• کد خبر: ۹۶۵۰۹
  • ۱۴۰۳-۰۳-۱۹ - : ۱۴:۱۸

تیگو ۸ پرو مکس گواهینامه پنج ستاره ایمنی دریافت کرد

تیگو ۸ پرو مکس به لطف ایمنی فوق العاده خود، از سوی برنامه ارزیابی خودروهای جدید استرالیا (ANCAP SAFETY) به بالاترین درجه ایمنی یعنی رتبه پنج ستاره دست یافت.

به گزارش اقتصاد سالم ؛ ایمنی یکی از مهم‌ترین ملاک‌های خرید یک خودرو برای بسیاری از مشتریان است. امروزه یکی از معیارهای اصلی خریداران در انتخاب خودرو، اعتبار شرکت سازنده و لیست تجهیزات ایمنی مناسب به‌کار گرفته شده در خودرو است. در بخش ایمنی، اغلب خودروها تست‌های مختلفی را پشت‌سر می‌گذارند، اما یکی از مهم‌ترین و معتبرترین این آزمایش‌ها که سربلندی در آن می تواند نشان از کیفیت بالای یک محصول باشد، ستاره‌های موسسه استرالیا انکپ(Australasian NCAP) است.

رتبه‌بندی‌های ایمنی ANCAP با استفاده از سیستم رتبه بندی صفر تا ۵ ستاره برای طیف وسیعی از وسایل نقلیه سواری، اسپرت (SUV) و وسایل نقلیه تجاری سبک بازارهای استرالیا و نیوزلند منتشر می‌شوند. این رتبه‌بندی نشان دهنده سطح ایمنی یک وسیله نقلیه برای سرنشینان و عابران پیاده در صورت تصادف و همچنین توانایی خودرو – از طریق فناوری – برای جلوگیری یا به حداقل رساندن اثرات تصادف است.

استرالیا انکپ (ANCAP) احتمال آسیب جدی را برای رانندگان، سرنشینان صندلی جلو و عابران پیاده درگیر در رایج ترین انواع تصادفات و همچنین قابلیت های جلوگیری از برخورد وسیله نقلیه ارزیابی می کند. مصرف کنندگان باید به دنبال وسایل نقلیه ای باشند که حداکثر امتیاز ایمنی ۵ ستاره ANCAP را کسب کرده باشند، زیرا این وسایل نقلیه سطح بالایی از حفاظت را ارائه می‌دهند و به سیستم‌های مهار موثر و ویژگی ها و فناوری های ایمنی نجات دهنده مجهز هستند.

چه خودروهایی موفق به کسب رتبه پنج ستاره می‌شوند؟

خودروهایی که در هنگام تصادف‌ها کمترین آسیب را برای رانندگان، سرنشنیان و عابران پیاده دارد و فناوری‌های ایمنی هوشمند برای پیشگیری از تصادف در آن‌ها تعبیه شده، صاحب رتبه پنج ستاره خواهند بود.

خودروهای نامداری مانند BMW سری ۵، لکسوس RZ، فورد رنجر، هیوندا آیونیک ۶، جیپ گرند چروک، مرسدس بزنز سی کلاس، تسلا مدل Y، فولکس واگن گلف، آئودی Q4 E-tron، نیسان قشقایی، ولوو S60 از جمله خودروهایی هستند که در این تست‌ها رتبه پنج ستاره را به دست آوردند.

تیگو ۸ پرو مکس در بین برترین‌های جهان

در جدیدترین بررسی‌های موسسه ANCAP، تیگو ۸ پرو مکس که از زمان طراحی محصول، ایمنی به عنوان یک عنصر اصلی در اولویت قرار گرفته بود و فناورهای ایمنی متعددی را دارد، موفق به کسب رتبه پنج ستاره این موسسه شده است. این موضوع نشان دهنده کیفیت بالای این محصول در ایمنی و سیستم های همیار راننده هوشمند است.

تیگو ۸ پرو مکس گواهینامه پنج ستاره ایمنی دریافت کرد

تیگو ۸ پرو مکس به دلیل وزن سبک، استحکام بالا و ویژگی‌های ماژولار مشهور و از استحکام و پایداری بدنه استثنایی برخوردار است. این خودرو از فولاد با مقاومت بالا تولید شده که تا ۲۱۰۰۰ نیوتن متر بر درجه مقاوم است. اسکلت این خودرو با پشت سر گذاشتن ۱۰۰۰۰۰ آزمایش و بهینه‌سازی ساختار بدنه و رعایت الزامات سخت گیرانه توسعه یافته است و فولاد با استحکام بالا بیش از ۶۰ درصد وزن بدنه خودرو را تشکیل می‌دهد. نواحی کلیدی، از جمله کابین، با شش قطعه فولادی با فرم‌دهی گرم فوق‌العاده قوی از سوی شرکت بنتلر تقویت شده‌اند که مقاومت در برابر برخورد را بهبود می‌بخشد.

از نظر ایمنی فعال، تیگو ۸ پرو مکس به چند ADAS سطح L2 (سامانه‌های پیشرفته کمک راننده به پنج سطح تقسیم می‌شوند که سطح دو به عنوان دخالت همزمان چندین رادار به منظور بهبود رانندگی به خصوص در هنگام ترافیک است) مجهز شده است، از جمله ترمز اضطراری خودکار (AEB)، کروز کنترل تطبیقی (ACC)، رادار حرکت بین خطوط (LKA)، رادار کمکی دستیار یکپارچه (ICA) و هشدار خروج از خط (LDW) که در سناریوهای مختلف رانندگی، ایمنی و راحتی رانندگی را افزایش می دهند.

سیستم مهار تیگو ۸ پرو مکس نیز ایمنی فوق‌العاده‌ای را نشان می‌دهد و دارای چهار کمربند ایمنی محدودکننده نیرو است که به سرعت در هنگام برخورد سفت می‌شوند تا حرکت سرنشینان را به حداقل برساند و آسیب را کاهش دهد.

علاوه بر تیگو ۸ پرو مکس، پیش از این تیگو ۷ پرو و فونیکس FX نیز موفق به اخذ گواهینامه معتبر ۵ ستاره از موسسه ANCAP شده‌اند که بیانگر طراحی دقیق و مهندسی این خودروها برای ارتقای سطح ایمنی را در هنگام تصادف‌ها و برخوردهای سخت است و یک بار دیگر تعهد شرکت سازنده را به محافظت از راننده، سرنشینان و عابران پیاده نشان می‌دهد.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=96509
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما