• کد خبر: ۸۹۶۸۱
  • ۱۴۰۲-۱۲-۱۲ - : ۹:۵۱

نتایج انتخابات ۱۴۰۲ مجلس در سراسر کشور

با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.

به گزارش اقتصاد سالم ؛ انتخابات مجلس در ۳۱ استان و ۲۹۰ حوزه و ۵۹ هزار شعبه برگزار شد و واجدان شرایط شرکت در این انتخابات برای انتخاب نمایندگان دوازدهمین پارلمان ایران، ۲۹۰ نماینده را انتخاب کردند.

آذربایجان شرقی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ تبریز و آذرشهر و اسکو ۱) روح‌الله متفکر‌آزاد
۲) مسعود پزشکیان

مابقی نمایندگان در دور دوم انتخاب خواهند شد

۲ اهر وهریس بیت الله عبداللهی
۳ بناب حجت‌الاسلام محمد باقری بنابی
۴ سراب مجید نصیرپور
۵ شبستر محمود طاهری و حسین غیاثی به دور دوم انتخابات راه یافتند.
۶ کلیبر، خدا‌آفرین و هوراند بهنام رضوانی ۲۲ هزار و ۲۴۶ رأی
۷ مراغه و عجب شیر سید فرید موسوی ۳۲ هزار و ۷۷۶ رأی
۸ مرندو جلفا عزت‌الله حبیب‌زاده
۹ ملکان زهرا خدادادی
۱۰ میانه مریم عبدالهی
مهدی اسماعیلی و سید‌مرتضی حسینی به دور دوم راه یافتند
۱۱ هشترود و چاراویماق فرامرز شهسواری ۱۳ هزار و ۵۵۰ رأی
۱۲ ورزقان رضا علیزاده ۲۴ هزار و ۳۴۸ رأی

آذربایجان غربی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ ارومیه
۲ بوکان
۳ پیرانشهر
۴ سردشت و میرآباد
۵ خوی و چایپاره عادل نجف‌زاده ۴۹ هزار رای
۶ ماکو وچالدران و پلدشت و شوط
۷ مهاباد سلام ستوده ۱۵ هزار و ۸۸۵ رأی
۸ میاندوآب و چهاربرج و باروق علی احمدی ۳۳ هزار رای
۹ شاهین دژ و تکاب محمد میرزایی ۱۵ هزار رای
۱۰ نقده و اشنویه عبدالکریم حسین‌زاده ۳۶ هزار و ۸۳ رای
۱۱ سلماس یعقوب رضازاده ۱۹ هزار و ۱۳۳ رأی

اردبیل

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ اردبیل، نمین، نیر و سرعین ۱) علی نیکزاد
۲) صدیف بدی
۳) احد بیوته
۲ پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز ابراهیم فهیمی و امیدعلی رعنایی به دور دوم راه یافتند
۳ خلخال و کوثر وحید کنعانی
۴ گرمی و انگوت محمد خوش‌سیما ۲۰ هزار و ۱۹ رأی
۵ مشگین‌شهر بابک رضازاده

اصفهان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ اصفها‌ن، جرقویه، ورزنه، هرند و کوهپایه
۲ اردستان احمد بخشایش‌اردستانی ۱۱ هزار و ۲۸۴ رأی
۳ شاهین شهرومیمه و برخوار
۴ خمینی شهر محمدتقی نقدعلی  ۴۵ هزار و ۷۶۷ رأی
۵ سمیرم
۶ شهرضا و دهاقان
۷ فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت اسماعیل سیاوشی ۱۷ هزار و ۷۸۰ رای
۸ فلاورجان رمضان رحیمی ۱۸ هزار رای
۹ کاشان وآران و بیدگل مصطفی معینی ۳۶ هزارو ۷۳۴ رأی
۱۰ گلپایگان و خوانسار سید مسعود خاتمی ۱۳ هزار و ۲۷۳ رأی
۱۱ لنجان حسین رجایی‌ریزی و علی کیانی به مرحله دوم رفتند
۱۲ مبارکه زهرا سعیدی ۱۱ هزار و ۹۰۶ رأی
۱۳ نائین و خور و بیابانک الهام آزاد ۶ هزار و ۴۷۲ رأی
۱۴ نجف‌آباد و تیران وکرون ابوالفضل ابوترابی ۴۰ هزار و ۲۵۰ رای
۱۵ نطنز و بخش قمصر حسین عبدلی ۱۴ هزار و ۳۸۳ رای
۱۶ مسیحیان ارمنی جنوب

البرز

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ کرج، اشتهارد و فردیس
۲ ساوجبلاغ، نظر‌آباد، طالقان و چهارباغ علی حدادی ۲۴ هزار و ۹۰۱ رأی

ایلام

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱  ‌ایوان، چرداول،‌ مهران,‌ ملکشاهی، سیروان‌ ۱) فریدون همتی
۲) سارا فلاحی
۱) ۳۴ هزار و ۹۱۴ رأی
۲) ۳۴ هزار و ۷۲۱ رأی
۲ دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره اسدالله چراغی ۳۱ هزار و ۵۹۵ رأی

بوشهر

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ بوشهر، گناوه و دیلم
۲ دشتی و تنگستان غلامحسین زارعی ۲۰ هزار و ۲۵۷ رأی
۳ دشتستان ابراهیم رضایی ۴۳ هزار و ۶۲۹ رأی
۴ کنگان ودیر وجم و عسلویه

تهران

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ تهران، شمیرانات، اسلامشهر، ری و پردیس
۲ پاکدشت
۳ دماوند و فیروزکوه شاهرخ رامین ۱۷ هزار و ۸۱۲ رأی
۴ رباط کریم و بهارستان حسن قشقایی
۵ شهریار، قدس و ملارد
۶ ورامین، پیشوا و قرچک مهدی زمانی افشار ۳۰ هزار و ۴۶۳ رأی
۷ زرتشتیان
۸ کلیمیان
۹ مسیحیان آشوری وکلدانی
۱۰ مسیحیان ارمنی شمال

چهارمحال و بختیاری

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ شهرکرد و بن و سامان احمد راستینه ۳ هرار و ۷۲۰ رأی
۲ اردل و فارسان و کوهرنگ و کیار حمیدرضا عزیزی
۳ بروجن غلامرضا میرزایی
۴ لردگان و خانمیرزا و فالرد سیدروح‌الله موسوی ۵۶ هزار و ۸۵۰ رأی

خراسان جنوبی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ بیرجند و درمیان و خوسف سیدحسن هاشمی و علی مولوی به دور دوم راه یافتند
۲ نهبندان و سربیشه مصطفی نخعی ۳۱ هزار و ۹۴۰ رأی
۳ قائنات و زیرکوه سلمان اسحاقی ۳۳ هزار و ۲۰۰ رأی
۴ فردوس، سرایان، طبس و بشرویه ‌محمد نصیری ۲۵ هزار و ۹۴۳ رأی

خراسان رضوی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد عثمان سالاری ۷۶ هزار و ۱۰۲ رأی
۲ تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه محسن زنگنه ۷۲ هزار و ۳۱۸ رای
۳ چناران و طرقبه شاندیز و گلبهار حسن امامی‌راد ۲۹ هزار و ۹۲۳ رأی
۴ خواف و رشتخوار امیر توکلی‌رودی ۴۸ هزار و ۵۷۵ رأی
۵ سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد ۱) بهروز محبی
۲) محمدرضا محسنی ثانی
۱) ۵۰ هزار و ۶۸۴ رای
۲) ۴۰ هزار و ۵۶۶ رای
۶ فریمان، ‌سرخس، بخش‌های احمدآباد و رضویه
۷ قوچان و فاروج علی آذری ۲۷ هزار و ۹۹۱ رأی
۸ کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ جواد نیک‌بین ۴۳ هزار و ۵۲۳ رأی
۹ گناباد و بجستان هادی محمدپور ۱۷ هزار و ۷۶۹ رأی
۱۰ نیشابور، ‌فیروزه، زبر‌خان، میان‌جلگه ۱)سیدیحیی سلیمانی
۲) محمد رستمی
۱) ۵۱ هزار و ۵۷۷ رای
۲) ۴۴ هزار و ۱۱۴ رای
۱۱ درگز حسین محمدزاده ۱۴ هزار و ۸۹۴ رأی
۱۲ مشهد و کلات

خراسان شمالی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ اسفراین و بام‌صفی‌آباد هوای قوامی ۳۴ هزار و ۵۸۰ رأی
۲ شیروان عباس قدرتی ۱۴ هزار و ۹۰۰ رأی
۳ بجنورد، مانه‌وسملقان، جاجرم، گرمه، راز، جرگلان ۱)محمد‌مهدی شهریاری
۲) سیدمحمد پاکمهر
۱) ۷۵ هزار رای
۲) ۴۹ هزار رأی

خوزستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ اهواز، باوی، حمیدیه و کارون
۲ آبادان ۱) جلیل مختار
انتخابات این حوزه به دور دوم کشیده شد
۲۰ هزار و ۵۷۶
۳ اندیمشک  جهانبخش قلاوند
۴ ایذه و باغ ملک و دزپارت و صیدون
۵ بندرماهشهر و امیدیه و هندیجان و بخش جولکی
۶ بهبهان و آغاجاری محمدطلا مظلومی
۷ خرمشهر
۸ دزفول
۹ دشت آزادگان و هویزه
۱۰ رامهرمز و رامشیر
۱۱ شادگان
۱۲ شوش و کرخه محمدکعب امیر ۳۴ هزار و ۱۱۷ رأی

زنجان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ زنجان و طارم مصطفی طاهری
نبی‌الله محمدی و محمد اسماعیلی به دور دوم رفتند
۴۴ هزار رأی
۲ ابهر، خرمدره و سلطانیه منصور علیمردانی  ۲۳ هزار و ۸۶۴ رأی
۳ خدابنده سعید رفیعی و احمد بیگدلی به دور دوم راه یافتند.
۴ ماهنشان و ایجرود سیدجمال موسوی ۲۰ هزار و ۸۲۱ رای

سمنان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ سمنان،‌ مهدی‌شهر و سرخه عباس گلرو ۲۹ هزار و ۴۵۵ رأی
۲ دامغان علی‌اکبر علیزاده برمی  ۱۱ هزار و ۱۴۷ رأی
۳ شاهرود و میامی احمد عجم ۳۵ هزار و ۸۴۵ رأی
۴ گرمسار و آرادان یاسر عربی ۱۷ هزار و ۶۸۱ رأی

سیستان و بلوچستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ زاهدان
۲ شهروراسک و سرباز و دلگان
۳ چابهار،‌ نیکشهر، کنارک، قصرقند، دشتیاری و زرآباد محمدانوربجارزهی ۵۴ هزار و ۲۵ رأی
۴ خاش، میرجاوه، تفتان ‌ علی کرد  ۳۰ هزار و ۴۵۸ رأی
۵ زابل و زهک و هیرمند ونیمروز و هامون
۶ سراوان وسیب و سوران و مهرستان و گلشن محمد نور دهانی

فارس

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ شیراز و زرقان
۲ آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان رحیم زارع ۲۲ هزار و ۵۷۰ رأی
۳ نی‌ریز، استهبان و بختگان فرهاد طهاسبی ۳۳ هزار و ۵۱۵ رأی
۴ اقلید محسن صالحی ۱۴ هزار و ۲۳۳ رأی
۵ جهرم و خفر محمدرضا رضایی کوچی ۵۴ هزار و ۵۳۵ رأی
۶ داراب و زرین دشت محمدجواد عسگری ۴۲ هزار و ۱۰ رأی
۷ سپیدان و بیضاء
۸ سروستان، کوار و خرامه غلامرضا توکل شوریجه ۲۰ هزار و ۵۲۶ رأی
۹ فسا حسن‌علی محمدی ۱۴ هزار و ۷۳۶ رأی
۱۰ فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین محمد مهدی فروردین ۳۶ هزار و ۶۶۴ رأی
۱۱ کازرون و کوه چنار غلامرضا دهقان ناصرآبادی ۳۸ هزار و ۶۱۳ رأی
۱۲ لارستان، ‌خنج، گراش‌ علاالدین بروجردی ۳۹ هزار و ۹۲۴ رأی
۱۳ لامرد و مهر سیدموسی موسوی ۲۵ هزار و  ۱۶۷ رأی
۱۴ مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان اسفندیار عبداللهی و سیروس سجادیان به مرحله دوم رفتند
۱۵ ممسنی و رستم

قزوین

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ قزوین و آبیک و البرز
۲ بوئین زهرا و آوج
۳ تاکستان

قم

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ قم، کهک، جعفر‌آباد ۱) مجتبی ذوالنوری
۲)  محمد منان رئیسی
۳) قاسم روانبخش
۱) ۱۴۹ هزار و ۲۸۳ رای‌
۲) ۱۰۵۱۴۷ با رای
۳) ۷۸۵۴۵ رأی

کردستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ سنندج دیواندره کامیاران
۲ بیجار علیرضا زندیان ۱۰ هزار و  ۴۰۳ رای
۳ سقز، بانه
۴ دهگلان ـ قروه محمد رسول شیخی  ۱۷ هزار و ۴۵۸ رأی
۵ مریوان ـ سروآباد امید کریمیان ۱۱ هزار و ۶۷ رأی

کرمان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ کرمان و راور ۱) شهباز حسن‌پور
۲) مجید دوستعلی
۱) ۷۴ هزار و ۲۱۹ رأی
۲) ۷۱ هزار و ۵۶۶
۲ بافت و رابر و ارزوئیه
۳ بم، ریگان، فهرج و نرماشیر موسی غضنفرآبادی ۶۸ هزار و ۳۵۴ رأی
۴ جیرفت و عنبرآباد بهنام سعیدی ۳۷ هزار و ۶۲۱
۵ رفسنجان و انار احمد انارکی‌محمدی ۵۶ هزار و ۴۹۲ رای
۶ زرند وکوهبنان عبدالحسین همتی کسب ۲۸ هزارو ۳۴۴
۷ سیرجان و بردسیر محمد معمتدی‌زاده ۵۳ هزار و ۷۱۵ رأی
۸ شهر بابک غلامرضا نویدی ۱۸ هزار و ۳۰۲ رأی
۹ کهنوج،‌ منوجان، رودبار جنوب، قلعه‌گنج، فاریاب و جازموریان منصور شکراللهی ۸۲ هزار و ۵۸۶ رای

کرمانشاه

ردیف نماینده منتخب تعداد آرا
۱ کرمانشاه
۲ اسلام آباد غرب ـ دالاهو مجتبی بخشی‌پور ۳۰ هزار و ۵۷۶  رأی
۳ پاوه، جوانرود، ثالث باباجانی وروانسر رستگار یوسفی ۲۵ هزار و ۷۷۱ رأی
۴ سنقر سیدجواد حسینی‌کیا ۱۱ هزار و ۱۲ رأی
۵ قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب فتح‌الله حسینی ۳۸ هزار و ۴۳۴ رأی
۶ کنگاور و صحنه و هرسین وحید احمدی ‌ ۳۲ هزار و ۵۷۶ رأی

کهگیلویه و بویراحمد

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ بویراحمد و دنا و مارگون  محمد بهرامی
۲ کهگیلویه و بهمئی و چرام و لنده  حجت‌الاسلام حاجی سید‌محمد موحد
۳ گچساران و باشت غلام رضا تاجگردون

گلستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ گرگان و آق قلا رمضانعلی سنگدوینی و عبدالغفور امان زاده
۲ رامیان و آزادشهر جمشید قائم مقام ۱۸ هزار رای
۳ علی‌آباد کتول رحمت‌الله نوروزی ۳۲ هزار و ۷۸۷ رأی
۴ کردکوی و ترکمن و بندرگز و گمیشان عبدالجلال ایری ۲۶
۵ گنبدکاووس به دور دوم کشیده شد
۶ مینودشت، کالله، مراوه‌تپه و گالیکش عبدالجلال ایری

گیلان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ رشت و خمام ۱) جبار کوچکی‌نژاد
۲) مهدی فلاح
۳) محمدرضا احمدی سنگر
۱) ۴۵ هزار و ۶۱۴
۲) ۳۴ هزار و ‌۶۸۲
۳)۳۲ هزار و ۲۷۳
۲ آستارا ولی داداشی ۱۶ هزار و ۴۷۴ رای
۳ آستانه اشرفیه ابراهیم نجفی ۱۷ هزار و ۴۹۰ رأی
۴ بندرانزلی احمد دنیامالی ۸ هزار و ۱۴۷ رأی
۵ رودبار مهرداد گودرزوند چگینی ۱۸ هزار و ۷۸۸ رای
۶ رودسر و املش محمدعلی جانی ۱۸ هزار و ۵۸۷ رأی
۷ صومعه سرا سعید رحمت‌زاده ۲۴ هزار و ۷۶۰ رای
۸ طوالش، رضوانشهر و ماسال یاسر اسلام‌دوست ۴۴ هزار و ۱۶۱ رأی
۹ فومن و شفت کریم معصومی ۲۲ هزار رای
۱۰ لاهیجان و سیاهکل
۱۱ لنگرود مهراداد لاهوتی ۲۴ هزار و ۹۳۶ رای

لرستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ خرم آباد و چگنی
۲ الیگودرز
۳ بروجرد
۴ پلدختر و معمولان
۵ دلفان و سلسله محمدحسین محمدی ۴۳ هزار و ۴۴۵ رأی
۶ دورود و ازنا
۷ کوهدشت و رومشکان علی امامی راد ۲۳ هزار و ۲۴۲ رأی

مازندران

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ ساری و میاندورود ۱) علی بابایی‌کارنامی‌
۲) عالیه زمانی کیاسری
۲ آمل رضا حاجی‌پور  ۲۸ هزار و ۴۱۵ هزار رأی
۳ بابل ۱)حسن نتاج
۲) احمد فاطمی
۱) ۶۹ هزار و ۷۲ رای
۲) ۴۰ هزار و ۹۳۸ رای
۴ بابلسر و فریدونکنار علی‌اصغر باقرزاده ۴۲ هزار و ۲۸۸ رأی
۵ بهشهر و نکا و گلوگاه غلامرضا شریعتی ۳۸ هزار و ۷ رأی
۶ تنکابن و رامسر و عباس آباد سیدشمس‌الدین حسینی ۴۵ هزار و ۳۹۸ رأی
۷ قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی انتخابات در این مرحله به دور دوم رفت
۸ نور و محمودآباد عبدالوحید فیاضی ۲۳ هزار و ۲۹۰ رای
۹ نوشهر، چالوس و کلاردشت کامران پولادی ۲۷ هزار و ۳۴۹ رأی

مرکزی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
۱ اراک و کمیجان وخنداب
۲ تفرش و آشتیان و فراهان ولی‌الله بیاتی ۱۱ هزار و ۷۳۹ رأی
۳ خمین محمد بیات ۸ هزار و ۲۵۳ رأی
۴ ساوه و زرندیه
۵ شازند هوشنگ هادیان‌پور ۱۰ هزار و ۳۷۸ رأی
۶ محلات و دلیجان محمد جلالی ۵ هزار و ۴۹۳ رأی

هرمزگان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
۱ بندرعباس و قشم وابوموسی و حاجی‌آباد و خمیر ۱) احمد مرادی

۲) فاطمه جراره
۳) محمد آشوری تازیانی

۱) اصولگرا

۲) اصولگرا

۳)

۲ بندرلنگه و بستک و پارسیان احمد جباری اصولگرا
۳ میناب و رودان و جاسک و سیریک و بشاگرد سیدعبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی ۷۲۳۶۷ اصولگرا(ائتلاف)

همدان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
۱ همدان و فامنین حمیدرضا حاجی‌بابایی و عباس صوفی اصولگرا (ائتلاف)
۲ اسدآباد علی‌اکبر رنجبرزاده اصولگرا (ائتلاف)
۳ بهار و کبودراهنگ فتح‌الله توسلی ۳۷ هزار و ۱۹۵ رای
۴ تویسرکان محمدمهد‌ی مفتح ۳۸ هزار و ۱۹۵ رأی اصولگرا
۵ رزن و درگزین ابولحسن قوام ۱۶ هزار رای اصولگرا (ائتلاف)
۶ ملایر احد آزادی‌خواه ـ نماینده بعدی در دور دوم ۱) اصولگرا (ائتلاف)
۷ نهاوند ‌علیرضا نثاری مستقل

یزد

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
۱ یزد و اشکذر و زارچ بخش ندوشن محمدصالح جوکار
۲ اردکان مصطفی پوردهقان ۱۲ هزار و ۲۷۱ رأی اصلاح‌طلب
۳ مهریز،‌ بافق، ابرکوه، خاتم، بهاباد و مروست محمدرضا صباغیان ۲۳ هزار و ۴۸۵ رأی
۴ تفت و میبد سیدجلیل میرمحمدی ۱۹ هزار و ۹۹۴ رای

 

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=89681
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما