• کد خبر: ۸۲۶۸۰
  • ۱۴۰۲-۰۹-۱۶ - : ۱۰:۳۳

رئیس‌جمهور عازم روسیه شد

رئیس جمهور پیش از عزیمت به روسیه گفت: تلاش فوری برای قطع بمباران غزه، رفع محاصره و کمک‌رسانی به مردم فلسطین و هم‌چنین از همه مهم‌تر دستیابی مردم فلسطین به حقوق‌شان جزو گفت‌وگوهای ما در این سفر خواهد بود.

 به گزارش اقتصاد سالم ؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در رأس یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی-اقتصادی دقایقی پیش تهران را به مقصد مسکو ترک کرد.

رئیس‌جمهور در فرودگاه مهرآباد تهران طی سخنانی درباره این سفر یک‌ روزه بیان کرد: از جمله محورهای این سفر گفت‌وگو پیرامون مسائل حساس منطقه و هم‌چنین گسترش روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف است.
رئیسی گفت: توسعه روابط بین دو کشور در مدت اخیر نشان می‌دهد که گام‌های خوبی در این عرصه برداشته شده است. نگاه ما و روسیه درباره صلح و ثبات در منطقه مشترک است و هم‌چنین در مبارزه با یکجانبه‌گرایی نگاه مشترکی داریم. ما در اتحادیه اوراسیا، بریکس و شانگهای همکاری خوبی با روسیه داریم.
وی عنوان کرد: در جهت ارتقای روابط اقتصادی گام‌های خوبی برداشته شده اما هنوز نیاز به ارتقا دارد؛ همکاری در حوزه انرژی، صنعت، کشاورزی و کار دانش‌بنیان از موارد پیش روی ماست. در این سفر نسبت به روابط دوجانبه گفت‌وگو خواهیم داشت و کریدور شمال به جنوب از موارد مورد بحث خواهد بود
رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: امروزه نگرانی امت اسلامی، مردم منطقه و انسان‌های آزاده در دنیا نسبت به وقایع غزه است. مسئله فلسطین از محورهای مهم مباحث ماست؛ تلاش فوری برای قطع بمباران غزه، رفع محاصره و کمک‌رسانی به مردم فلسطین و هم‌چنین از همه مهم‌تر دستیابی مردم فلسطین به حقوق‌شان جزو گفت‌وگوهای ما در این سفر خواهد بود.
  این دومین سفر رئیس‌جمهور به روسیه از ابتدای کار دولت سیزدهم است.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=82680
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما