• کد خبر: ۳۴۲۵
  • ۱۳۹۹-۰۶-۰۴ - : ۱۴:۰۳

ورق بورس بالاخره برگشت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴۱هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۶۵۰هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد سالم؛در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۹میلیارد و ۳۶۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۴هزار و ۳۰۱میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۷۵۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴۱هزار و ۸۰۲واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۶۵۰هزار و ۳۸۴واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های فولاد خراسان، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سرمایه‌گذاری شاهد با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۲۳۸میلیون ورقه به‌ارزش ۸هزار و ۸۰۳میلیارد تومان در ۹۱۲هزار و ۵۴۸نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۹۰واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۵۱۱واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، نیروگاه زاگرس کوثر و تولید برق عسلویه مپنا بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=3425
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما