• کد خبر: ۸۵۹۱۹
  • ۱۴۰۲-۱۰-۲۰ - : ۹:۱۱

نفت برنت ۷۷ دلار و ۸۰ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۲۷ درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۸۰ سنت رسید.

 به گزارش اقتصاد سالم ؛ گزارش کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت خام آمریکا طی یک هفته گذشته قیمت نفت را در روز چهارشنبه بالا برده است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۲۷ درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۸۰ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۲۶ سنت معادل ۰.۳۶ درصد افزایش ۷۲ دلار و ۵۰ سنت معامله می‌شود.
هر دوی این شاخص‌های نفتی حدود ۲ درصد در روز سه‌شنبه در بحبوحه بحران خاورمیانه و توقف عرضه نفت لیبی افزایش قیمت داشتند.

به نظر می‌رسد تمرکز سرمایه‌گذاران دوباره به تعادل بین عرضه و تقاضا بازگشته و منتظر گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا و همچنین گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی در مورد عرضه و تقاضای نفت هستند.
آمار موسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور ۵.۲ میلیون بشکه در هفته منتهی به پنجم ژانویه کاهش یافته است. این در حالیست که تحلیلگران انتظار یک افزایش ۷۰۰ هزار بشکه‌ای را داشتند.
اما از طرف دیگر ذخایر بنزین ۴.۹ میلیون بشکه و ذخایر میعانات گازی ۶.۹ میلیون بشکه در آمریکا بالا افزایش داشته است.
گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا که شاخه آماری وزارت انرژی این کشور است قرار است امروز منتشر شود.
این اداره در روز سه‌شنبه اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا طی دو سال آینده رکورد می‌زند، اما روند افزایش آن آهسته‌تر خواهد بود.
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا که در خاورمیانه به سر می‌برد در روز گذشته از رژیم صهیونیستی خواست تصمیمات جدی در مورد عادی سازی روابط با همسایگانش بگیرد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=85919
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما