• کد خبر: ۴۶۸
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۱ - : ۱۱:۳۸

چگونه برای کودکان کد بورسی بگیریم؟

تب و تاب بازار بورس بسیاری از والدین را به دریافت کد بورسی برای کودکان خود ترغیب کرده است.

به گزارشدنیای خبر، با رونق گرفتن بازار سرمایه افراد زیادی برای ورود به این بازار ترغیب شدند و حتی عده ای قصد دارند برای فرزندان زیر ۱۸ سال خود در این بازار سرمایه گذاری کنند.
ورود کودکان به بورس از سنین پایین باعث می‌شود آن‌ها در آینده از مزایای این سرمایه گذاری برای زندگی و کار خود استفاده کنند. اما آیا سرمایه گذاری کودکان در بورس امکان پذیر است و اگر چنین است چگونه می‌توانیم برای کودکان کد بورسی بگیریم؟
در گذشته امکان خرید و فروش سهام برای افراد زیر ۱۸ سال وجود نداشت، اما در حال حاضر می‌تواند برای نوزاد یک روزه هم سهام خرید و برای آینده او سرمایه گذاری کرد.
برای دریافت کدبورسی و احراز هویت برای کودکان ثبت نام در سامانه سجام است. برای این کار لازم است کودک حساب بانکی و شماره شبا داشته باشد.
بیشتر بخوانید:نحوه احراز هویت کد بورسی با تلفن همراه + آموزش
بعد از افتتاح حساب بانکی و ثبت نام در سامانه سجام، پدر باید به عنوان قیم کودک خود را در سامانه معرفی کند؛ برای انجام این کار لازم است مجدد وارد سایت سجام شوید و روی گزینه ویرایش اطلاعات کلیک کنید.
چگونه برای کودکان کدبورسی بگیریم؟
در این مرحله باید شماره موبایلی که در مرحله اول ثبت کرده اید را وارد کنید.
چگونه برای کودکان کدبورسی بگیریم؟
بعد از دریافت کد تایید آن را وارد و روی گزینه دریافت کد تایید کلیک کنید.
در مرحله بعد با وارد شدن در سامانه سجام باید روز گزینه ثبت اطاعات نماینده کلیک کنید. نماینده فردی است که “ولی” کودک محسوب می شود.
در مرحله بعد در قسمت اصیل باید روی گزینه نماینده قانونی کلیک  و کد ملی سرپرست کودک  و کد تایید پیامک شده را وارد کنید. نکته مهم این است که سرپرست کودک خودش باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت شده باشد.
در قسمت نوع مدرک اثبات کنند بایستی گزینه ولایت را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید گپی کارت ملی و شناسنامه کودک و سرپرست کودک را آپلود و گزینه افزودن را انتخاب کنید.
دقت داشته باشید که تمام فایل ها را باید با هم انتخاب کنید.
در آخر تمام گزینه های نمایش داده شده را تایید کنید.
بعد از چند روز برای کد بورسی صادر می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=468
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما