• کد خبر: ۶۰۶۳
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۸ - : ۷:۲۶

بیمارِ آفرود سوار، حیوانی را زَجرکُش کرد

اخیرا فیلمی از چند نفر سوار بر خودروی آفرود در کویر مرنجاب استان اصفهان منتشر شده که با اذیت و آزار و تعقیب طولانی مدت یک راس بز کوهی در تپه های شِن، باعث زجرکش شدن و مرگ آن می شوند.

مجید معتمدی _ روزنامه نگار

به گزارش پایگاه خبری “اقتصاد سالم”، روز گذشته انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی خبرسازی شد.

این ویدئو توسط افرادی در یک خودروی دو دیفرانسیل (آفرود) گرفته شده که در تپه های شنی کویر مرنجاب در اصفهان، با شوخی و قهقهه به مدت طولانی یه راس بز کوهیِ نر (کَل) را با سرعت زیادی تعقیب می کنند تا جایی که حیوان در نهایت از نفس افتاده و از شدت ترس و استرس، دچار مرگ می شود.

در همین رابطه یک محیط بان با انتشار تصویر کلَ مرده توضیح داده که “حیوانهای وحشی همچون بزهای کوهی در طبیعت با وجود سرعت بالا و قدرت شان، اگر مورد تعقیب مداوم قرار گیرند، در نهایت از نفس افتاده و دچار خونریزی در اندام داخلی شده و می میرند، این اتفاق برای بز کوهی ای که مورد تعقیب از سوی یک دستگاه خودرو در کویر مرنجاب قرار گرفته بود نیز، افتاده است”.

به دنبال این اتفاق ایرج جمشیدی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اعلام کرده که خودروی متخلف در این حادثه تقریبا شناسایی شده و برای پاسخگویی، احضار خواهد شد.

در رابطه با این حادثه شوم به چند “انسان نمایِ” سوار بر خودروی آفرود که در تپه های شنی کویر مرنجاب؛ دیوانه وار و با تفریح و خنده، یک بز کوهی را آنقدر تعقیب کردند تا اصطلاحا، “زهره اش ترکید و مُرد”، باید گفت، با این موجودِ بی آزار و آفریدهِ پرودگار، چه دشمنی ای داشتید!؟

مگر نه اینکه در قانون جنگل هم حتی حیوانات، بی دلیل، باعث آزار و رنج دیگری نمی شوند و وحشی ترین شان همچون شیر و ببر و پلنگ؛ تنها به وقت گرسنگی و در حد نیاز، شکار می کنند!؟ آیا شما قانونِ دنیای حیوانات را نیز رعایت نمی کنید!؟ پس چرا نام خود را انسان گذاشته اید و در میان انسانها، چه می کنید!؟

مگر آن بز کوهی در کویر مرنجاب که در محل زندگی خود بود و شما به عنوان غریبه و میهمان ناخوانده، به آنجا رفتید، با شما دشمنی ای داشت و آزاری به شما رسانده بود! که اینگونه دیوانه وار به او آزار رسانده و زجرکُشَش کردید!؟

به نظر می رسد افراد یاد شده پس از احضار و بازجویی باید مورد بررسی از سوی متخصصان روانپزشک نیز قرار بگیرند تا احیانا دچار مشکلات و بیماری هایی همچون “دگرستیزی”، “جامعه ستیزی” و غیره نبوده و خدای نکرده در آینده علاوه بر حیوانات بی دفاع، آسیبی به اجتماع وارد نکنند.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=6063
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما