• کد خبر: ۸۲۹۴۷
  • ۱۴۰۲-۰۹-۱۹ - : ۱۳:۱۱

شاخص بورس به ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار واحد رسید

اگرچه دومین روز کاری شاخص کل رشد یا ریزشی را تجربه نکرد اما شاخص هم وزن با رشدی ۱۸۰۰ واحدی به ارتفاع ۷۴۶ هزار واحد رسید.

 به گزارش اقتصاد سالم ؛  بازار سهام دومین روز کاری هفته را بر خلاف روز های گذشته با فشار عرضه آغاز کرد. البته رفته رفته و هر چقدر که بازار به ساعات پایانی خود نزدیک شد از فشار عرضه ها کاسته و بازار متعادل شد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی جزئی  به ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار واحد رسید، همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی ۱۸۰۰ واحدی به ارتفاع ۷۴۶ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «حکشتی»، «شپنا» و «وبملت» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «کگهر»، «انتخاب» و «وسپهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «حکشتی»، «ثشاهد» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «کرومیت»، «فصبا» و «کمرجان» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مبلغ ۵ هزار میلیارد  تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۲۱۸ نماد در محدوده مثبت و ۲۱۱ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۸۵ نماد در محدوده مثبت و ۱۳۹ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=82947
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما