• کد خبر: ۹۱۶۰۷
  • ۱۴۰۳-۰۱-۱۵ - : ۱۳:۱۰

رشد ۵۷۰۰ واحدی شاخص کل بورس

بازار سرمایه در روز رشد شاخص ساز ها توانست با رشدی ۵۶۰۰ واحدی به ارتفاع ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار واحد برسد.

 به گزارش اقتصاد سالم ؛ بازار سهام معاملات روز جاری را بر خلاف روز گذشته در دامنه ی مثبت آغاز کرد، اما رفته رفته بر فشار عرضه ها افزوده شد به شکلی که شاخص کل در نهایت رشد اندکی را تجربه کرد و شاخص هم وزن نیز ریزشی جزئی را پشت سر گذاشت.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۵۶۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار واحد رسید. همچنین  شاخص کل هم‌وزن با ریزشی جزئی به ارتفاع ۷۵۹ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «نوری» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «تجلی»، «وسپهر» و «فزر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «خودرو» و «فملی» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «آردینه»، «خاور» و «فنر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۳، مبلغ ۴ هزار میلیارد  تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۸۲ نماد در محدوده مثبت و ۲۴۲ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۷۵ نماد در محدوده مثبت و ۱۵۸ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=91607
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما