• کد خبر: ۳۹۳۷۳
  • ۱۴۰۱-۰۲-۰۶ - : ۱۳:۱۳

کاهش ۵۰ درصدی حجم مخازن سدها

رییس حوزه فلات مرکزی و شرق کشور وزرات نیرو گفت: خشکسالی‌های متوالی و کاهش بارندگی ها موجب شده است تا حجم مخازن سدها ۵۰ درصد کاهش یابد.

 به گزارش اقتصاد سالم؛جهانگیر حبیبی  اظهار داشت: براساس داده های آماری وزارت نیرو، میانگین بارندگی کشور در ابتدای امسال نسبت به دوره بلندمدت ۴۶درصد کاهش داشته و این امر سبب کاهش حجم منابع آبی شده است‌.

وی با اشاره به کاهش ذخایر آب سدهای کشور افزود: از ظرفیت ۵۰ میلیارد متر مکعبی سدهای کشور اکنون تنها ۲۶میلیارد متر مکعب آب در سدها وجود دارد.

حبیبی  با بیان اینکه ۵۵درصد مصرف آب کشور از حوزه آبهای زیر زمینی است گفت: کاهش سطح  و کیفیت آبهای زیرزمینی و اضافه  برداشت از این منابع آبی نگران‌کننده است.

بهره‌برداری از ۳۰هزار میلیارد تومان پروژه  نیمه تمام‌ حوزه  آب در سال ۱۴۰۱

 رییس حوزه فلات مرکزی و شرق کشور وزرات نیرو گفت: برنامه این وزارتخانه تکمیل طرح های نیمه تمام حوزه آب برای تامین آب و آبرسانی کشور است.

حبیبی گفت: ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه آب امسال بهره‌برداری می شود که این میزان تا پایان دولت‌ سیزدهم به ۲۶۰ هزار میلیارد تومان می رسد.

رییس حوزه فلات مرکزی و شرق کشور وزرات نیرو افزود:  این میزان اعتبار برای بهره برداری  ۲۵۰تا ۲۶۰پروژه برای تکمیل پروژه نیمه تمام و تامین منابع آب جدید و افزایش توان آب در کشور هزینه می شود.

 رییس حوزه فلات مرکزی و شرق کشور وزرات نیرو برای بررسی وضعیت سد بیدواز اسفراین به این شهرستان سفر کرده است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=39373
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما