• کد خبر: ۳۰۹۹
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۷ - : ۸:۴۱

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۵/۲۷

به دنبال افزایش اشتها برای ریسک پذیری و در حالی که احتمال ترمیم روابط تجاری میان آمریکا و چین اندکی افزایش یافته است، قیمت طلا پس از پشت سر گذاشتن بدترین عملکرد هفتگی ۵ ماه گذشته، امروز نیز روند کاهشی خود را تداوم بخشید.

به گزارش اقتصاد سالم؛قیمت هر اونس طلا با ۰.۱۷ درصد افت به ۱۹۴۱ دلار و ۷۸ سنت رسید. هفته گذشته قیمت طلا ۴.۵ درصد کاهش داشت و بدترین عملکرد هفتگی از ماه مارس را به ثبت رساند. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۰۴ درصد رشد به ۱۹۵۰ دلار و ۶۰ سنت رسید.

افزایش بازدهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا موجب شده تا پس از چند هفته کاهش ارزش دلار تا حدی تثبیت شوند. تقویت ارزش دلار موجب افزایش قیمت طلا برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۲۱.۵۸ میلیون نفر رسیده و تاکنون ۷۶۶ هزار و ۳۸۳ نفر جان خود را از دست داده اند.

اقتصاد ژاپن برای سومین فصل متوالی شاهد رشد منفی بود و بزرگترین رشد منفی تاریخ خود را به ثبت رساند.

میزان خرده فروشی در آمریکا طی ماه جولای کمتر از حد انتظار رشد داشت و حتی ممکن است در طی ماه های آتی کاهش یابد.

در تحولی که می تواند حاکی از کاهش تنش باشد، چین روز جمعه و در آستانه بررسی میزان اجرای توافق تجاری، خرید نفت از آمریکا را افزایش داد.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۲۴۸ دلار و ۲۹ سنت رسید. قیمت فلز نقره نیز امروز با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۶ دلار و ۲۵ سنت رسید.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=3099
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما