• کد خبر: ۴۸۱۲۶
  • ۱۴۰۱-۰۵-۳۱ - : ۱۷:۵۷

عوامل ایجاد فساد در شرکت فولاد مبارکه چه بودند؟

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس با بیان اینکه پرونده مدیرعامل سابق فولاد مبارکه در حال رسیدگی قضایی است، به عوامل ایجاد این فسادهای صورت گرفته در این شرکت اشاره کرد.

به گزارش اقتصاد سالم ،ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلفات صورت‌گرفته در فولاد مبارکه گفت: پرونده مدیرعامل سابق فولاد مبارکه در حال رسیدگی قضایی است.

وی افزود: در شرکت فولاد مبارکه و در دولت روحانی ما شاهد پدیده‌ای به نام عامل فروش بودیم که این عوامل فروش بدون آنکه کوچک‌ترین زحمتی بکشند از درآمدهای هنگفتی برخوردار بودند و این عامل فروش بودن چیزی جز رانت نبود.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عامل فروش کارش این بود که ورق‌های فولاد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از فولاد مبارکه می‌گرفت و در بازار به فروش می‌رساند و عوامل فروش که تعداد معدودی بودند توسط مدیرعامل فولاد مبارکه تعیین می‌شدند. سود حاصل از این رانت، سود بسیار هنگفتی بود و گردش مالی آن به چند ده میلیارد تومان می‌رسید.

وی افزود: این مسئله در کنار انتصابات سیاسی و عدم نظارت از ریشه‌ها و عوامل ایجاد فساد در شرکت فولاد مبارکه بودند.

به گزارش فارس، در نشست علنی سه‌شنبه ۲۵ مرداد ماه مجلس شورای اسلامی گزارش نهایی کمیسیون صنایع و معادن در مورد تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با ارجاع گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اصفهان به قوه قضائیه موافقت کردند.

در گزارش تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه اصفهان ۹۰ عنوان تخلف، انحراف و تحمیل خسارت و توزیع رانت بالغ بر ۹۱ هزار میلیارد تومان و همچنین ضعف‌های ساختاری و نواقص قانونی مورد شناسایی قرار گرفته است.

 

منبع:فارس

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=48126
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما