• کد خبر: ۵۲۰۴۳
  • ۱۴۰۱-۰۷-۲۳ - : ۷:۵۳

نمایی از تاکسی هوایی شگفت‌انگیز در آسمان دبی

تاکسی هوایی XPeng X۲ که توسط شرکت هوانوردی XPeng مستقر در گوانگژو توسعه یافته یکی از ده‌ها پروژه خودرو‌های پرنده در سراسر جهان است.

 به گزارش اقتصاد سالم؛تاکسی هوایی برقی جدید XPeng می‌تواند شما را با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت جابجا کند.

یک تاکسی هوایی ساخت چین اولین پرواز آزمایشی خود را در امارات متحده عربی با موفقیت انجام داد. این خودروی تمام الکتریکی (برقی) که ۷۰۰ کیلوگرم وزن دارد مجهز به سیستم کنترل پرواز هوشمند و قابلیت پرواز خودکار است. برخاست و فرود عمودی این خودرو روز چهارشنبه صورت گرفت و به مدت ۹۰ دقیقه در آسمان دبی پرواز کرد.

“عمر الخان” مدیر اجرایی اتاق بازرگانی و صنعت دبی، گفت:”این اولین گام برای رسیدن به این رویا است و او انتظار دارد خودرو‌های بیشتری از این قبیل خودرو در آینده نزدیک مورد آزمایش قرار گیرند”.

تاکسی هوایی XPeng X۲ که توسط شرکت هوانوردی XPeng مستقر در گوانگژو توسعه یافته یکی از ده‌ها پروژه خودرو‌های پرنده در سراسر جهان است.

“مینگوان کوی” مدیر کل شرکت Xpeng Aeroht گفت:”این مبنای بسیار مهمی برای نسل بعدی خودرو‌های پرنده خواهد بود. این هواپیمای برقی دو نفره دارای هشت ملخ است و می‌تواند ۱۴۰ کیلومتر را در ۴۵ دقیقه طی کند و به حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

اگرچه ممکن است روزی وسایل نقلیه بدون خلبان مسافران را در هوا جابجا کنند، اما این فناوری هنوز راه درازی در پیش دارد، زیرا با چالش‌های بزرگی از جمله عمر باتری، کنترل ترافیک هوایی و مسائل ایمنی و زیرساخت‌ها مواجه است.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=52043
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما