• کد خبر: ۲۶۷۴
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۴ - : ۷:۵۵

بازار فولاد هم دلال بازی شد

معاون قضایی دادستان کل کشور با انتقاد از عرضه محدود فولاد در بازار گفت: همه تمرکز ما روی سکه است اما امروز فولاد به جای استفاده در تولید نقش کالای سرمایه ای را بازی می کند.

به گزارش اقتصاد سالم؛سعید عمرانی در گفتگو با خبر ۲۱ شبکه یک سیما با بیان اینکه هر جا بین قیمت کارخانه و قیمت بازار اختلاف باشد حلقه تاریکی وجود دارد که نشان دهنده رانت است گفت: متأسفانه امروز در چرخه عرضه فولاد ، حیاط خلوت و نقاط تاریک را می بینیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور افزود: در مسئله فولاد افزون بر وجود رانت، بحث اخلال در نظام اقتصادی مطرح است.

وی گفت: در حالی که مواد اولیه فولاد در کشور ۱۰ ها میلیون تن بیش از مصرف است اما بیشتر کارخانه های پایین دستی این صنعت با ۱۰ تا ۲۰ درصد کارگر فعالند.

عمرانی افزود: ۱۰ ها میلیارد دلار از سرمایه های مردم برای ساخت کارخانه های بزرگ فولاد هزینه شده است اما بر ضد مردم استفاده می شود.

وی گفت: پذیرفتنی نیست یک عده سهامدار خاص در صنعت فولاد هر کار بخواهند انجام بدهند.

عمرانی افزود: حدود ۵۰۰ مشتری فولاد را در بورس می شناسیم و می دانم کسانی هستند که اصلاً حرفه آنان فولاد نیست و افراد معروف سرشناسی هستند.

وی گفت: با توجه به اینکه همه تمرکز ما روی سکه است اما امروز فولاد به جای استفاده در تولید نقش کالای سرمایه ای را بازی می کند.

عمرانی خواستار عرضه مناسب و شفاف در بورس شد و افزود: اگر قیمت ها در بورس رها شود بهای فولاد تا یک ماه آینده در جای خودش قرار می گیرد.

وی همچنین از عرضه قطره چکانی و محدود فولاد که به دست تولید کننده اصلی نمی رسد انتقاد کرد.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=2674
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما