• کد خبر: ۹۱۴۱۵
 • ۱۴۰۳-۰۱-۱۳ - : ۱۹:۱۹

حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، تلاش صهیونیست ها برای کشاندن ایران به جنگ است / تهران نباید فریب بخورد / مقاومت برای اشغالگران کافی ست  

بنظر می رسد این اولین بار است که رژیم صهیونیستی، به اماکن دیپلماتیک ایران که بخشی از خاک کشور محسوب می شود؛ حمله کرده است.

اما اهدافِ اشغالگران چیست و پاسخ تهران چه باید باشد.

مجید معتمدی _ روزنامه نگار

به گزارش پایگاه خبری “اقتصاد سالم”، طبق اخبار منتشره ساعتی پیش صهیونیست ها کنسولگری ایران در دمشق را هدف حملات تروریستی قرار داده اند.

در این ساعات بحرانی نکات زیر حائز اهمیت است:

۱_ ظاهرا این اولین حمله علنی اسرائیل به یکی از اماکن دیپلماتیک ایران است که بخشی از خاک کشور نیز محسوب می شود.

۲_ این حمله از نظر تمام پروتکل ها و قوانین و حقوق حاکم بر روابط بین الملل، “محکوم” است.

۳_ بنابراین بزودی شاهد محکومیت این حمله تروریستی از سوی سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی و کشورها خواهیم بود.

۴_ حمله ی مستقیم و عمدیِ اسرائیل به یک منطقه دیپلماتیک، این رژیم را بیش از پیش زیر فشار سازمان ملل، مجامع بین المللی به ویژه دیوان دادگستری بین المللی لاهه و کشورها قرار خواهد داد.

۱/۴_ در این رابطه ایران باید پیگیری “حقوقی” موضوع از تمام سازمان های نهادهای بین المللی را به سرعت آغاز کند.

۵_ اما چرا با توجه به این واقعیات، اسرائیل دست به چُنین “انتحار”ی زده است!؟

این پرچم زمین نمی ماند…

۶_ پاسخ را باید در “آچمز” شدن ارتش و نهادهای امنیتی این رژیم درمقابله با جنبش مقاومت حماس در غزه جستجو کرد…

۱/۶_ صهیونیست ها با وجود آنکه جنایاتی همچون “نسل کُشی، جنایت جنگی و ایجاد قحطی و گرسنگی عمدی برای غیرنظامیان” را مرتکب شده اند و برای اولین بار دیوان بین المللی دادگستری لاهه این رژیم را محکوم و خواستار توقف جنایاتش شده است، اما به هیچ کدام از اهداف خود در غزه نرسیده اند.

۲/۶_ همچنین در اقدامی نادر آمریکا هفته گذشته از وتو کردن قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر آتش بس فوری در غزه، خودداری کرد.

۳/۶_ تمام این موارد فشار بین المللی بر رژیم صهیونیستی را به حداکثر رسانده و از آن سو اعتراضات داخلیِ صهیونیست ها؛ دولت بنیامین نتانیاهو را درمعرض سقوط قرار داده است.

۷_ در چُنین شرایطی نتانیاهو دستور حمله به کنسولگری ایران در دمشق را داده تا:

الف: اولا با باز کردن پای ایران به جنگ، جنگ با حماس را از یک جنگِ “بشری_اسلامی_عربی” به یک جنگِ “ایرانی_اسرائیلی” تبدیل کند.

ب: از سقوط قریب الوقوع دولت خود جلوگیری کند.

۸_ باید توجه داشت که در صورت شروع جنگ بین ایران و اسرائیل، تمام ایران ستیزان در محورِ “عبری_عربی_آمریکایی” متحد شده و یک صدا پشت اسرائیل خواهند ایستاد؛ بدین ترتیب تمام زحمات و مقاومت ملت فلسطین در ۷ ماهه ی اخیر، بر باد خواهد رفت.

۹_ درآخرین دقایق نگارش این یادداشت برخی از منابع از شهادت سردار سرتیپ “محمدرضا زاهدی” فرمانده سپاه قدس لبنان و سوریه در حمله تروریستی صهیونیست ها خبر داده اند…

سردار سرتیپ “محمدرضا زاهدی”

۱۰_ پاسخ به تعرض اسرائیل به کنسولگری در دمشق و شهادت رزمندگان را، باید با “حذف” سران این رژیم از روش های مشخص و جاری داد.

 

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=91415
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

 1. ناشناس گفت:

  حرف چرند.
  اگه فردا اسرائیل تهران رو هم بزنه، یه عده نادان میگن جواب ندید که اسرائیل می خواد ایران رو وارد جنگ کنه. چه حال به هم زنید شماها

 2. ایرانی گفت:

  سیاست و جنگ، جای احساساتی شدن و واکنش های احساسی نیست

 3. رضا گفت:

  من اگه رهبر ایران بودم جنگ رو شروع میکردم

دیدگاه شما