• کد خبر: ۹۲۹۹۸
  • ۱۴۰۳-۰۲-۰۴ - : ۷:۱۳

پیش بینی بورس سه شنبه ۴ اردیبهشت

نماگرهای سهامی، در روز میانی هفته نیز به رشد خود ادامه دادند. با این وجود با نزدیک شدن شاخص کل به مقاومت تکنیکالی خود، از شتاب رشد بازار کاسته شده است. سرنوشت بازار در نیمه دوم هفته چگونه پیش می‌رود؟

 به گزارش اقتصاد سالم ؛ در پایان معاملات دوشنبه، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد ۰.۱۷ درصدی، معادل سه هزار و ۹۸۴ واحد از ارتفاع این شاخص در سطح دو میلیون و ۳۱۶ هزار و ۸۰۳ قرار گرفت.

رشد ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به‌ عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۰.۵۷ درصدی (معادل چهار هزار و ۳۱۱ واحد) در پله ۷۵۷ هزار واحدی باقی ماند.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم ) را در روز دوشنبه، چهار هزار و ۱۰۷ میلیارد تومان نشان می‌داد. تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز دوشنبه را ۹.۷ میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از ورود سرمایه آنها به بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز دوشنبه بورس از ورود ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی پول حقیقی به سهام حق تقدم خبر می‌دهد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

پس از رشد پرشتاب شاخص کل در روز آغازین هفته، مقاومت داینامیک شاخص کل شکست. خط روندی که سه سقف اخیر نماگر اصلی تالار شیشه‌ای را به یکدیگر متصل کرده بود و پیش از این به‌عنوان مقاومت، سد راه سهامداران شده بود، حالا می‌تواند نقش حمایت را برای شاخص کل ایفا کند.

رشدهای پی‌درپی کلیت بازار، نماگر اصلی را در آستانه محدوده مقاومت ۳۵۲ هزار واحدی قرار داده است. کارشناسان معتقدند، همین موضوع دلیل تکنیکالی کاهش قدرت خریداران و نزدیک شدن بازار به شرایط تعادلی میان سفارشات دو سوی تابلوست.

شاخص کل

همچنین به نظر می‌رسد، پس از شکسته شدن سنگر محکم فروشندگان در محدوده دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی، شاخص کل قصدی مبنی بر لمس دوباره محدوده‌هایی پایین‌تر از دو میلیون و ۲۱۱ هزار واحد را نداشته باشد و کف شاخص کل بسته شده است.

پیش بینی بورس سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمزمه‌های از سرگیری مذاکرات، کمی از تب‌وتاب معاملات دلار و طلا کاسته است. فروکش هیجانات پس از کاهش تنش‌های سیاسی، باعث شده تا حرکت تند و تیز دلار، سکه و طلا، متوقف شود.

در روزهای فعلی به همین واسطه، اهالی تالار شیشه‌ای کمتر شاهد خروج پول از بورس به سمت بازارهای موازی هستند. با این وجود نوسان‌گیران در حال شناسایی سود هستند و روند نوسانی بازار در روز میانی هفته به همین دلیل رخ داده است. در بازار دوشنبه، سرانه خرید هر نماد در بازار سرمایه، در حدود ۲۶.۳ میلیون تومان بود در حالی که سرانه فروش در حدود ۲۶.۷ میلیون تومان بود.

این آمار نشان می‌دهد که بازار روز سه‌شنبه با توجه به افزایش عرضه‌ها در دقایق پایانی، همچنان نوسانی دنبال شود.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=92998
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما