• کد خبر: ۸۵۹۱۷
  • ۱۴۰۲-۱۰-۲۰ - : ۹:۰۰

فراخوان اولویت‌‌های جدید برای ثبت‌نام حج تمتع

از امروز اولویت‌‌های جدید از سوی سازمان حج و زیارت برای ثبت‌نام حج تمتع سال آینده فراخوانده می‌شوند.

به گزارش ماشین نیوز ؛طبق برنامه‌ریزی‌‌های صورت گرفته از سوی سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده از ۱۵ دی ماه آغاز شد.

در وهله نخست مقرر شد افرادی که تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۵ ودیعه‌گذاری کرده‌اند، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند اما از آنجایی که ظرفیت ثبت‌نام هنوز تکمیل نشده، اولویت‌ بعدی نیز برای ثبت‌نام فراخوانده شدند.

 بر این اساس از امروز  افرادی که تا پایان ۳۱ تیر ماه ۱۳۸۶ ثبت‌نام کرده بودند امکان ثبت‌نام خواهند داشت؛ این افراد می‌توانند به  سایت https://reserve.haj.ir  مراجعه و با تکمیل اطلاعات، نسبت به تکمیل وجه اقدام کنند.

تاکنون ۸ هزار و ۳۹۷ نفر نسبت به ثبت‌نام و پرداخت وجه اقدام کرده‌اند که ۳ هزار و ۸۶۱ نفر از آنها مرد و ۴ هزار و ۵۳۶ نفر زن هستند.

تا کنون سهمیه حج ایران برای سال آینده ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است؛ البته مکاتباتی از طریق وزارت امور خارجه با عربستان در حال انجام است تا این سهمیه به مرز ۸۹ هزار نفر برسد.

در حال حاضر حدود یک میلیون نفر در نوبت انتظار سفر حج تمتع هستند.

اگرچه هنوز محاسبه کامل درباره قیمت حج انجام نشده است، اما طبق آنچه سید عباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرده است، هزینه حج با توجه به نرخ ارز تخصیصی و کیفیت خدمات، به‌نسبت حج گذشته تغییراتی خواهد داشت و چنددرصدی به قیمت حج گذشته اضافه می‌شود؛ بنابراین در مرحله پیش‌ثبت‌نام کاروان‌ها، علی‌الحساب این مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان است تا بعد براساس نوع و کیفیت هتل، قیمت نهایی از زائران دریافت شود.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=85917
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما