• کد خبر: ۲۶۰
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۷ - : ۱۱:۵۹

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۹۹/۰۳/۱۷

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۷۱۷ هزار تومان، قیمت دلار ۱۷هزار و ۶۷۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۷میلیون و ۳۵۰ تومان است.

به گزارشدنیای خبر، همچنین در بازار سبزه میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.
قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار هم ۷۱۷ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۴ عیار ۹۵۱ هزار تومان و هر مثقال طلا ۳ میلیون و ۷۸ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۶۸۵ دلار معامله می‌شود.
  به دنبال امیدواری نسبت به سرعت گرفتن روند ترمیم اقتصاد جهان و افت نرخ بیکاری در آمریکا که موجب افت افزایش اشتها برای ریسک پذیری شده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد کاهش بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۶۹ درصد افت به ۱۶۸۵ دلار و ۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز و برای تحویل در ماه اوت با ۲.۵۷ درصد کاهش به ۱۶۸۳ دلار رسید. قیمت طلا در این هفته شاهد افت حدودا ۲.۵ درصدی(۴۳ دلار) بود و بیشترین افت هفتگی از هفته منتهی به ۱۳ ماه تاکنون را به ثبت رساند.
بارت ملک تحلیلگر بازار طلا در موسسه تی دی سکیوریتیز گفت:‌ «ما شاهد آمارهای بهتر از حد انتظار از بازار کار آمریکا بوده ایم و تعداد فرصت های شغلی به جای کاهش ۷.۵ میلیونی مورد انتظار افزایش ۲.۵ میلیونی داشته است. این اختلاف ۱۰ میلیونی موجب امیدواری به ترمیم اقتصاد آمریکا شده است.»
عامل دیگر افت قیمت طلا تقویت سوددهی اوراق قرضه و بهبود نسبی ارزش دلار بوده که به معنای بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلاست.
 افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود؛  بر همین اساس هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد هم‌اکنون ۱۷ هزار و ۶۷۰ تومان و یورو ۱۹ هزار و ۲۰۰ تومان و درهم امارات ۴ هزار و ۹۱۰ تومان اعلام شده است.
صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش نسبت به روز کاری قبل ۱۶ هزار و ۹۸۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۶ هزار و ۹۵۰  تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۸ هزار و ۶۰۰  تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.
گفتنی است، صرافی ملی قیمت دلاررا نسبت به قیمت‌های نخست روز کاری قبل کاهش داده و وارد کانال ۱۶ هزار تومان کرده ولی قیمت یورو را تغییر نداده  است.

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=260
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما