• کد خبر: ۵۷۴۸۴
  • ۱۴۰۱-۱۰-۰۲ - : ۹:۳۲

نفت برنت ۸۱ دلار و ۵۶ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۸ سنت معادل ۰.۷۲ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۵۶ سنت رسید.

 به گزارش اقتصاد سالم؛ انتظار کاهش صادرات نفت خام روسیه از منطقه بالتیک در ماه دسامبر تأثیر نگرانی درمورد کاهش تقاضا برای سوخت در فصل تعطیلات در آمریکا به‌خاطر طوفان را خنثی کرده و باعث افزایش قیمت نفت در روز جمعه شده‌است.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۸ سنت معادل ۰.۷۲ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۵۶ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۷۰ سنت معادل ۰.۹۰ درصد افزایش ۷۸ دلار ۱۹ سنت معامله می‌شود.

 صادرات نفت روسیه از منطقه بالتیک احتمالاً ۲۰ درصد در ماه دسامبر نسبت‌به ماه قبل‌از آن کاهش یافته که می‌توان آن را نتیجه اجرایی شدن تحریم‌های اتحادیه اروپا و سقف قیمت تعیین‌شده توسط گروه ۷ از پنجم دسامبر دانست.

 طبق گفته‌ تحلیلگران، تمرکز تاجران انرژی بر پاسخ مسکو به سقف قیمت تعیین‌شده برای نفت و همچنین لغو هزاران پرواز در آمریکا، باعث افزایش قیمت نفت شده‌است.

 بیش‌از ۴۴۰۰ پرواز در آمریکا طی دو و روز به‌خاطر طوفان لغو شده‌است. این اتفاق هم‌زمان با فصل سفر در آمریکا افتاده که پیش‌بینی می‌شد شلوغ‌ترین فصل طی سال‌های اخیر باشد.

 قیمت نفت در دو سوی اقیانوس اطلس در روز پنجشنبه به‌خاطر لغو پروازها در آمریکا کاهش یافت. طوفان همچنین برنامه مردم برای سفر با خودرو را هم طی تعطیلات سال جدید میلادی برهم زده و مصرف بنزین را پایین آورده است.

 از طرف دیگر تقاضا برای انرژی جهت گرمایش به‌خاطر سرمای هوا افزایش یافته و انتظار قطعی برق می‌رود.

 نفت خام برنت و نفت آمریکا هر دو به‌خاطر پیش‌بینی بهبود تقاضا در چین به‌عنوان دومین مصرف‌کننده بزرگ دنیا برای دومین هفته پیاپی افزایش قیمت خواهند داشت.

 اما افزایش موارد ابتلا به کرونا در چین، نگرانی در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره در سرتاسر جهان و رکودی که مصرف سوخت را محدود کرده مانع افزایش بیش‌ازحد قیمت نفت خواهد شد.

 بزرگ‌ترین برگ برنده بازار نفت، چین و خوش‌بینی نسبت‌به بازگشایی اقتصاد این کشور و افزایش تقاضا در آن است.

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=57484
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما