• کد خبر: ۲۸۵۰
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۰ - : ۱۴:۰۵

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری کارت به کارت

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا درباره درخواست حضور در پای دستگاه‌های عابر بانک هشدار داد و آن را نشانه کلاهبرداری دانست.

به گزارش اقتصاد سالم؛سرهنگ شهاب امینی با اشاره به سوءاستفاده های صورت گرفته در زمان حضور افراد در پای دستگاه های عابر بانک، اظهار داشت: کلاهبرداران در این روش سعی می کنند با بهانه هایی مانند برنده شدن در قرعه کشی، سرمایه گذاری در طرح های اقتصادی، ثبت نام پرداخت وام ودیعه اجاره مسکن و …، شهروندان را فریب داده و با شگردهای خاص مجرمانه، حساب آنان را تخلیه کنند.
وی افزود: برخی دیگر از کلاهبرداران پس از کشاندن طعمه های خود به پای دستگاه های عابر بانک، انتخاب زبان انگلیسی را پیشنهاد و سپس به اهداف شوم خود دست می یابند که البته این روش مخصوص افراد ناآشنا به زبان انگلیسی است.
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با بیان این که اطلاعات مربوط به حساب های بانکی (رمز اول، رمز دوم، تاریخ انقضا، CVV2 و…) محرمانه است، خاطر نشان کرد: تقاضای چنین اطلاعاتی حاکی از اقدام به کلاهبرداری بوده و لازم است به تماس ها یا پیامک های افراد ناشناس در این زمینه توجه نشود.
این مقام انتظامی ادامه داد: قطعا برای واریز هرگونه وجه به حساب بانکی شما، نیاز به حضورتان پای دستگاه های عابر بانک نیست و با ارائه شماره کارت یا حساب و بدون نیاز به سایر اطلاعات کارت بانکی نیز این امر صورت خواهد گرفت.
سرهنگ امینی همچنین توصیه کرد: هنگام استفاده از کارتخوان از فروشنده بخواهید اجازه دهد تا شخصا رمز را وارد کنید زیرا اطلاعات شخصی شما متعلق به شماست و باید در حفظ آن کوشا باشید.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=2850
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما