پولی و بانکی کشور متهم شده اند.

این مقام ارشد قوه قضاییه در گلستان گفت: این پرونده به دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان، ارجاع و پس از بررسی با نظر قضات این دادگاه برای تکمیل تحقیقات و رفع نقص به دادسرای گرگان ارجاع شد.

آسیابی ادامه داد: رسیدگی این پرونده پس از رفع نقص، در دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان آغاز خواهد شد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود:در خلال رسیدگی به این پرونده‌ی ۳۰ هزار صفحه‌ای، ۲۸۵ نفر به دادسرا احضار و از آنان بازجویی و تحقیق شد و چند هیئت کارشناسی هم، بررسی‌ها برای کشف وسعت تخلفات مالی صورت گرفته از سوی اعضای این باند را، انجام دادند که مجموع این اقدامات همراه با پیچیدگی پرونده، علت زمان بَر شدن تحقیقات برای تکمیل این پرونده ۱۵۵ جلدی است.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=47895
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما