• کد خبر: ۴۸۲۱۲
  • ۱۴۰۱-۰۶-۰۱ - : ۱۲:۴۲

توقیف شناور حامل ۱۴۷ هزار لیتر گازوئیل قاچاق

رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک فروند شناور حامل بیش از ۱۴۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های جزیره قشم خبر داد.

 به گزارش اقتصاد سالم؛مجتبی قهرمانی اظهار کرد: به دستور دادستان قشم، مأموران پایگاه دریابانی مستقر در این جزیره، یک فروند شناور لنج حامل ۱۴۷ هزار و ۸۰۰ لیتر سوخت قاچاق را توقیف کردند.

قهرمانی تصریح کرد: قاچاقچیان قصد داشتند با تغییر در ساختار شناور مذکور و جاسازی مخزن سوخت در عرشه آن، این محموله بزرگ گازوئیل قاچاق را از مرز‌های آبی کشور خارج کنند که خوشبختانه با اقدام به موقع نیرو‌های دریابانی، شناور مورد نظر، توقیف و قاچاقچیان سوخت در تحقق نیات مجرمانه خود ناکام ماندند.

وی افزود: هفت خدمه این شناور نیز دستگیر شده اند که با صدور قرار تأمین کیفری جهت تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی در بازداشت به سر می‌برند.

قهرمانی با اشاره به اینکه ارزش این محموله سوخت، ۱۴۵ میلیارد ریال است، تأکید کرد: سوخت‌های کشف شده از این شناور طبق روال قانونی با دستور قضایی تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده‌های نفتی خواهد شد و به چرخه توزیع قانونی بر می‌گردد.

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=48212
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما