• کد خبر: ۱۸۸۳
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۴ - : ۱۵:۳۱

تداوم رکوردشکنی شاخص بورس

شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۲۲ هزار و ۷۷۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۸۴۴ هزار واحد رسید.

به گزارشدنیای خبر، براساس معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۹۸۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۷۷ هزار و ۸۳۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۵۰۴ واحد کاهش به ۴۸۰ هزار و ۸۵۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۹۹۰ واحد افت به ۳۱۶ هزار و ۴۵۴ واحد رسیدند.
شاخص بازار اول ۱۵ هزار و ۷۰۸ واحد و شاخص بازار دوم ۴۹ هزار و ۸۱۳ واحد افزایش داشتند.
علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶ هزار و ۱۰۹ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با پنج هزار و ۶۵۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با چهار هزار و ۷۳۱ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با سه هزار و ۶۲۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با دو هزار و ۵۳۰ واحد،  ایران خودرو (خودرو) با دو هزار و ۳۴۶ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با دو هزار و ۱۴۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.
نماد گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۷۲۹ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۳۵۴ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۳۵۴ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با یک هزار و ۴۰ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۹۴۹، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۸۱۸ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۵۸۸ واحد و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۵۷۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند.
برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، سرمایه گذاری غدیر، گلوکوزان و بانک پارسیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۸۸ میلیون و ۶۳ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۴ هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس
شاخص فرابورس نیز بیش از ۴۰ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۷۲۴ واحد ثابت ماند.
همچنین در این بازار دو میلیارد و ۵۷۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۳۷ هزار و ۶۵۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.
امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریاساسول (آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، بانک دی (دی)، فرابورس ایران (فرابورس)، اعتباری ملل (وملل)، بیمه دی (ودی) و پالایش نفت لاوان (شاوان) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.
همچنین نماد سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پالایش نفت شیراز (شراز)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) و نفت ایرانول (شرانول) تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=1883
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما