• کد خبر: ۳۲۵۳
  • ۱۳۹۹-۰۵-۳۱ - : ۹:۴۰

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۵/۳۱

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۹۴۶ دلار و ۲۴ سنت رسید.

به گزارش اقتصاد سالم؛در حالی که پس از انتشار گزارشی نگران کننده از میزان بیکاری در آمریکا و افزایش مجدد نگرانی ها از کند بودن روند ترمیم اقتصاد آمریکا ارزش دلار کاهش یافته است، قیمت طلا روز جمعه شاهد نوسان محدودی بود و در مسیر ثبت افزایش هفتگی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۹۴۶ دلار و ۲۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۴۷ درصد رشد به ۱۹۵۵ دلار و ۶۰سنت رسید. قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود نیم درصد رشد داشته است. هفته گذشته بیشترین افت هفتگی قیمت طلا طی ۵ ماه گذشته به ثبت رسید.

شاخص ارزش دلار امروز با ۰.۲ درصد کاهش در برابر ارزهای رقیب مواجه بود و موجب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

آمارهای منتشر شده نشان می دهد تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مقرری بیکاری طی هفته گذشته رشد غیرمنتظره ای داشته و مجددا به بالای یک میلیون نفر رسیده است.

تاکنون بیش از ۲۲.۵۶ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و شمار قربانیان به ۷۸۷ هزار و ۸۱۴ نفر رسیده است.

صورت مذاکرات نشست ماه جولای فدرال رزرو آمریکا که این هفته منتشر شد نشان می دهد که سیاسگذاران بانک مرکزی آمریکا نگران اند که روند ترمیم اقتصاد آمریکا در مسیری نامشخص قرار بگیرد.

قیمت های مصرف کننده در ژاپن طی ماه جولای بدون تغییر باقی ماند و امیدهای نسبی ایجاد شده برای ترمیم اقتصاد بحران زده این کشور را کمرنگ تر ساخت.

در همین حال، دولت ترامپ از تایید هرگونه برنامه احتمالی برای ملاقات با مقامات چینی در خصوص فاز نخست توافق تجاری خودداری کرده است. وزارت بازرگانی چین دیروز گفته بود مذاکرات دوجانبه در طی روزهای آتی برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=3253
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما