• کد خبر: ۳۰۱۹
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۵ - : ۱۱:۴۷

کشف ۲۴ میلیارد ارز قاچاق توسط پلیس

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف بیش از ۲۴ میلیارد ریال ارز از قاچاقچیان و دستگیری دو متهم توسط پلیس فرودگاه شیراز خبر داد

به گزارش اقتصاد سالم؛سردار حسن مهری افزود: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکاران بنده در پلیس فرودگاه شیراز به دو  مسافر خروجی به مقصد دوبی مشکوک شده و در بازرسی از وسایل همراه آن ها انواع ارزهای خارجی به ارزش ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کشف کردند.
وی افزود: با همکاری پلیس فرودگاه پس از کشف ارز قاچاق از وسایل آن ها، در نهایت پرونده در خصوص هر دو متهم دستگیر شده برای بررسی بیشتر تشکیل و به همراه ارز و کالای قاچاق مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

کشف ۳۶ دستگاه “هش برد” قاچاق
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دیگر اقدام ارزنده پلیس فرودگاه شیراز در کشف کالای قاچاق (برد ماینر) در عملیات مشترک با پلیس امنیت اقتصادی افزود: در پی رصد اطلاعاتی و اقدامات فنی توسط پلیس فرودگاه شیراز ۲ کارتن حاوی ۳۶ دستگاه هش برد (هسته اصلی دستگاه ارز دیجیتال) به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز کشف و ضبط شد.
سردار مهری در خصوص جزئیات این کشف تصریح کرد: پس از اطلاع از اینکه افرادی قصد انتقال قطعات ماینر از شیراز به مقصد یاسوج را دارند با هماهنگی پلیس امنیت اقتصادی استان فارس و مقام قضائی موضوع در دستور کار پلیس فرودگاه شیراز قرار می گیرد.
وی افزود: دو اکیپ از کارکنان متبحر هر دو پلیس با رصد مسیر حرکت خودرو به ماموریت اعزام و با انجام اقدامات تامینی و مراقبتی اقدام به توقف خودرو می کنند که راننده بدون توجه به فرمان پلیس اقدام به فرار می کند و پس از طی مسافتی کوتاه نهایتا با هوشیاری پلیس، خودرو متوقف و متهم دستگیر می شود.
این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: با توجه به عدم وجود هرگونه مدارک مثبته گمرکی و قانونی، کالاهای مکشوفه به ظن قاچاق توقیف و متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل پلیس امنیت اقتصادی می شود.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=3019
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما