• کد خبر: ۵۷۶۱۵
  • ۱۴۰۱-۱۰-۰۴ - : ۷:۱۳

افتتاح نخستین آزمایشگاه مرجع معدن و صنایع معدنی شرکت مس

نخستین آزمایشگاه جامع و مرجع معدن و صنایع معدنی شرکت ملی مس در شمال‌غرب کشور با حضور سید رضا فاطمی امین وزیر صمت ، دکتر خرم استاندار آذربایجان شرقی و دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی مس افتتاح شد.

 به گزارش اقتصاد سالم؛ نخستین آزمایشگاه مرجع معدن و صنایع معدنی در شمال غرب کشور و در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال جاری به تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین افتتاح شده است و این آزمایشگاه با هدف سرعت بخشی به شناسایی ذخایر معادن و کاهش زمان فعالیت های اکتشافی، در  منطقه شمال غرب کشور افتتاح شد.

این آزمایشگاه به همت مجتمع مس سونگون و با همکاری دانشگاه تبریز، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت تا بتوانیم با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و با تزریق نوآوری و فناوری های جدید به حوزه صنعت و معدن، زمینه های لازم برای پیشرفت پایدار در صنعت مس را فراهم سازیم.

* شرکت مس در مسیر خلق آینده‌ای متکی بر دانش و فناوری

معبود عباس زاده مدیرمجتمع مس سونگون نیز با بیان این که تمام برنامه ریزی های شرکت ملی مس برای خلق آینده‌ای متکی بر دانش وفناوری صورت می‌گیرد، توضیح داد: این مجموعه با دارا بودن آزمایشگاهی به مساحت ۴هکتار و با به کارگیری تجهیزات‌ آزمایشگاهی پیشرفته روز دنیا بعنوان اولین و بزرگترین آزمایشگاهِ معدنی، آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی و آنالیز مواد معدنی معادن شمال غرب کشور به خصوص در حوزه معادن مس است.
وی اظهار کرد: این آزمایشگاه با یک شبکه آزمایشگاهی شامل آزمایشگاه‌های شیمی، آنالیز دستگاهی، محیط زیست، کانی شناسی و… آماده ارائه خدمات می باشد.
مدیرمجتمع مس سونگون گفت: توسعه آزمایشگاه های تحقیقاتی با رویکرد توسعه علمی معادن کشور را می توان از جمله چشم اندازهای این آزمایشگاه نام برد.
گفتنی است در مراسم افتتاحیه این آزمایشگاه که پنجشنبه ۱ دی ماه در شهرستان مرند برگزار شد، خانم دکتر پاشایی نماینده شهرستانهای مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی و آقای دکترنصرالله زاده رئیس دانشگاه تبریز نیز حضور داشته و از همت و سرمایه گذاری شرکت ملی مس ایران قدردانی کردند.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=57615
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما