• کد خبر: ۹۲۴۲۵
  • ۱۴۰۳-۰۱-۲۷ - : ۱۳:۵۸

زمان بازگشت بورس به دامنه نوسان ۷ درصدی

معاون نظارت سازمان بورس اعلام کرد: اگر ریسک‌های سیستماتیک بازار تا روز چهارشبه برطرف شود، دامنه نوسان در روز چهارشنبه به حالت عادی قبل باز می‌گردد.

 به گزارش اقتصاد سالم ؛ روز گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پیرو برگزاری جلسه اضطراری هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در ساعات ابتدایی روز یکشنبه مقرر گردید با هدف حمایت از حقوق سهامداران و جلوگیری از تاثیر هیجانات بر روند بازار دامنه نوسان کلیه نمادهای سهام و حق تقدم سهام قابل معامله در بازارهای بورس و فرابورس برای مدت سه روز متوالی به مثبت و منفی ۱ درصد و دامنه نوسان صندوق‌های سهامی نیز به مثبت و منفی ۲ درصد محدود گردد.

این اطلاعیه تاکید کرده بود: «سازمان بورس با همکاری شرکتهای بورس و فرابورس بصورت پیوسته شرایط بازار و وقایع مرتبط را رصد نموده و در صورت لزوم تصمیمات بعدی را اتخاذ و اعلام خواهد نمود.

رضا عیوضلو، معاون نظارت بر ناشران و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار، در گفت و گو درباره زمان بازگشت بازار به حالت عادی و دامنه نوسان ۷ درصدی گفت: این یک تصمیم موقتی بود و طبق اطلاعیه‌ای که دیروز اعلام شد، محدودیت دامنه نوسان به یک درصد تا فردا سه شنبه ۲۸ فروردین ماه ادامه پیدا می کند.

به گفته وی، اگر ریسک‌های سیستماتیک بازار تا روز چهارشبه برطرف شود، دامنه نوسان در روز چهارشنبه به حالت عادی قبل باز می‌گردد و سازمان بورس با توجه به شرایط در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد.

منبع:بورس ۲۴

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=92425
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما