• کد خبر: ۲۰۷۴
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ - : ۱۰:۱۳

نکات استفاده از کولرهای آبی در شرایط کرونا

توجه به راهنمایی های بهداشتی مربوط به دستگاه های خنک کننده آبی می تواند نقش مهمی در پیشگیری از شیوع و انتقال کرونا در منازل و اماکن عمومی داشته باشد.

به گزارشدنیای خبر،  بنابر توصیه های معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، باتوجه به انتشار ویروس کووید ۱۹ از راه عطسه، سرفه و صحبت کردن، تهویه هوا یکی از ملزومات جلوگیری از انتقال ویروس است؛ زیرا تعداد پاتوژن ها و عوامل بیماری زا در فضاهای محصور می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

اگر برای خنک کردن دمای محیط از کولر آبی استفاده می‌کنید به نکات زیر توجه کنید:

– کولرهای آبی بهتر است در فضایی بیرون از ساختمان قرار داده شوند و در این صورت با توجه به اینکه تامین هوای آن، کاملا از هوای بیرون صورت می گیرد تهویه مناسبی را می تواند تامین کند.

– تامین هوای تازه حتما از بیرون ساختمان باشد و هوای داخل مجدد وارد کولر آبی نشود.

– توصیه می شود دما بین ۲۴ تا ۳۰ درجه سانتی گراد و رطوبت بین ۴۰ تا ۷۰ درصد حفظ شود.

– سیستم تهویه مکانیکی در آشپزخانه و سرویس های بهداشتی تعبیه شده و روشن باشد.

– در زمان استفاده از کولرهای آبی به خصوص در اماکن عمومی و در زمانی که تجمع افراد زیاد است بهتر است کولر با حداکثر سرعت جهت تامین هوای تازه راه اندازی شود.

– در زمان استفاده از کولرهای آبی در اماکن عمومی حداقل یک ساعت پیش از شروع ساعت کاری، جهت بهبود رقیق سازی هوا پیش از حضور افراد روشن شده و حداقل یک ساعت بعد از اتمام ساعت کاری جهت اطمینان از پاکسازی هوا خاموش شود.

– برای برقراری جریان و عبور هوا و جایگزینی هوای تازه با هوای داخل ساختمان، چند دریچه یا پنجره بازگذاشته شود.

– بهتر است دریچه های کولر طوری تنظیم شود تا باد مستقیم به طرف افراد پرتاب نشود.

– در فضاهای عمومی که از این سیستم استفاده می شود توصیه می شود افراد حاضر از ماسک استفاده کنند

– مصرف کنندگان این نوع کولر باید شرایط بهداشتی مناسبی را هنگام راه اندازی آن ها در آغاز فصل رعایت کنند تا با کمترین ورود و پخش گرد و خاک به درون منزل مواجه شوند.

– هنگام استفاده از کولرهای آبی، تعویض سالانه پوشال و قرار نگرفتن در معرض باد مستقیم کولر از توصیه‌های مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=2074
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما