• کد خبر: ۲۹۲۶
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۲ - : ۸:۳۳

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۵/۲۲

در پی پیدا شدن واکسن کرونا در روسیه و امیدها به نهایی شدن بسته محرک مالی جدید در آمریکا قیمت طلا بیش از ۱۲۰ دلار افت کرد.

به گزارش اقتصاد سالم؛در حالی که انتشار آمارهای امیدوارکننده اقتصادی و امیدها به نهایی شدن بسته محرک مالی جدید در آمریکا سبب افزایش اشتها برای ریسک پذیری شده است، قیمت طلا از دیروز بعد از ظهر تا امروز بیش از ۷ درصد افت کرده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز به ۱۸۹۱ دلار و ۱۰ سنت رسیده است.

بر این اساس قیمت طلا از دیروز تاکنون بیش از ۱۲۰ دلار افت کرده است. پیدا شدن واکسن کرونا در روسیه نیز یکی از دلایل سقوط قیمت طلا طی روزهای اخیر عنوان شده است.

سایر فلزات گرانبها نیز امروز شاهد افت قیمت شدیدی بود به نحوی که قیمت نقره با ۱۳.۸ درصد کاهش بدترین عملکرد روزانه از اکتبر ۲۰۰۸ را به ثبت رساند.

ادوارد مویا تحلیلگر شرکت اوآندا در این باره گفت: «یک سقوط نسبتا کوچک در بازار طلا رخ داد. قطعا نمی توان تاثیر خبر تولید واکسن کرونا در روسیه و ادامه خوش بینی ها نسبت به بازارهای سهام بر بازار طلا را نادیده گرفت.»

قیمت طلا روز جمعه گذشته به رقم ۲۰۷۲ دلار و ۵۰ سنت رسیده بود و امروز با حدود ۷ درصد کاهش شدیدترین افت قیمت روزانه از ژوئن ۲۰۱۳ را به ثبت رسانده است.

انتشار آمارهای اقتصادی بهتر از حد انتظار به شکل گیری موج فروش دارایی های طلا در بازار طی روز گذشته کمک کرد، اما به گفته مویا احساس حاکم بر بازار همچنان افزایشی است.

بر اساس آمارهای جدید قیمت های تولیدکننده در آمریکا طی ماه جولای بیش از حد انتظار ترمیم شده و شاخص اس اند پی گلوبال بورس آمریکا به رقم های رشد بی سابقه نزدیک شده است.

همچنین رشد میزان سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا سبب شده تا از میزان جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران تا حدودی کاسته شود.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=2926
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما