• کد خبر: ۹۳۲
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۳ - : ۷:۵۴

کرونا با ثروتمندان جهان چه کرد؟

انتظار می رود میزان کاهش دارایی ثروتمندان جهان به دلیل کرونا بیشتر از شرایط ایجاد شده بحران مالی سال ۲۰۰۹ باشد.

به گزارشدنیای خبر، ثروتمندان در جهان در حال ثروتمندتر شدن هستند اما سرعت افزایش ثروت آن ها در مقایسه با سال های قبل کاهش محسوسی یافته است. طبق مدل سنجی صورت گرفته توسط گروه مشاورین بوستون، نوسانات بالای بازار سهام و خسارت وارده ناشی از تعطیلی کسب و کارها می تواند تا ۱۶ تریلیون دلار از ثروت آن ها را در سال جاری کاهش دهد. این رقم برای بحران سال مالی ۲۰۰۹ معادل ۱۰ تریلیون دلار بود.
تا پایان سال ۲۰۱۹  مجموع ثروت افراد روی کره زمین ۲۲۶ تریلیون تخمین زده شده که این رقم ۹.۶ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۸ بوده است. به گفته گروه مشاورین بوستون در سناریو بدبینانه متوسط رشد ثروت جهان در پنج سال‌آینده ۱.۴ درصد و در سناریو واقع بینانه ۴.۵ درصد خواهد بود.
آنا زاکرفسکی- مدیر ثروت گروه مشاورین بوستون گفت:شاید عجیب به نظر برسد اما ثروتمندان احتمالا جز گروه هایی هستند که بیش از همه در برابر پیامدهای اقتصادی ویروس کرونا آسیب خواهند دید. اگر چه آن ها باز هم ثروتمند خواهند بود اما با توجه به نقش بالای ارزش سهام و املاک در ثروت آن ها، نوسانات بازار روی ثروت آن ها تاثیر زیادی خواهد داشت.
وی افزود: کووید-۱۹ یک نقطه عطف مهم در صنعت مالی جهان بوده است و سیاست گذاری های مدیران مالی تغییرات زیادی به نسبت بحران ۱۰ سال پیش ( رکود بزرگ سال ۲۰۰۹) کرده است.
در طول ۲۰ سال اخیر شمار میلیونها در جهان بیش از سه برابر شده و به حدود ۲۴ میلیون نفر رسیده است. بیش از دو سوم کل میلیونرها در آمریکای شمالی زندگی می کنند. در کوتاه مدت این افراد ثروت خود را به دارایی های امن تر منتقل می کنند اما اگر بحران کرونا بیش از حد انتظار طول بکشد شاهد افزایش تقاضا برای وجه نقد و انتقال آن به مقاصد کم ریسک نظیر سوئیس و سنگاپور خواهیم بود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=932
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما