• کد خبر: ۵۰
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۱ - : ۷:۴۲

فروش کالا و خدمات با افزایش ۳۶ درصدی

در سال گذشته تولیدکنندگان و ارائه دهندگان کالاها و خدمات، محصولات خود را با رشد متوسط ۳۶.۷ درصد فروخته‌اند.

طبق اعلام مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولیدکننده کل در سال گذشته به ۴٧۴,٨ رسید که در مقایسه با سال گذشته ١٢٧.۵ واحد افزایش داشته است.

در بخش­‌های اصلی تولیدکننده و ارائه دهنده کالاها و خدمات در سال ١٣٩٨، شاخص سالانه بخش کشاورزی معادل ۴٨٩، معدن ۵٠٧.۶، صنعت (ساخت) ۵۴٢.٣، تولید برق ١٢١.٢ و بخش‌­های خدمات ٣٨٢.۵ بوده است. در سال مورد بررسی شاخص تمامی بخش­‌های اصلی به جز بخش تولید برق در مقایسه با سال ١٣٩٧ افزایش داشته است.

تغییرات شاخص کل قیمت تولیدکننده نسبت به سال قبل (تورم سالانه) در سال ١٣٩٨ با ١٠.٧ واحد درصد کاهش نسبت به سال قبل از عدد ۴٧.۵ درصد در سال ١٣٩٧ به ٣۶.٧ درصد در سال ١٣٩٨ رسید. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان و ارائه دهندگان کالاها و خدمات، به ازای فروش محصولات‌شان در داخل کشور، در سال ١٣٩٨ نسبت به سال قبل ٣۶.٧ درصد افزایش داشته است.

تورم سالانه مربوط به بخش کشاورزی ٣٢.٨، معدن ۴۵.١، بخش صنعت (ساخت) ۴١.٨، تولید برق ۴- و خدمات ۲۹ درصد در سال مورد بررسی بوده است.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=50
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما