• کد خبر: ۸۸۳۵۸
  • ۱۴۰۲-۱۱-۲۳ - : ۸:۳۱

پیش بینی بورس امروز ۲۳ بهمن

روز شنبه شاخص رشد کرد و به محدوده ۲.۱ میلیونی بازگشت. آیا این روند ادامه خواهد داشت؟

 به گزارش اقتصاد سالم ؛ بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه می‌روند که روز شنبه شاخص‌های‌ بازار سهام رشد کردند. برای پیش بینی بورس امروز –دوشنبه ۲۳ بهمن- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز شنبه شاخص کل ۲ هزار و ۷۹ واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن هزار و ۱۶۱ واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  ۲۳ واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش ۴۵۰ واحدی داشت.

روز یکشنبه در بورس شرکت سیمرغ (سیمرغ)، شرکت سیمان اصفهان (سصفها) و شرکت بیمه پارسیان (پارسیان) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت دامداری تلیسه نمونه (تلیسه)، شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان) و شرکت پخش رازی (درازی) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای فاسمین (شرکت کالسیمین)، کسعدی (شرکت کاشی سعدی) و کساپا (شرکت سایپا شیشه) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران (سدبیر)، شرکت عطرین نخ قم (نطرین) و شرکت مجتمع صنعتی آرتا ویل تایر (پارتا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات شنبه، ۶۸ نماد صف خرید داشتند و ۳۹ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۶۲ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۴۶۰ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۴۱ درصدی به ۱۹۲ میلیارد تومان رسید.

021121

پیش بینی بورس امروز 

روز شنبه بورس تهران از ابتدا روند صعودی پیدا کرد و در پایان سبزپوش ماند و تا سطح ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد بالا رفت. اما وضعیت نمادهای کوچک و متوسط بازار کم و بیش بهتر بود و شاخص هم وزن با نرخ بیشتری رشد کرد.

روز شنبه نمادهای شپنا، فملی و تاپیکو بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و در مقابل نمادهای فاسمین، سدشت و اخابر بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.

روز شنبه برای پنجمین روز معاملاتی متوالی سرمایه حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن ۳۷ میلیارد تومان بود که نسبت به روز معاملاتی قبل افت ۸۷ درصدی داشته است.

نمادهای فکمند، دی، وصنعت، ونوین، کاما، ومعادن، وتوصا، نوری، فصبا و ثپردیس بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند. در سوی دیگر، نمادهای فنر، سیمرغ، کترام، رنیک و بیوتیک بیشترین ورود سرمایه حقیقی را ثبت کردند.

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد با افت ۸ درصدی به ۳ هزار و ۵۰۵ میلیارد تومان رسید.

بنابراین در روز میان تعطیلی ارزش معاملات افت کرد که چندان دور از انتظار نبود. اما رشد شاخص‌ها و کاهش خروج پول دو سیگنال مثبت برای سهامداران است.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=88358
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما