• کد خبر: ۸۴۰
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۱ - : ۱۱:۳۲

۱۷۰ شهر همچنان در تنش آبی است

معاون وزیر نیرو اظهار داشت: تعداد شهرهای با تنش آبی در دوره خشکسالی ۵۴۷ شهر بود که اکنون به حدود ۱۷۰ شهر رسیده که ۵۰ شهر آن پرتنش است.

به گزارشدنیای خبر،  قاسم تقی زاده خامسی  درباره تغییرات شهرهای با تنش آبی اظهار داشت: تعداد شهرهای با تنش در دوره خشکسالی ۵۴۷ شهر بود که اکنون به حدود ۱۷۰ شهر رسیده که ۵۰ شهر پرتنش است و مشکل بقیه شهرها رفع شده است.
وی افزود: رفع مشکل شهرهای دارای تنش آبی بسته به حل فرسودگی شبکه است که اعتبار زیادی می‌خواهد.
معاون وزیر نیرو با بیان اینکه بارندگی ۵۱ سال اخیر بیانگر این است که کشور ما در اقلیم خشک و نیمه خشک قرار داشته و در بارندگی نامتوازن است، اظهار داشت: کشور ما همواره گرفتار خشکسالی بلندمدت و ترسالی کوتاه مدت است.
وی افزود: ما بعد از یک دهه خشکسالی وارد دوره ترسالی شده‌ایم که البته همیشه بارندگی‌ها در سال‌های پرآب همراه با سیل و تخریب بوده است.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا تصریح کرد: ۴۵ درصد جمعیت کشور یا دسترسی به منابع آب ندارند و یا میزان دسترسی کم است که مجبوریم آب شرب را بعضا از حوضه‌های دیگر منتقل کنیم.

منبع: ایلنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=840
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما