• کد خبر: ۵۷۴۱۴
  • ۱۴۰۱-۰۹-۳۰ - : ۱۹:۰۱

بازار خودرو بزودی به نقطه اشباع می رسد

سخنگوی وزارت صنعت با اشاره به کشف قیمت ۴ هزار دستگاه خودرو شاهین و هایما در معاملات امروز بورس کالا ۱۴ و ۹ درصد بالای قیمت کارخانه گفت: بزودی با واردات و افزایش تولیدات داخلی، بازار خودرو به نقطه اشباع عرضه می رسد.

به گزارش اقتصاد سالم؛سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد؛ امروز با رعایت ضوابط وزارت صمت ،دو خودروی شاهین و هایما هر کدام به تعداد ۲۰۰۰ دستگاه در بورس کالا عرضه شد که اولی ۱۴ درصد و دومی ۹ درصد نسبت به قیمت کارخانه کشف قیمت شدند.

قالیباف گفت: در حالی خودرو شاهین ۳۴۶ میلیون تومان به فروش رسید که قیمت سازان تا ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای این خودرو در بازار قیمت گذاری می کنند.

وی ادامه داد: در مورد هایما S7 نیز امروز  قیمت ۸۱۴ میلیون تومان کشف شد که قیمت کاذب بیش از یک میلیارد تومان در بازار عنوان میشود.

مشاور وزیر صمت با اشاره به تعامل سازنده وزارت صمت با بورس گفت: نتیجه این تعامل پذیرش قواعد کف عرضه ( ۲۰۰۰ دستگاه برای پرتیراژ و ۵۰۰ دستگاه برای کم تیراژ) و عرضه همگن( از نظر مشخصات فنی و رنگ یکسان) توسط بورس و اعمال آن در عرضه امروز بود که نتیجه مطلوبی به همراه داشت.

قالیباف بر ادامه عرضه های متراکم و پرتعداد خودرو در بورس کالا در آینده تاکید کرد.

سخنگوی وزارت صمت گفت، بزودی با واردات و افزایش تولیدات داخلی، بازار خودرو به نقطه اشباع عرضه می رسد.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=57414
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما