• کد خبر: ۳۷۰۳
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۵ - : ۱۳:۳۰

صعود ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس امروز بر خلاف شاخص کل با معیار هم وزن، روندی صعودی داشت و بیش از ۱۰ هزار واحد افزایش یافت.

به گزارش اقتصاد سالم؛در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل بورس با ۱۰ هزار و ۹۵ واحد صعود، رقم یک میلیون و ۶۴۲ هزار واحد را ثبت کرد. این درحالی است که شاخص کل با معیار هم وزن ۴۱۱۰ واحد کاهش یافت و به رقم ۴۴۵ هزار و ۲۷۰ واحد رسید.
معامله گران امروز یک میلیون معامله به ارزش ۱۱۸ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال انجام دادند.
فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و معدنی و صنعتی گل گهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل سرمایه گذاری تامین اجتماعی، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند.
ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، ایران خودرو، سایپا، بانک صادرات ایران و سرمایه گذاری شاهد نیز نمادهای پربیننده بازار بورس بودند.
شاخص کل فرابورس نیز با ۶۷ واحد کاهش رقم ۱۷ هزار و ۲۹۰ واحد را ثبت کرد.
در این بازار ۷۶۶ هزار معامله به ارزش ۴۶ هزار و دو میلیارد ریال انجام شد.
سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و مدیریت انرژی امید تابان هور نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی تندگویان، بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان و پلیمر آریا ساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
نمادهای پربیننده این بازار نیز از بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری پویا، پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریا ساسول، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و صنایع ماشین های اداری ایران تشکیل شده بود.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=3703
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما