• کد خبر: ۹۱۴۵۲
  • ۱۴۰۳-۰۱-۱۴ - : ۶:۵۵

پیش بینی بورس سه شنبه ۱۴ فروردین

با پایان یافتن تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۳، انتظار می‌رود حجم، ارزش معاملات و در نهایت پویایی معاملات افزایش یابد. کارشناسان معتقدند، تحرکات دلار همچنان محرک اصلی بازار سرمایه به شمار می‌رود. با این حال، حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق نیز در جریان معاملات روز سه‌شنبه مورد توجه خواهد بود.

 به گزارش اقتصاد سالم ؛ در پایان معاملات شنبه، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت ۰.۰۱ درصدی، معادل ۲۱۴ واحد از ارتفاع این شاخص در سطح دو میلیون و ۲۶۱ هزار و ۱۷۲ قرار گرفت.

افت ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با افت اندک ۰.۰۳ درصدی (معادل ۲۳۰ واحد) در پله ۷۷۰ هزار واحدی باقی ماند.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم ) را در روز شنبه، سه هزار و ۵۸۹ میلیارد تومان نشان می‌داد.

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز شنبه را ۱۰ میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد. کارشناسان معتقدند هر چه حجم معاملات در محدوده‌های فعلی شاخص کل، سطوح بالاتری را لمس کند، چشم‌انداز روشن‌تری از موج تازه شاخص کل در ذهن سهامداران ترسیم می‌شود. چرا که ورود سهامداران تازه‌نفس، راه صعود را هموارتر می‌کند.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از خروج سرمایه آن‌ها از بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز شنبه بورس از خروج ۳۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی خبر می‌دهد.

پیش بینی بورس سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۲

با رسیدن به نیمه فروردین ۱۴۰۳، تعطیلات نوروزی به پایان رسید و معاملات بازار سهام با جدیت بیشتری توسط اهالی تالار شیشه‌ای دنبال می‌شود. کارشناسان معتقدند با توجه به شرایطی که اقتصاد کشور با آن مواجه است، نمی‌توان به شکل بلندمدت چشم‌انداز دقیقی را برای بازار متصور بود. با این وجود، انتظار می‌رود بهار بازار سرمایه با چهره سبز نقشه بازار همراه باشد.

رشد مثبت بازار سهام با توجه به چشم‌انداز صعودی اسکناس آمریکایی به عنوان مهم‌ترین محرک بازار، محتمل است. این سناریو اما منوط به این است که بانک مرکزی و دولت، دست از سیاست کنترل نرخ نیمایی دلار بردارند. در این صورت، صنایع دلاری بازار سهام اجازه رشد پیدا خواهند کرد و به تبع آن‌ها کلیت بازار در مسیر صعودی گام برخواهد داشت.

با افزایش تدریجی حجم و ارزش معاملات، به تدریج در نیمه دوم فروردین‌ماه پویایی معاملات افزایش خواهد یافت. از این رو می‌توان تغییر چهره بازار از شرایط خنثی فعلی به سمت و سوی بازدهی مثبت نمادهای معاملاتی در پرتفوی سهامداران را متصور بود.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=91452
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما