• کد خبر: ۱۹۱۱
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۵ - : ۹:۲۰

تازه‌ترین اخبار از سیل در استان اردبیل

از عصر روز گذشته در مناطق مختلفی از استان اردبیل شاهد بارش‌های شدید باران بودیم که به‌دنبال آن سیلاب شدیدی در برخی از شهرها و مناطق روستایی استان به‌راه افتاد و ۵۰ روستا نیز در مشگین‌شهر گرفتار سیلاب شده‌اند.

به گزارشدنیای خبر، روز گذشته در پی بارش شدید باران تابستانی سیلاب شدیدی در برخی از مناطق استان اردبیل به راه‌افتاد که درپی آن خساراتی به برخی از روستاها و مناطق شهری این استان وارد شد.

غرق شدن ۲ نفر در سیلاب اردبیل/ ادامه جستجوها امروز ادامه دارد

در همین حال، رامین معبودی  اظهار داشت: در پی وقوع سیلاب شدید در مناطقی از استان اردبیل به ویژه مناطق روستایی ۲ نفر در روستاهای اردبیل در سیل غرق شدند.

وی افزود: براساس هماهنگی انجام شده تیم‌های امداد و نجات هلال احمر در سریع‌ترین زمان در منطقه مورد نظر حضور یافته و نسبت به آغاز عملیات جستجو اقدام کردند.

معبودی تصریح کرد: عملیات جستجوی افراد غرق شده در سیلاب تا حوالی ساعت ۱۱ شب ادامه یافت اما تاکنون بدون نتیجه بوده است و ادامه عملیات از امروز صبح آغاز شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل بیان کرد: همچنین با توجه به اینکه در برخی مناطق نیز شاهد تخریب منازل و واحدهای مسکونی هستیم با حضور تیم‌های هلال احمر اسکان اضطراری سیل‌زدگان در دستور کار قرار گرفت.

وی از تامین نیاز خانواده‌های آسیب دیده خبر داد و اظهار کرد: تمامی نیازهای خانواده‌های آسیب دیده از سیل نیز به اقلام ضروری توسط گروه‌های هلال احمر تامین و توزیع شده است.

۸۰ خانوار در روستای مصطفی‌لوی شهرستان خلخال اسکان اضطراری یافتند

از سوی دیگر فرهاد عبدالعلی‌پور  اظهار داشت: به دنبال بارش شدید باران و به راه افتادن سیلاب در سطح شهرستان خلخال مهم‌ترین خسارات به روستای مصطفی‌لو در این منطقه وارد شده است.

وی از ورود خسارت به واحدهای مسکونی در این منطقه خبر داد و افزود: از اولین ساعات شامگاه امروز شاهد ورود خسارت به واحدهای مسکونی در روستای مصطفی‌لو شهرستان خلخال هستیم که عملیات اسکان اضطراری انجام می‌شود.

عبدالعلی‌پور در این خصوص تصریح کرد: تاکنون علاوه‌بر اسکان اضطراری حدود ۸۰ خانوار در این روستا اقلام ضروری و مورد نیاز نیز به همت نیروهای هلال احمر در بین آنان توزیع شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با تاکید بر حل مشکلات پیس آمده در این منطقه بیان کرد: در پی این سیلاب برق و آب این روستا با قطعی و ضعف مواجه بوده است که با تلاش نیروهای دستگاه‌های اجرایی مربوطه این مشکلات نیز حل و رفع شده است.

وی همچنین افزود:‌ بعد از وقوع سیلاب شدید در مناطقی از شهرستان مشگین‌شهر نیز  ۵۰ روستا در این منطقه با سیلاب مواجه هستند و در حال حاضر خط انتقال آب شرب منطقه دچار آسیب شده است.

این مقام مسئول از حضور میدانی مسئولان دستگاه‌های اجرایی در محل‌های حادثه خبر داد و افزود: در حال حاضر تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان در آماده باش قرار دارند به طوری که هم‌اکنون مدیرکل آب و فاضلاب استان در محل آسیب دیدگی خط انتقال آب شرب مشگین‌شهر حضور یافته و از نزدیک در جریان انجام اقدامات لازم قرار گرفته است.

عبدالعلی‌پور با اشاره وضعیت سیلاب و بارندگی‌ها در شمال استان بیان کرد: همچنین در شمال استان اردبیل بیش ترین نیزان خسارات وارده از سیل تاکنون در شهرستان بیله سوار است و شاهد ورود آسیب به تاسسات مخابراتی، برق، خسارت به باغات و بخش کشاورزی و راه‌های ارتباطی روستایی هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل ادامه داد: هم‌اکنون فرمانداران شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد در محل‌های مورد نظر حاضر بوده و نسبت به بررسی میدانی مشکلات پیش آمده اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

عملیات تخلیه آب از معابر سطح شهر جعفرآباد ادامه دارد

در همین حال، شهرداری جعفرآباد در پیامی از حضور به موقع نیروهای خدمات شهری در محل‌های سیل و آبگرفتگی در سطح شهر خبر داده و به تداوم عملیات تخلیه آب از معابر سطح شهر جعفرآباد تاکید کرد.

به دنبال بارش سیل آسا در شهر جعفرآباد نیروهای واحد خدمات شهری با نظارت مسئول خدمات شهری که در آماده باش کامل بودند به سرعت وارد عمل شدند.

با حضور به موقع ضمن جلوگیری از ورود آب به بعضی از منازل و اماکن مسکونی محل‌ها و پل‌هایی که موجب آبگرفتگی شده بودند بازگشایی شدند.

همچنین به کمک هلال احمر و اداره آب و فاضلاب نسبت به تخلیه آب حیاط تعدادی از شهروندان و ادارات نیز اقدام شد.

نیروهای خدمات شهری شهرداری پارس‌آباد مغان در آماده باش کامل

محرم نوظهور نیز اظهار داشت: به دنبال وقوع سیلاب در برخی مناطق از شمال استان نیروهای خدمات شهری شهرداری پارس‌آباد مغان در آماده باش کامل قرار گرفتند و برای اعزام نیرو به منطقه سیل زده جعفرآباد مغان آمادگی داریم.

 وی افزود: این یک وظیفه عمومی و ملی برای همه است که در شرایط بحران و مشکلاتی که برای هموطنان ایجاد می‌شود حضور یافته و کمک‌رسان مردم باشیم.

نوظهور تصریح کرد: براین اساس در صورت اعلام نیاز حاضر به کمک رسانی به منطقه سیل زده جعفرآباد مغان هستیم و در این راستا هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است

جاده پارس‌آباد – بیله‌سوار به علت وقوع سیلاب شدید بسته شد

این درحالی است که براساس اخبار ارسال شده هم اکنون به علت سیلاب شدید در اثر بارش باران محور مواصلاتی شهرستان پارس‌آباد – بیله سوار بسته شد.

براساس اعلام ستاد مدیریت بحران شهرستان پارس‌آباد خسارت‌هایی در اثر سیلاب به محصولات برخی از کشاورزان این منطقه وارد شده و جزئیات دقیق این حادثه پس از بررسی اعلام خواهد شد.

طبق مشاهدات در حال حاضر تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی مربوطه در محل حادثه حضور داشته و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام می‌شود.

همچنین از ساعاتی پیش سیلاب به سه راهی باغات شرکت کشت و صنعت مغان نیز رسیده است اما تاکنون آماری از میزان خسارت وارد شده به بخش کشاورزی منطقه اعلام نشده است.

ستاد مدیریت بحران شهرستان پارس‌آباد با هشدار به کسانی که در مسیر سیلاب قرار دارند از کشاورزان خواست اگر چنانچه در سر مزارع کشاورزی خود قرار دارند به منازل خود و جاهای امن بازگردند.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=1911
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما