• کد خبر: ۵۶۰۱۷
  • ۱۴۰۱-۰۹-۱۳ - : ۱۳:۱۷

شاخص بورس ۱۳۸ واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۳۸ واحدی روبرو شد.

 به گزارش اقتصاد سالم؛در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۶میلیارد و ۸۹۶میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۲۳۳میلیارد تومان در بیش از ۳۲۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۳۸ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۷هزار و ۸۵۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سایپا شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، پالایش نفت بندرعباس و پتروشیمی بوعلی سینا با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۹۸۵میلیون ورقه به ارزش ۴هزار و ۶۶۲میلیارد تومان در ۱۸۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۵واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۶۵۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفیبر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو و پخش البرز شد و در مقابل شرکت‌های بهمن دیزل، آهن و فولاد ارفع و داروسازی دانا بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=56017
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما